Proč je dobré mít po čtyřicítce pár kilo navíc. Může vám to zachránit i život

6. 5. 2021
Foto: iStock
Proč je dobré mít po čtyřicítce pár kilo navíc. Může vám to zachránit i život | Foto: iStock
Snažíte se za každou cenu zhubnout těch pět kilogramů, které vám vadí? Říkáte si, že bez nich byste byla hezčí, zdravější a přitažlivější? Možné to je, ale věřte, že pár kilo navíc, zvláště po čtyřicítce, vůbec nevadí. A to dokonce ani podle názorů odborníků.

Nejde o kila

Pro spoustu žen je číslo na váze důležité, mnohem důležitější než cokoli jiného. Jak říká zakladatelka STOBu Iva Málková, ženy obvykle přicházejí do kurzů hubnutí s cílem zhubnout. Ovšem podle ní by cílem měla být především změna životního stylu. „Naučit se tvořivě sestavit jídelníček, pochopit, že pohyb je lék na spoustu nemocí a že přispívá k udržení váhových úbytků a k větší radosti ze života a že váhové úbytky jsou vedlejším produktem těchto důležitějších změn. Že nejde jen o číslo na váze,“ vysvětluje odbornice na výživu. Přesto je pro spoustu žen hlavním cílem menší číslo na váze. „Kvůli dysfunkčnímu myšlení někdy až tak, že ten, kdo váží třeba 90 kg, si dá nereálný cíl, že váha musí začínat šestkou. Úžasně zhubne na 70 kg, ale protože nedosáhl na vysněných 69 kg, je nespokojený a kila postupně zase nabere,“ dodává.

Jak si doma zacvičit na břicho? Podívejte se na video: 

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

V tomto období lze pozorovat Venuši a Mars, po půlnoci pak Jupiter a Saturn. Udělejte si proto romantický večer a vyjděte svému štěstí vstříc. Drahá polovička bude za celý den unavená, ale…