Probouzíte se v noci? Podle hodin zjistíte, co vaše tělo trápí

Probouzíte se v noci? Podle hodin zjistíte, co vaše tělo trápí

Spíte v noci jako dudek, nebo se noc co noc budíte? Pokud se tak děje pokaždé přibližně ve stejnou dobu, může to znamenat zdravotní problém. Podle čínské medicíny můžete odhalit, co se s vaším tělem děje.

21.00 – 23.00 hodin

Jestliže se vám špatně usíná právě v době mezi devátou a jedenáctou hodinou, a přitom je to jinak obvyklá doba, kdy chodíte spát, může jít o potíže s oběhovým systémem nebo imunitou. Možná by bylo vhodné, kdybyste si nechali zkontrolovat stav orgánů, které mají na starosti hormonální rovnováhu v těle – štítnou žlázu a slinivku. Problém ale může způsobovat i větší stres, který vám brání „vypnout“ a v klidu usnout.

Pokračování 2 / 5

23.00 – 01.00 hodin

Tato doba patří žlučníku a zároveň je odrazem vašeho stravování. Kdo se budí v tomto období, může navíc cítit tlak v pravém boku anebo vzadu pod lopatkou. To se vám nejspíš razantněji připomíná i nesprávný jídelníček, protože organismus právě intenzivně zpracovává tuky. A když jste během dne jedli těžká a mastná jídla, žlučník je zatížený, musí pracovat na plné obrátky a vy se místo zdravého spaní převalujete ze strany na stranu. Jídelníček odlehčete a jezte stravitelnější jídla – žlučník si pak bude moci odpočinout.

Pokračování 3 / 5

01.00 – 03.00 hodin

Problémy se spánkem a probouzením v této době svědčí o zatížení a zanesení jater. Hodně často se budí zejména lidé se špatnou životosprávou, kteří ke všemu konzumují hodně alkoholu a kouří. Zbavte se těchto zlozvyků, omezte co nejvíc stres a pokuste se častěji odpočívat a relaxovat. Organismus tak očistíte, budete lépe spát a celkově budete zdravější.

Co dělat, když nemůžete spát? Podívejte se na video:

Pokračování 4 / 5

03.00 – 05.00 hodin

Je to čas, kdy dochází k okysličování těla. Velmi intenzivně pracují plíce, a pokud máte těžkosti s astmatem nebo dýchacím ústrojím, možná vás budí kašel anebo pocit vydýchaného vzduchu. Touto dobou se ale také intenzivně ozývají psychické obtíže – úzkost, smutek, deprese… Nenechte to zajít moc daleko a zajděte k psychologovi nebo psychiatrovi, než se potíže ještě víc zhorší.

Pokračování 5 / 5

05.00 – 07.00 hodin

Nastává čas tlustého střeva, které se začíná aktivovat. Proto se mnozí lidé touto dobou i přirozeně budí, aby se organismus mohl zbavit škodlivin a správně se vyprázdnit. Nervózní a úzkostní lidé můžou mít až nepříjemně silné nutkání na stolici. Jiní zase můžou cítit střevní peristaltiku, ale s vyprázdněním mají potíže nebo je přímo trápí zácpa. Ti by se měli snažit během dne dostatečně pít, hýbat se a do jídelníčku zařazovat vlákninu.

Doporučujeme

Články odjinud