Astratex.cz 580 Kč Foto: Archiv firem

Astratex.cz 580 Kč Foto: Archiv firem

Astratex.cz 839 Kč Foto: Archiv firem
Astratex.cz 902 Kč Foto: Archiv firem
H&M 399 Kč Foto: Archiv firem
H&M 299 Kč Foto: Archiv firem
50
Fotogalerie

Příprava na podzim: Zařaďte do šatníku zvířecí vzory, které unosíte už nyní!

Jestli jste se zrovna vrátila z exotické dovolené, je právě animální potisk tím pravým, jak si dovolenkovou atmosféru udržet o trochu déle, a navíc se pomalu připravit na podzim, kdy budou zvířecí vzory opět velmi žádoucí. Jak je kombinovat a na co vsadit?

Symbol luxusu

Zvířecí vzory jsou oblíbeným potiskem z mnoha důvodů. Jednak při správném nakombinování outfitu působí draze a luxusně, a navíc jsou považovány za exotické, a i proto bývaly symbolem bohatství. V dobách dávno minulých králové a další vladaři používali pláště a kabáty se zvířecí srstí jako znak vysokého postavení.

Animální vzor tak, jak ho známe dnes, se stal populární ve 20. letech minulého století, kdy ho do záře reflektorů přinesla herečka Joan Crawford. Po druhé světové válce si ho oblíbil Christian Dior a leopardí vzor se stal masovým hitem.

Jak se změnily šaty za posledních 100 let? Podívejte se na video:

V 50. letech byl leopardí kožich vizitkou každé dobře situované ženy, hnutí hippie ho však na konci 60. let zavrhlo kvůli týrání zvířat a animální potisk se pomalu měnil z noblesního na nevkusný a laciný, čemuž příliš nepomohla ani móda 80. let. Přesto se v šatnících udržel a dnes už víme, že při správném kombinování je možné mu vrátit zašlou eleganci.

Možná vám potisky divokých zvířat zprvu nebudou po chuti, ale není třeba se jich obávat. Skvěle totiž vypadají s klasickým bílým trikem nebo černým kašmírovým rolákem. A v případě sukně také s klasickými kozačkami! Šedá, tmavě hnědá nebo písková jsou sázka na jistotu. Se zvířecími vzory se netlučou a netvoří rušivé kontrasty.

Pokud se nebojíte opravdové divočiny, ani výrazné barvy a motivy nejsou tabu. Klasický leopardí vzor se skvěle kombinuje například se sexy červenou, ale i kobaltově modrou nebo tmavě zelenou. Je-li vaším cílem působit elegantně, zacházejte se zvířecími vzory opatrně. Raději v tomto stylu zvolte jen jeden kousek z outfitu a nepokoušejte se kombinovat více animálních motivů.

Netroufáte-li si nosit zvířecí vzory na velké ploše, můžete je zapojit pouze do doplňků nebo detailů na oblečení. Kabelky a boty se zvířecím motivem jsou velmi moderní. Nějakého toho leoparda, hada či krokodýla si ale můžete dopřát třeba i na náušnicích, pásku, ozdobném knoflíku nebo třeba šátku. Možnosti jsou nekonečné.

Inspiraci najdete v naší galerii v úvodu článku!

Doporučujeme

Články odjinud