Proč je frigidní ?

21. 6. 2018
Proč je frigidní ?
Frigidita může být celoživotní, vrozená, často ale přichází jen v určité životní fázi například po porodu nebo když žena zažije sexuální násilí. Důvodem ale může být i nesprávná výchova a strašení před neblahými následky sexu.

Obecně ne každý z nás má stejnou potřebu sexu. Existují mezi námi jedinci, kteří by se nejraději milovali několikrát denně a na druhé straně jsou tací, kteří se nemusí milovat vůbec, nebo jen dvakrát do roka. To ještě neznamená, že jsou frigidní. Frigidní lidé nemají o sex zájem vůbec. Jak to tedy je s frigiditou? 

Proč je frigidní?

Podle známého sexuologa Radima Uzla, mohou být příčiny frigidity různé. Jednou z nich je opravdová genetická dispozice. Člověk se tak prostě narodí a těžko s tím něco dělat. Další možnou příčinou (a nutno říci, že podstatnou) je nesprávná sexuální výchova rodičů. Někdy i dobře míněné rady mohou děti sexuálně dezorientovat. Patří sem především strašení před pohlavní emocí, před nežádoucím otěhotněním, před předčasnou pohlavní aktivitou a také trestání onanie. I dnes se lze setkat s tím, že dívka je každodenně přesvědčována o tom, že pohlavní styk je nemravnost, všude číhají násilníci, muži jsou vlastně jen zvířata a chlípníci. Dokonce i chlapcům je někdy vštěpováno, že dívky jsou nezodpovědné záletnice. 

Není divu, že pod tlakem takové výchovy může dojít k psychickému bloku před sexem. Dosvědčuje to mnoho žen v sexuálních poradnách, které přiznávají, že sex není až taková odpornost, jak jí tvrdila maminka, přesto se s tím nedokáží podvědomě vyrovnat. Tento jev je viditelný především u dívek, kde tlak na oddálení sexuálního života a otěhotnění je silnější. Proto se o frigiditě hovoří především ve spojitosti s ženami.

Mladé lidi je třeba varovat před různými úskalími, které na ně v sexuálním životě čekají, ovšem varování nesmí být jednostranné a absolutní. Nežádoucí otěhotnění je nepříjemné, ale existují poměrně spolehlivé antikoncepční prostředky. Pohlavní nemoci jsou opravdovou hrozbou, ale lze se také účinně bránit jak použitím prezervativu, tak dodržením věrnosti a ostražitosti.

Dalším důvodem odmítání sexu může být prosté znechucení. Dlouhodobý sexuální stereotyp může způsobit ochabnutí sexuálního zájmu. Častý jev u vdaných paniček. "Muž nechce plnit manželské povinnosti," tvrdí často. 

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Merkur je až do konce týdne v úžasném sextilu s Marsem a vytváří ideální půdu pro dosažení velkých věcí. Nejzajímavější skutečnosti se odehrají v profesní sféře, která hraje poslední dny…

Nejčtenější články

Doporučujeme