Připravte tělo na dovolenou. Co stihnete za 2 měsíce, co za měsíc a co za 2 týdny?

2. 6. 2018
Připravte tělo na dovolenou. Co stihnete za 2 měsíce, co za měsíc a co za 2 týdny?
Máme pro vás plán. Přímo strategický. Podle něj ještě stihnete spoustu věcí. Takže než zabalíte kufry na dovolenou, budete sama se sebou spokojená.

Zbývají do dovolené dva měsíce? Nádhera!

Co všechno je třeba na dovolenou vylepšit a dát do pořádku? Obrousit kopyta, zbavit se pomerančové kůry, ale v prvé řadě asi všechny chceme zhubnout do plavek. Vezměme to pěkně popořádku. 

Zhubněte

Víte, že za dva měsíce můžete zdravě zhubnout až 10 kilo? Tedy pokud ta kila navíc máte. Podle trenérky fitness centra Contours Markéty Brožové je zdravé hubnutí zkouškou trpělivosti. Vše závisí na disciplíně, správně složeném jídelníčku a intenzivním pohybu. „Nejhorším nepřítelem bývá stres, že se věci hýbou pomaleji, než jste doufala. To vás nesmí rozhodit.

U lidí, kteří už si prošli několika dietními pokusy a mají zpomalený metabolismus, může trvat déle, než se spalování nastartuje. Myslete na to, že čím pomaleji budete hubnout, tím větší máte naději, že vám získaná linie vydrží déle, ne jen na jednu dovolenou,“ říká trenérka.

Ukázkový jídelníček na jeden den

SNÍDANĚ:  Pohankové palačinky s tvarohem a borůvkami (pohanková mouka – krupice 30 g, mléko 20 ml, hnědý cukr 5 g, vejce), tvaroh odtučněný 50 g, borůvky 60 g

DOPOLEDNÍ SVAČINA: Chimpanzee tyčinka meruňka

OBĚD:  Zeleninové rizoto s krevetami (rýže 55 g, mrkev 30 g, cibule 20 g, mrkev 40 g, hrášek mražený 40 g, paprika žlutá 50 g), krevety 130 g

ODPOLEDNÍ SVAČINA: Delba lisovaný chléb 50 g, půlka Hermelínu Figura, rajčata 100 g

VEČEŘE: Zapečená růžičková kapusta (růžičková kapusta 200 g, sýr Blaťácké zlato 40 g, mozzarella light 100 g)

Co s pokožkou?

Zbavte se celulitidy nebo ji alespoň redukujte. Máte dost času, abyste si zašla na kúru, během které se vám rozproudí lymfa, zbavíte se zadržované vody i pomerančové kůže. Navíc tak můžete zhubnout až několik centimetrů přes břicho i nohy. Kosmetické salony nabízejí spoustu přístrojů, které si umějí s celulitidou poradit, ale ideální je nakombinovat je s ruční lymfatickou masáží.

Předopalte se

Nemá cenu chodit do solárka, ale před létem a dovolenou je dobré dopřát tělu betakaroten. Ocení ho ty, které se při prvním opalování nechtějí spálit nebo mají alergii na slunce. Samozřejmě to neznamená, že můžete vyjít na pláž bez vrstvy opalovacího krému. Karotenoidy opravdu pomáhají ke zhnědnutí pokožky, navíc fungují i jako prevence vzniku jaterních a starobních pigmentových skvrn.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Sobotní radovánky budou probíhat mimo domov. Ani minutu se vám nechce sedět doma, tudíž jste v přátelském kontaktu a podniknete i výlety. V domácím prostředí panuje dobrá atmosféra, ale i…