Připravte chodidla na léto: Hydratujte, lakujte a koupejte

30. 4. 2018
Připravte chodidla na léto: Hydratujte, lakujte a koupejte
Jaro vtrhlo do České republiky s nebývalou silou a slunečné počasí nás donutilo vytáhnout letní obutí ze skříně o něco dřív. Než se ale ukážete v sandálcích či žabkách, postarejte se, aby vaše nožky vypadaly jak z časopisu. Jak na to?

Dopřejte si odbornou péči

Péči o chodidla má řada z nás tendenci v zimě zanedbávat. Přece jen jsou nohy schované v ponožkách a uzavřených botách, takže si nedokonalostí nikdo nevšimne. S příchozím jarem byste ale měla resty dohnat! Dopřejte si alespoň poprvé péči odbornice a zajděte si na pedikúru, kde vás zbaví zrohovatělých pat a upraví nožky do letních sandálků. Průběžnou údržbu už pak jistě zvládnete sama doma pomocí pemzy.

Užijte si koupel

Lázeň pro chodidla je blahodárná hned ze dvou důvodů. Za prvé si unavené nohy krásně odpočinou a za druhé kůže krásně změkne, takže je snadnější její odumřelé buňky pomocí pemzy odstranit. Přimíchejte do vodní lázně sůl do koupele doplněnou o aromatické esenciální oleje a nechte nohy relaxovat.

Zkuste na nohy domácí peeling. Návod najdete ve videu:

Hydratujte

Určitě jste si už zvykla běžně používat hydratační krémy na obličej i na ruce a na tělo pak tělové mléko. Málokdo si ale uvědomí, že stejnou péči potřebují i chodidla a nárty. Pořiďte si mléko nebo balzám určený speciálně pro chodidla a používejte ho přes noc. Na nohy naneste silnější vrstvu a zabalte je do igelitových pytlíků nebo do ponožek. Ráno bude pokožka krásně vláčná.

Krášlete

I nehty na nohou si zaslouží vaši pozornost. Upravte je do požadované délky a na okolní kůžičku pravidelně používejte výživný olejíček. Jelikož v letní obuvi jsou prsty na nohou vidět, zkrášlete je lakem s vyživujícími složkami. Nic nezkazíte klasickou červenou barvou nebo tělovými odstíny, které jsou letos v kurzu. Vždy ale slaďte laky na nehtech na rukou i nohou.

Sprejujte

V létě mají nohy tendenci se více potit, a mohou tudíž být i nepříjemně cítit. Pokud tímto problémem trpíte, měla byste o nohy přes léto pečovat se zvýšenou pozorností. Pořiďte si antibakteriální mýdlo, kterým si chodidla myjte, a nezapomeňte na speciální spreje na nohy proti pocení i do bot. Pokud se i tak zápachu nemůžete zbavit, dost možná trpíte mykózou, proto se zkuste poradit s lékařem.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Momentálně jste uvolnění a moc dobře víte, kam by měl váš život směrovat. Nehleďte na to, co říkají jiní. Přeneste se přes negativní záležitosti a začněte na sobě pracovat. Úspěchy vás…