H&M 649 Kč Foto: Archiv firem

H&M 649 Kč Foto: Archiv firem

H&M 749 Kč Foto: Archiv firem
H&M 899 Kč Foto: Archiv firem
H&M 949 Kč Foto: Archiv firem
H&M 999 Kč Foto: Archiv firem
40
Fotogalerie

Pro chladnější letní dny i začátek podzimu: Vyberte si slušivé šaty s dlouhým rukávem! Jak je nosit v létě i během roku?

Šaty téměř jakéhokoliv střihu jsou v létě zkrátka nezbytností. Jsou pohodlné, vzdušné, slušivé a navíc i skladné, když se balíte na dovolenou. Jenže co dělat, když se v létě ochladí na teploty, které panují právě v těchto dnech? Sáhněte po šatech s dlouhým rukávem! Uvidíte, že je nakonec oceníte i u moře.

Pokud příroda uprostřed léta nastolí chladné počasí a déšť, ale vy se přesto nechcete vzdát vzdušných šatiček, ty s dlouhým rukávem vaši situaci vyřeší. Ať už zvolíte krátké, midi nebo maxi, všechny budou vypadat skvěle. Letní materiály jsou totiž lehké, pohyblivé a tělu lichotící. Skvěle vypadají jak se vzorem, tak jednobarevné, vybírat můžete veselé letní tóny i tlumenější odstíny.

Výhodou léta je, že i když je zataženo, teploty jsou stále přijatelné, a tak není potřeba se kromě šatů s dlouhými rukávy halit do dalších vrstev. Naopak, můžete je nechat vyniknout v celé své kráse a naplno si je užít. Zvolte pouze správné doplňky, jako je třeba slaměná kabelka a tenisky, žabky či sandálky.

Jaké šaty vám v létě nesmějí chybět? Podívejte se na video:

Jakmile se počasí umoudří a nastolí opět ty správné letní teploty, není třeba šaty ukrývat v šatníku. Právě v horkých dnech se vaše pokožka bude pod lehkou látkou cítit lépe, jelikož nebude vystavena přímému slunci. Dlouhý rukáv oceníte také ve chvílích, kdy budete potřebovat zakrýt spálení nebo třeba povislé paže. A v neposlední chvíli i na výletech, kdy jste celou dobu na sluníčku, nebo při večerních vycházkách, pokud zafouká vítr.

Ani s přicházejícím podzimem není potřeba šaty s dlouhým rukávem ukládat hluboko do skříně a nechat je čekat na příští léto. Unosíte je totiž i během babího léta a prvních podzimních dní, stačí k nim obléct koženou bundu, sako nebo třeba oversized svetr. V kombinaci s crossbody kabelkou či koženým batohem a teniskami, případně šněrovacími kotníkovými botami budete na podzim skvěle vybavena a stejný outfit unosíte i příští rok na jaře!

Inspiraci najedete v galerii v úvodu článku.

Doporučujeme

Články odjinud