Proč nemůže kvalitní podprsenka stát 149 Kč?

Proč nemůže kvalitní podprsenka stát 149 Kč?

Jestli si myslíte, že prodávat spodní prádlo je nuda, nuda a šeď, hned vám můžeme ukázat, že tomu tak není. Dnes jsme si pro vás připravily další informace z naší "Poradny správných velikostí podprsenek v Bílé labuti".

Současná ekonomická krize staví před dívky a ženy otázky: „Ušetřím, když si koupím podprsenku u Vietnamců?“ či „Proč dávat v obchodě 700 – 800 Kč, když si mohu podprsenku koupit za 149 Kč?“.

Odpověď na tuto otázku rozdělila české ženy na dva tábory, jeden z nich preferuje nízkou cenu, a tím akceptuje zboží podřadnější kvality a druhá výrazně větší skupina dává přednost kvalitnějšímu zboží od našich či zahraničních výrobců.

Do první skupiny patři hlavně mladá děvčata, která mají pevná prsa, a proto od podprsenek neočekávají výrazné tvarovací funkce a nevadí jim plastový původ a neprodyšnost používaných materiálů, a také často ženy v důchodu, i když rozhodně ne všechny. Do druhé skupiny patří pracující ženy, které chtějí v zaměstnání dobře vypadat a také dívky a ženy s větším poprsím, a zkušeností, že jenom dobře šitá kvalitní podprsenka jim přinese lepší postavu a pohodlí po celý den.

Kvalitní podprsenka se skládá z deseti až patnácti dílů. Střih a počet dílů je důležitý, neboť se podprsenka musí tvarovat také do větších velikostí. Větší počet dílů zaručí mnohem vyšší funkčnost prádla, kvalitnější vypodložení či vyztužení pro tvarování poprsí.

Na ušití jedné podprsenky je potřeba 80-100 metrů nití a šije se třeba i na deseti různých speciálních strojích, přičemž každou operaci šije jiná švadlena. Tento postup zaručí skutečnou kvalitu a dlouhodobou funkčnost prádla.

Proces výroby kvalitní podprsenky se skládá asi z 25 – 30 operací a řeší se nejen atraktivita celkového vzhledu, ale také kvalita, jemnost a prodyšnost použitých materiálů a vhodnost barvy. Nejdůležitější je však funkčnost podprsenky pro každou velikost košíčků a to na skutečných ženách, z nichž každá má jinou velikost košíčků. Je tedy jasné, že požadavky na funkci podprsenek s košíčky ve velikosti D, E, F a výše, jsou vysoké a to také zvyšuje jejich cenu. Na druhou stranu takovéto dobře šité kvalitní podprsenky i po více než třech letech stále plní svojí funkci a udrží poprsí v příslušné výšce a tvaru. Při praní prádla se nemá používat aviváž, která ničí elasticitu materiálu.

Podprsenku už každá z nás držela v ruce nejméně desettisíckrát. Ale všimly jste si někdy, z kolika částí se vlastně skládá?

1. Báze (je část podprsenky pod košíčky). Báze má různou šířku, čím je širší, tím vyšší podporu prsům poskytuje.

2. Kostice je vyrobena z tenkého plochého kovového proužku, který je pokryt plastem. Díky kosticím je možné vyrobit jemnou podprsenku, která přesto dobře tvaruje. Při použití kostice může být báze nižší.

3. Vnější okraj košíčku je spojnicí mezi vnitřní částí košíčku a napojením na ramínko.

4. Vnitřní okraj košíčku musí hladce přiléhat k dekoltu.

5. Košíček na tvaru košíčku závisí, zda zvýrazní tvar poprsí či ho opticky zmenší.

6. Napojení na ramínko, tato napojení se mění v závislosti na střihu podprsenky.

7. Ramínko, šíře ramínka je šitá podle funkce, kterou podprsenka vykonává. U větších velikostí se ramínka rozšiřují.

8. Posuvník je používán k prodlužování nebo zkracování délky ramínek.

9. Střed, jedná se o část spojující košíčky. Pokud je střed vysoký zajišťuje podporu a rozložení váhy poprsí.

10. Postraní a zadní díl, je přizpůsoben účelu podprsenky, u módních podprsenek může být užší, u funkčních širší.

11. Trenslo vyztužení je podpůrná pružná vsazená část, která zabraňuje rolování postraní části.

12. Zapínání, háčky slouží k zapínání podprsenky.

A ještě otázka pro čtenářky: Kupujete spodní prádlo na tržištích a asiatských obchodech za nízké ceny nebo dáváte přednost zavedeným firmám s cenami vyššími? Zdraví prodavačky Martina a Laďka z „Poradny správných velikostí podprsenek v Bílé labuti“ (1. patro)

Více info: http://www.podprsenky-poradna.cz

ČTĚTE TAKÉ:
Jak přežít vánoční stres? Tipy (nejen) pro introverty…

ČTĚTE TAKÉ:
Sama na Vánoce? Nemusíte být nešťastná!

Doporučujeme

Články odjinud