Příroda pomáhá pečovat o vaše vlasy

9. 10. 2001
Příroda pomáhá pečovat o vaše vlasy
Krásné vlasy byly vždy symbolem půvabu, zdraví a smyslnosti. Jejich vzhled je považován za známku vitality a životní energie. Ne všichni však mají přirozeně kvalitní, lesklé a pevné vlasy.

Příroda pomáhá pečovat o vaše vlasy

Krásné vlasy byly vždy symbolem půvabu, zdraví a smyslnosti. Jejich vzhled je považován za známku vitality a životní energie. Ne všichni však mají přirozeně kvalitní, lesklé a pevné vlasy. Používáním kvalitní vlasové kosmetiky Timotei s přírodními výtažky se však může ideálu zdravých a krásných vlasů přiblížit každý. Příroda nám totiž nabízí ten nejpřirozenější způsob, jak o své vlasy správně pečovat.

Základem péče je výběr vhodného šamponu pro daný typ vlasů (normální, mastné, poškozené, jemné, s lupy apod.).

Timotei šampon s výtažky z bylin - pro normální vlasy. Přírodní ingredience nového šamponu (například rozmarýn, heřmánek nebo šalvěj) poskytují dohromady mimořádný efekt. Rozmarýn má tonizující vlastnosti, zatímco šalvěj a heřmánek čistí a zklidňují. Tato pečlivě zvolená kombinace bylin dodá vlasům vitalitu, vlasy jsou lesklejší a jemnější. Nové přírodní ingredience navíc dodávají vlasům vůni, hebkost a objem, a činí je tak příjemné na dotek.
Timotei šampon s kondicionérem 2 v 1 s výtažky z okurek a z Aloe Vera
- pro normální až mastné vlasy.
Okurka vlasy nejen velmi účinně čistí, ale také příjemně osvěží. Aloe Vera má na pokožku hlavy blahodárný vliv a svými léčivými účinky jí velmi prospívá.
Timotei šampon s výtažky z hroznů a révových semen - pro mastné vlasy u kořínků, se suchými konečky
Nadměrné maštění vlasů, zvláště u kořínků, je způsobeno mnoha faktory. Mezi ně patří například hormonální změny, projevující se v době dospívání, během měsíčního cyklu a v době klimakteria. Na počet mazových žláz má vliv i kouření, špatná životospráva, stres nebo tučná a kořeněná strava. Důležitý je i způsob péče o vlasy. Horký vzduch při fénování dráždí mazové žlázky u kořínků vlasů a vysušuje konečky. Mastné nebo smíšené vlasy je nutno umývat podle potřeby, někdy i každý den. Mnoho lidí trpí problémem vlasů mastných a suchých zároveň. Jde o nepříjemný stav, kdy se vlasy u kořínků nadměrně mastí, zatímco konečky se třepí a jsou vysušené. Vytvořit pak v ranním spěchu slušivý účes je skutečně uměním. Právě používání vhodného šamponu pro smíšené vlasy může pomoci s řešením tohoto problému. Výtažky z hroznů čistí a osvěžují mastné vlasy u kořínků, výtažky z révových semen hydratují suché konečky vlasů a dodávají jim potřebnou výživu. Vlasy jsou pak čisté u kořínků a plné energie u konečků.
Timotei šampon s výtažky z pomeranče a máty
- pro jemné a citlivé vlasy. Tento šampon využívá schopností běžně známého pomeranče, jehož výtažky dodají vlasům energii a vitalitu. Druhá složka, která blahodárně působí na vlasy, je máta. Ta vlasy posiluje a povzbuzuje, a navíc je i příjemným osvěžením pro vlasovou pokožku. Tento šampon dodá vlasům objem a vitalitu.
Timotei šampon s kondicionérem 2 v 1 s výtažky z bavlny a s broskvovým mlékem

  1. pro poškozené a barvené vlasy. Vzhledem ke stále se měnícím módním

trendům mění často ženy barvu a odstín svých vlasů. Téměř každá žena si tuto změnu vyzkoušela. Při barvení vlasů však nerozhoduje pouze zvolený odstín barvy, důležitá je i následná péče. Při té je nutné dodržovat určitá pravidla tak, aby si vlasy zachovaly svoji krásu a zdraví. Spojením působení bavlny a broskvového mléka se vlasy výrazně regenerují. Bavlna přispívá k regeneraci vlasů a posiluje je po celé délce. Mléko z různých plodů je obecně známo pro svůj blahodárný vliv na lidské tělo, ovšem broskvové mléko je přímo balzámem pro barvené vlasy. Vlasy jsou po použití šamponu silnější a lépe se tvarují.
Timotei šampon proti lupům s výtažky z čajovníku a myrty - pro všechny typy vlasů
Tvorba lupů je dnes častým problémem, který nás dokáže potrápit. Lupy postihují v průměru každého třetího člověka. Příčiny tvorby lupů jsou u každého z nás individuální. Může je způsobit používání nevhodné kosmetiky, nesprávná životospráva a pitný režim, stres, únava, smog a prašné prostředí. U některých lidí se může projevit i vliv dědičnosti. Čajovník, známý pod anglickým názvem Tea Tree, je celosvětově využívaná rostlina zejména v oblasti kosmetiky.  Druhou účinnou složkou jsou výtažky z myrty. Šampon proti lupům je možno používat také na zdravé vlasy. Působí pak jako prevence proti tvorbě lupů. Vlasy tak jsou stále hezké a zdravé.

Zdroj Timotei

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Kolegové se diví, že jste nevrlí a sklíčení. Vždyť plníte svou práci stále dobře, jen pomaleji. Radí vám, ať se tolik nestresujete. Mají pravdu. Zvýšený stres má na svědomí nevhodné…

Nejčtenější články

Doporučujeme