Proč mám pořád hlad? Příčinou může být cvičení, špatný jídelníček i nemoci

14. 9. 2019
Proč mám pořád hlad? Příčinou může být cvičení, špatný jídelníček i nemoci
Pokud vám neustále kručí v břiše a váš žaludek žádá každou chvíli o jídlo, nemusí to vždy znamenat, že přijímáte málo kalorií, ale možná děláte něco špatně. Pozdní noční nájezdy na ledničku mohou být třeba jen obyčejným příznakem nesprávného stravování během dne nebo upozorněním na vážný zdravotní problém, jako je cukrovka.

Jíte moc rafinovaných sacharidů

Rafinované (jednoduché) sacharidy můžete najít v téměř všech zpracovaných potravinách, nezdravé jsou hlavně bílé rohlíky, bagety, hranolky, chipsy, ale také uzeniny. Pokud si vybíráte komplexní sacharidy, jako jsou celozrnné pečivo, zelenina a ovoce, trávení je pomalejší a hladina inzulinu se zvyšuje v krvi jen mírně. Výsledkem je delší pocit zasycení. Jednoduché sacharidy naopak bývají v potravinách s nedostatkem vlákniny, což způsobí, že vaše tělo je rychle stráví a velmi brzo přijde chuť znova jíst. Pocit plnosti je dočasný. Vyměňte tedy bílé pečivo za celozrnné, bílou rýži za hnědou a koblihy za ovoce a zeleninu.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Jste zosobněním příjemného člověka, který je navíc profesionál. Nadřízený je stále ve střehu, ale nemůže na vás najít jedinou chybičku. Na sto procent budete profitovat. Zase válíte a je…

Nejčtenější články

Doporučujeme