Proč muži milují potvory - Liška podšitá má připravené rukavičky

23. 9. 2005
Proč muži milují potvory - Liška podšitá má připravené rukavičky
V předchozí kapitole jsme si řekly, proč má moc na muže tak silný vliv, podobně jako ženou smýká romantika. Nyní se na toto téma zaměříme podstatně důkladněji.

Chcete-li motivovat muže k dávání, musí se při něm cítit dobře. Touží po ocenění a úctě. Mužské ego se vmžiku stane příčinou války, i to dokáže. Ego buduje nadnárodní společnosti. Ego žene muže do posilovny, kde si ochotně lehá pod stokilovou činku. Ego je příčinou krádeží, žebrání a půjčování. A ego je i příčinou lásky.

Vysvětlení by vám mohlo připadat samozřejmé, ale ono je to s ním trošku složitější: Muž si totiž potřebuje připadat mužně. Proto se odmítá ptát kolemjdoucích na cestu, ačkoli je úplně ztracený. Budete-li mu tvrdit, že z dálnice měl sjet před půl hodinou, stejně vás neuslyší, takže se ani nenamáhejte. Tak jako tak dupne na plyn a bude se řídit vlastním instinktem. Muži se přece neztrácejí, oni jen:

poznávají okolí, míří jiným směrem, protože si to rozmysleli, jedou kousek dál, aby se koukli, co je tam dole, prozkoumávají neznámou lokalitu.

Muži se neztrácejí, opakuji znovu. Co na tom, že jsou padesát kilometrů od původního cíle? Neztratili se. Chcete-li, aby zatočil doprava, zkuste nadhodit: „Podle mě by to mohla být odbočka vlevo.“ Muž nikdy neustoupí ze stanoviska, že má dokonalejší prostorovou orientaci než žena. Pro navigační schopnosti samozřejmě platí totéž. A v dvojnásobné míře. Opět se dostáváme k jeho egu. To se prostě nemýlí.

Chcete znát dvě slova, která každého muže pohladí až v jádru duše? „Máš pravdu.“ Stejně ho nikdy nepřesvědčíte o opaku, tak se nevysilujte zbytečným zkoušením. Dovolte mu, aby měl pravdu. Umožněte mu to. Buďte mazaná jako ta liška podšitá. Právě tímto postupem totiž dospějete do stavu, kdy si on bude myslet, že má všechno pod kontrolou, ale vy i nadále budete strojvůdce. Musíte mu dobíjet baterky, pak má bytelný základ, který ho zásobuje obrovskou energií. A nejlepší na tom je, že on si to ani neuvědomuje.


Ukázka je z knihy: Sherry Argovová: Proč muži milují potvory Je to vždycky stejné! Ona pro něj dělá první poslední, vaří večeři o třech chodech, nic si neplánuje, dokud jí nezavolá, ve všem ho chápe..., a on si přesto najde jinou – potvoru, která ho komanduje, stará se jen o sebe, nic neumí a navíc není ani moc hezká! V knize najdete odpověď na otázku, která trápí už celé generace žen: Proč muži jednají s hodnými holkami jako s inventářem a vůbec si jich neváží? PROČ ti nejlepší muži zobou z ruky potvorám?

Vtipný a čtivý rádce, který bez servítků popisuje typické párové chování a ukazuje ženám, jak si s úsměvem, bez výčitek a nářků omotají kolem prstu muže svých snů a on udělá, co jim na očích vidí...

Chovejte se, jako byste byla výhra v loterii, a muž rád uvěří. Největší rozdíl mezi hodnou holkou a potvorou je strach. Potvora dává muži najevo, že se života bez něj nebojí.

Novinka! Brož., 256 stran, asi 199 Kč

O autorce Sherry Argovová, známá mediální osobnost a spisovatelka, má vlastní pořad na kalifornské rozhlasové stanici KRLA. Pravidelně přispívá do časopisů Cosmopolitan, Glamour, Esquire, Playboy a mnoha dalších. Žije v Los Angeles. Její prvotina Proč muži milují potvory a hodným holkám zůstanou oči pro pláč získala velké uznání, byla přeložena do mnoha jazyků a stala se mezinárodním bestsellerem. V únoru 2006 vyjde její pokračování Why Men Merry Bitches (Proč si muži berou potvory a hodné holky zůstanou na ocet).

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Dny volna jsou dávno v nenávratnu, ale již brzy vás čeká další víkend. V práci to nestojí za nic, ale nepodléhejte depresi. Vaše schopnosti a komunikace s kolegy jsou výborné. Jediný…

Nejčtenější články

Doporučujeme