Proč muži nesnášejí ženský smutek

28. 5. 2001
Proč muži nesnášejí ženský smutek
Také se vám stalo, že jste se svěřila svému příteli s nějakým problémem a místo útěchy a pochopení se vám dostalo kázání, rady a podivná řešení.

Proč muži nesnášejí ženský smutek

Také se vám stalo, že jste se svěřila svému příteli s nějakým problémem a místo útěchy a pochopení se vám dostalo kázání, rady a podivná řešení.
Stává se vám, že když muži řeknete: "Potřebuji si s tebou promluvit", zježí se mu vlasy hrůzou a neochotně začne poslouchat. Když už se svěříte, často to dojde tak daleko, že se pohádáte a přítel vám nakonec řekne, že jste zkazila pěkný večer jenom proto, že jste přecitlivělá.
Proč muži nesnášejí, když jsou ženy tak citlivé nebo smutné? Jeden z důvodů je, že muži se cítí v přítomnosti smutné a citlivé ženy nepříjemně a nepohodlně, neboň špatně snášejí vlastní zranitelnost.

Hlavní důvod je ukryt již ve výchově chlapců. Jsou vychováváni k odpovědnosti a k řešení problémů. Od mala hlídají malou sestřičku. Neustále jim vštěpujeme, že až vyrostou, budou se starat o vlastní rodinu. Mají zakódováno, že musí ochránit slabší pohlaví. Vyrůstají s pocitem, že pokud mají být skutečnými muži, musí být schopni se postarat o ženu a rodinu.
Od mala jsou vychováváni k zodpovědnosti a aby dávali věci do pořádku.

Když se muži svěříte s problémem, který vás trápí, neslyší, co mu říkáte, ale slyší:

Pomoz mi!
Zachraň mě!
Dej to za mě do pořádku!
Poraď mi, jak to mám udělat!

Vy ale chcete být:

Ujištěna, že to nic není
Utěšena
Objata
Políbena
Uklidněna

Místo toho dostanete:

Rady
Přednášky
Otázky
Obvinění

Muži jsou zaměřeni na řešení problému a jakmile slovo "problém" slyší, ihned se snaží logicky najít řešení. Jediným řešením je říci přímo, co potřebujete. "Mám problém v práci s tím a tím a potřebuji, aby jsi mne vyslechl a na chvíli objal a utěšil. Nepotřebuji žádné rady, jen se potřebuji uklidnit a ujistit, že mne máš rád."

autor: Helena

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Do práce se ráno docela těšíte, protože se partnerem není k vydržení. Klade vám prapodivné otázky, se kterými si nevíte rady. Raději se věnujete náročným úkolům a přemýšlíte o budoucnosti.…

Nejčtenější články

Doporučujeme