Problémy s orgasmem? Víme, proč ho nemůžete dosáhnout

Problémy s orgasmem? Víme, proč ho nemůžete dosáhnout

Milujete sex, užíváte si ho, ale pořád jako by vám něco chybělo? Nedaří se vám dosáhnout orgasmu, ať děláte, co děláte? Na vině nemusí být neschopný partner, ale řada jiných faktorů. Co vám brání dosáhnout vyvrcholení?

Nesoustředěnost

Ne vždy je na milování nálada. Stává se, že vaši pozornost zcela pohltí starosti každodenního života, jako jsou péče o děti, domácnost, práce a podobně. Když pak večer přijde na sex, doufáte, že se u něj rozptýlíte, většinou se ale stane opak a vy se na prožitek nedokážete soustředit. Snažte se buď nepříjemné myšlenky alespoň na chvíli zcela vypudit z hlavy a soustředit se pouze na to, co se děje v posteli, nebo problémy vyřešit, abyste měla čistou hlavu. Jinak na orgasmus můžete čekat věčně.

Pokračování 2 / 7

Alkohol

Občas není na škodu dát si před sexem skleničku na kuráž, obzvlášť pokud máte nového partnera. Pomůže vám to uvolnit se a trochu se odvázat. Ale nic se nemá přehánět, a tak s alkoholem zacházejte opatrně, protože jak známo, ve větším množství otupuje smysly, a vede tak spíš k tomu, že žádného orgasmu nedosáhnete. Alkohol navíc dehydratuje tělo a vaším cílem je být vlhká, takže sklenku vína kombinujte s dostatečným množstvím vody.

Pokračování 3 / 7

Podpatky

Krásné botky na podpatku sluší většině žen a i muži se rádi ohlédnou za tou, která se v takových botách umí pohybovat. Šance na to, že svedete muže, o kterého máte zájem, se tak zvyšují. Dlouhodobé pravidelné nošení podpatků ale snižuje možnost, že dospějete k orgasmu. Boty s podpatky totiž negativně ovlivňují pánevní dno a bederní sval, který zatuhne. V tu chvíli pak není možné, aby přenesl vzrušení, které je potřebné k vyvrcholení.

Pokračování 4 / 7

Léky

Užíváte pravidelně nějaké léky? Pak možná právě ony vám brání v orgasmu. Nejčastěji se to stává u medikamentů na krevní tlak, antikoncepce a antidepresiv. V takovém případě není jiná možnost, než na sobě pracovat. Snažte se masturbovat, objevovat svoje tělo a zjišťovat, co vás vzrušuje nejvíc. Nebraňte se sexuálním fantaziím ani nejrůznějším pomůckám a hlavně – nespěchejte na sebe!

Pokračování 5 / 7

Zvuky

Jste při sexu jako myška a bojíte se hlasově projevit, abyste se neztrapnila nebo nevyděsila partnera? Právě tady může být chyba! Je vědecky dokázáno, že vzdychání a hlasité projevy orgasmus prodlužují a zesilují. Před partnerem se stydět nemusíte, naopak. Sténáním a vzdycháním ho rozpálíte do běla, protože mu tak dáte najevo, že si sex užíváte stejně jako on.

Pokračování 6 / 7

Sezení

Řada zaměstnání vyžaduje celodenní sezení u pracovního stolu. Pokud jste podobný případ, možná je chyba právě tady. Během dlouhodobého sezení totiž dochází ke zkrácení pánevního svalstva a bolestem pánve, takže možnost mít orgasmus výrazně klesá. Abyste tomu zabránila, není na škodu se v práci alespoň jednou za hodinu protáhnout. Na tyto problémy zabírají dřepy či jóga, nejlépe pozice motýla.

Pokračování 7 / 7

Střídání pozic

Většina mužů má v hlavě podvědomě zafixováno, že vám v posteli musí ukázat, jací jsou samci. Dost často se to projevuje tak, že rozjedou hotový maraton, co se týče střídání pozic. Vašemu orgasmu ale časté střídání pozic neprospívá, naopak, potřebujete rovnoměrnou stimulaci a případné zrychlování. Pokuste se to partnerovi naznačit, případně převzít otěže sama. Situace se dobře koriguje v poloze na koníčka.

Jaké je tajemství ženské vzrušivosti? Podívejte se na video:

Doporučujeme

Články odjinud