Problémy s nadměrným vypadáváním vlasů?

13. 9. 2006
Společnost Janimarex, výhradní dovozce přírodní kosmetiky Himalaya na český trh, představuje novinku v sortimentu této značky. Jedná se o Krém proti vypadávání vlasů, který je nyní čerstvě k dostání i v České republice.

Krém proti vypadávání vlasů Himalaya je výrobek na bylinné bázi. Díky svému složení povzbuzuje růst vlasů v jeho aktivním stádiu, vyvolává rychlé množení buněk vlasových vláken a zvyšuje sílu i pružnost vlasů a také jejich hustotu.

Krém účinkuje proti mnoha chorobám, které způsobují vypadávání vlasů. Například se jedná o ložiskovou plešatost (alopecia areata), kdy dochází k rychlé ztrátě vlasů a vzniku okrouhlých lysých míst. Alopecia areata může mít různé příčiny – stres, onemocnění pokožky hlavy, dědičné předpoklady, těhotenství, alergie či extrémní změny prostředí. Dále krém pomáhá při onemocnění difúzní alopecií, kdy vlasy na celé hlavě postupně a rovnoměrně řídnou. Její příčiny jsou opět různorodé – nesprávná výživa, UV radiace (radioterapie či rentgenové paprsky), léky proti rakovině, antikoncepční pilulky, náhlá ztráta krve, stres, nadměrná či nedostatečná činnost štítné žlázy či změna klimatu. Účinky krému byly ověřeny i v případě onemocnění telogen effluvium (náhlý přechod vlasů do konečné fáze jejich vývoje, vyskytuje se např. po emocionálním šoku).

Je třeba upozornit, že krém neúčinkuje proti androgenní alopecii (ta je zapříčiněna působením testosteronu). Jedná se zde o plešatění, kdy nejprve vznikají tzv. kouty a poté typické „kolečko“ na temeni hlavy. Účinnost Krému proti vypadávání vlasů byla ověřována několika klinickými studiemi. Zkoumán byl vliv na difúzní alopecii, na onemocnění telogen effluvium a pacienty léčené chemoterapií. Do dnešního dne bylo zveřejněno pět studií na 250 pacientech a výsledky byly následující:

  1. po 2 týdnech užívání v případě difúzní alopecie došlo k její 20% redukci, po 6 měsících dokonce k 70% omezení
  2. při ložiskové plešatosti začalo během 3 měsíců růst 40 % vlasů v lysé oblasti
  3. vedlejší příznaky ztráty vlasů (svědění pokožky, suchost, zčervenání) byly redukovány o 75 % během pouhých 2 týdnů
  4. pevnost vlasů se během měsíce používání zvýšila o 50 % a do 3 měsíců došlo k úplnému návratu k normálnímu stavu
  5. během 1 měsíce byl pozorován 30% nárůst počtu vlasových folikul, 50% po 2 měsících a kompletní obnova po 6 měsících užívání krému
  6. ani během krátkodobého, ani během dlouhodobého užívání přípravku nebyly pozorovány žádné jeho vedlejší účinky.

Krém se aplikuje obvykle jednou denně, ideální je nechat působit ho přes noc. Nebyly zaznamenány žádné interakce se současně užívanými léky a přípravek je vhodný i pro děti. Těhotným ženám se doporučuje předchozí konzultace s lékařem. Doporučená maloobchodní cena krému je 599 Kč. www.himalaya-kosmetika.cz http://www.himalaya-kosmetika.cz/content/image.php?uid=44ef71b092f5d - zde je k dispozici (v angličtině) jedna ze studií ověřujících účinky krému ve formátu pdf

www.janimarex.cz

O společnosti Janimarex Společnost Janimarex spol. s r.o. byla založena v roce 1991. Zabývá se dovozem kosmetického zboží a jeho další distribucí do maloobchodní sítě. Janimarex se zaměřuje zejména na kosmetiku vyráběnou z přírodních látek a šetrnou k životnímu prostředí. Velký důraz je kladen na kvalitu prodávaných výrobků, ale zároveň také na cenovou dostupnost. Na českém trhu zastupuje společnost Janimarex exkluzivně několik společností a značek, např. Himalaya, Montagne Jeunesse, Dead Sea Spa Magik Bomb Cosmetics nebo Elite Model´s Fashion.

O značce Himalaya Společnost Himalaya přišla před 75 lety s oživením více než 3000 let starého systému léčebné praxe, ajurvédy, a spojila jej s moderní medicínou. Výsledkem jsou inovativní kosmetické prostředky, které doporučuje přes 200 tisíc lékařů ve více než 60 zemích světa. Základním kamenem tohoto úspěchu jsou obrovské prostředky vkládané do vědy a výzkumu, které společnost investuje do vývoje a testování nových produktů.

zdroj: Janimarex

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Přelom týdne proběhne bez větších komplikací. Ke všem kolegům se chováte slušně a nenadřazujete se. Vaše schopnosti jsou totiž aktuálně mnohem lepší. I přes pomalejší pracovní tempo si…