Proč nám otékají nohy, když je venku horko? Poradíme, jak se bránit!

5. 8. 2019
Proč nám otékají nohy, když je venku horko? Poradíme, jak se bránit!
Spousta lidí léto miluje, protože je plné pohody, slunce, koupání, grilování a lenošení. Ovšem řada lidí horké dny snáší špatně, protože jim kvůli vyšším teplotám natékají nohy. Proč k tomu vlastně dochází? A jaká existuje prevence?

Když je příčinou teplo

K otokům nohou může docházet z nejrůznějších příčin. Z těch „horších“ to jsou problémy se žílami, lymfatickým systémem, ledvinami, játry či nefungující štítná žláza. V případě, že vám otékají nohy jen v létě, pak se tento typ otoků nazývá tepelný edém. K tomu dochází právě kvůli horku a většinou jde o mírný a nebolestivý otok. Teplo způsobuje dočasnou dilataci (roztažení) krevních cév a dojde ke snížení průtoku krve v žilách. V důsledku toho se začne hromadit voda v nohách a chodidlech a nohy nebo ruce otečou. Běžné otoky nejsou nijak nebezpečné, ovšem někteří lidé k nim jsou náchylnější – senioři, těhotné ženy nebo lidé s nadváhou.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Den před úplňkem ve lvu jste plní energie a malujete si velké věci. Pokud se vám ještě nepodařilo získat profesní úspěch, tak se o něj přičiňte. Minulé dny k němu byly sice výhodnější, ale…

Nejčtenější články

Doporučujeme