Prkna Státní opery ovládly muzikály

7. 2. 2002
Prkna Státní opery ovládly muzikály
Poslední lednový den se na prknech Státní opery Praha odehrávaly kratičké příběhy z českých muzikálů posledních let.

Prkna Státní opery ovládly muzikály


Průvodci večerem Václav Vydra a Vendula Svobodová


Leona Machálková

Poslední lednový den se na prknech Státní opery Praha odehrávaly kratičké příběhy z českých muzikálů posledních let. Akci pod názvem Hvězdy muzikálů pro Kapku naděje a ICN, zorganizoval Nadační fond Kapka naděje ve spolupráci se zmiňovaným Informačním fondem neziskových organizací ( ICN). Koncert zahájil již 5. ročník kampaně "30 dní pro občanský sektor", jehož tématem je dobrovolnictví.


Ukázka z muzikálu Pomáda


Kleopatra v podání Ilony Csákové

Diváci v hledišti zcela vyprodaného divadla slyšeli ukázky z muzikálů Monte Christo, Popelka, Hamlet, Pomáda, Johanka z Arku, Dracula, Bídníci a Kleopatra. Poslední jmenovaný muzikál bude mít premiéru 22. února. Večerem provázeli prezidentka N.F. Kapka naděje paní Vendula Svobodová a herec Václav Vydra. Z umělců, kteří vystoupili tento večer bez nároku na honorář,  jmenujme například Dana Hůlku, Ivetu Bartošovou, Jiřího Korna, Hanku Křížkovou, Karla Černocha,  Ilonu Csákovou, Báru Basikovou, Leonu Machálkovou, Petra Koláře, Helenu Vondráčkovou, bratry Tesaříkovi, Sisu Sklovskou a další.

Výtěžek z koncertu bude rozdělen stejným dílem mezi Nadační fond Kapka naděje a ICN. Jenom ze vstupného činil více jak půl miliónu korun. Přispět mohli i televizní diváci zavoláním na specielní tel. linku.

Autor: Dana Švigová
foto: Dáma.cz

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Nepolevujte ze svých nároků a vyburcujte se k ještě lepším výkonům. Jen tak se dostanete opět na hvězdnou dráhu. Kariéra sice stagnuje, ale nadřízený vám plně věří. Stačí přijít s dalším…

Nejčtenější články

Doporučujeme