Komentáře k článku zpět na článek

farah.farah 11. 2. 2019 | 14:17

@Elynor: já ty stránky neznám jen jsem hledala článek, který dobře gaslightning popisuje a bez ohledu na to o čem ten web je tohle je tu popsáno rozhodně lépe a než zde na dámě.....četla jsem o něm na zahraničních stránkách které by ti ais přišli důvěryhodnější ale nevím kolik lidí tu umí na tolik dobře anglicky.;)

helza 10. 2. 2019 | 14:33

@Elynor: Tak jsem se koukla i přímo na ten »Andělský deník«. A nezelenej z toho, že "lidstvo zřejmě degeneruje daleko rychleji," než sis asi dosud myslela. Věř, že lidé, kteří se těmito věcmi zabývají, se právě teď možná za tebe modlí, abys prozřela a zelenají hrůzou nad tím, že "lidstvo zřejmě zaostává v poznání více, než si mysleli."

helza 10. 2. 2019 | 14:25

@Elynor: Tak jsem ze zvědavosti koukla a nic takového nenašla. Asi proto, že jsem se koukla na stránky, které farahfarah doporučila, tedy na » andelskydenik gaslighting «. Což je článek o gaslightingu, nic víc v něm nevystupuje, žádné "Víly a elfové, čakry, léčivá energie kamenů, karty, astrologie, poselství stromů, archanděl Metatron (!), Sandalfon a dokonce Zadkiel" se v něm nevyskytují, ani v žádném jiném, které mi Google nabídl. Ty ses asi koukla přímo na » Andělský denník «.

Elynor 7. 2. 2019 | 17:05

Eh. Tak jsem použila google a našla ty stránky. Napřed mi skoro vypadly oči na klávesnici, pak mi zaskočil štrúdl, chvíli jsem jenom tiše zírala, pak jsem tam cosi rozklikla, kus toho přečetla, a v zájmu zachování rozumu vycouvala fofrem pryč. Na stránkách jakési pochybené andělské sekty odmítám hledat relevantní informaci k čemukoli. Víly a elfové. Čakry, léčivá energie kamenů, karty, astrologie, poselství stromů, archanděl Metatron (!), Sandalfon a dokonce Zadkiel. Takovej guláš všeho se jen tak nevidí. V nadpisu tohoto článku je řečeno, že se mám bát. Inu, tento článek zde mě nevyděsil, ale ten v diskuzi doporučený "andělský deník" ano. On tomu fakt někdo věří, a bere to vážně? Lidstvo zřejmě degeneruje daleko rychleji, než jsem si dosud myslela.

farah.farah 7. 2. 2019 | 15:52

jinak zde je to dobře pospáno n(na rozdíl od dámy) -----vím že tu nefungují odkazy tak kdo si chce přečíst o čem je gaslightning dooppravdy tak si vygooglete "andelskydenik gaslighting".BTW tohle je nečastěji užívaná forma manipulace v sektách - a funguje tak beszvadně právě proto že manipulátor je v tomto případě osoba důvěryhodná pro danného čšlověka a právě dík gaslighntningu ho zcela připraví o vlastní vůli a rozum a oběť se na něm stane zcela závyslou protože se pro ni staje jediným člověkem který vidí realitu/skutečnost, který ví co je pravda a co ne, tak že proto se v sektě lidé upírají ke svému vůdci a nedokáží si představit odejít perotože by tak přišli o jediného čovka který ví co mají dělat...............to že je nejdřív o schopnost rozhodovat se sám za sebe co by měli dělat přirpavil ,to samozřejmě v tu dobu nevidí........

Mata69 7. 2. 2019 | 15:25

No nedávno jsme tu toto téma zmínily v jedné diskuzi, tak že by reakce na tuto diskuzi? Očekává se, že se tu rozvine opět četná debata

farah.farah 7. 2. 2019 | 09:59

článek je dost o ničem a především tuto metodu manipulace vlastně vůbec nepopisuje - gaslightning je především o tom že vám manipulátor pomalu ale jistě vezme jsitotu v to co je sutečnéí a co ne, aniž byste si to uvědomili donutí vás zpochybnit dvše a člověk má pomalu dojem e šílí....jako by žil ve dvou realitách............ten název se právě proto odvozuje od díla s názvem plynové lampy, kdy se manžel snažil ženu přivést k šílenstvímimo jiné tím že měnil intenzitu světla lampy a když ona řilala že je jiné tak jí řekl že je blázen že je vše jako vždy........gaslightning je tedy v prvé řadě způsob jak přimět člověka aby to co on považuje za reálné zpochybnil i když to reálné skutečně.........gaslighning může být i to že někdo znásilní dítě a pak mu doslova vnutí myšlenku že se to nestalo že se mu zdál jen ošklivý sen, gaslightning ve vztazích často funguje tak že upozorníte-li na cokoliv co se objektivně děje a není to OK, tak to otočí proti vám že jste cvok pokud vůbec něco tkaového naznačujete. Tzn gaslighning může být i to že vám je partner nevěrný, vy ještě neáte důkazy ale podle chování už to prostě víte to téma otevřete a on vás osočí z toho že jste cvok žárlivka a já nevím co ještě tak že nakonec skončíte tak že se omlouváte a máte pocit že jste kompletně špatně, gaslightning je tedy především o umném popírání skutečnosti tak že manipulovaná osoba opustí pravdu a přije za pravdu servínovanou lež ať už o sobě omanipulátorovi či o okomkoliv či čemkoliv jiné navíc s tím že si ještě připadá jako někdo špatný jak si vůbec ohl myslet to co si dříve myslel (tedy to co byla ve skutečnosti pravda)

Elynor 7. 2. 2019 | 08:56

Nevím, jestli je šikovné dávat jako příklad scénu z filmu starého 75 let. Ale protože jsem tento článek četla před týdnem jinde, je mi jasné, že je to převzatý materiál, když to řeknu kulantně. Řekla bych, že od roku 1944 se svět malinko změnil, jsou to bezmála čtyři generace, a lidi dneska uvažujou jinak, takže ten film sice možná ve své době dostal ocenění, ale dneska by to asi bylo jiné. No a druhý příklad, Donald Trump - pochopitelně. Kdo se chce stát úspěšným miliardářem, mít mnohé krásné ženy, a posléze i tu největší dosažitelnou moc na světě jako prezident USA, ten logicky musí mít vlastnosti, které ho k tomu dovedou. Nepochybně k nim patří i schopnost manipulovat lidmi v jeho prospěch. Na tom není nic divného ani překvapivého, ale kolik takových jedinců běžně může člověk potkat, pokud se tedy nepohybuje v bublině miliardářů od narození? Nehledě k tomu, že pro mnohé je úspěch Donalda Trumpa spíše inspirací, než odstrašujícím případem.

Přečtěte si také

Horoskopy

Občas se vám nechce vylézt z postele a lenošili byste aspoň do oběda. Pokud máte tuto možnost, tak si…

Nejčtenější články

Doporučujeme