Proč se vaší pleti nedaří? Možná vynecháváte ranní rutinu! Jaké kroky zařadit?

Proč se vaší pleti nedaří? Možná vynecháváte ranní rutinu! Jaké kroky zařadit?

Každé ráno, když se probudíme, máme před sebou celý den a chceme se na něj připravit co nejlépe. Součástí této přípravy by měla být i ranní péče o pleť, která nám pomůže docílit svěží a zdravě vypadající pleti. Ranní rutina pro vás navíc může být příjemným a uklidňujícím rituálem, který vám pomůže nastartovat den s pocitem svěžesti a sebevědomí.

Čištění pleti

Pokud jste doposud žila v domnění, že pleť po ránu nepotřebuje čistit, byl to velký omyl. I když před spaním podstoupíte večerní rutinu v péči o pleť a pak už jen jdete spát, vaše pokožka i nadále pracuje. Pleť má za sebou po noci spoustu regeneračních procesů a potřebuje rozzářit. Zbavuje se nečistot, odumřelých buněk i mazu, a to vše je potřeba ráno z jejího povrchu dostat pryč. Během ranní sprchy můžete použít čisticí gel a poté tonikum, které kůži připraví na následnou péči.

Jak probudit pleť do nového dne? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 5

Aplikace séra

Zatímco tonikum pomáhá vyrovnat pH pleti a zabraňuje vysoušení pokožky, sérum pokožku rozjasní, protože dokáže působit nejhlouběji ze všech přípravků. Séra jsou vysoce koncentrované výrobky, které pomáhají zlepšit stav pleti a působí jako antioxidant. Po ránu můžete použít sérum s kyselinou hyaluronovou pro hydrataci nebo sérum s vitamínem C. Hydrataci nezapomeňte po ránu podpořit také zevnitř, a to vypitím dostatečného množství čisté vody.

Pokračování 3 / 5

Bez krému ani ránu

Dalším krokem je použití krému s ochranou proti slunci, který chrání pokožku před škodlivými slunečními paprsky a pomáhá předcházet stárnutí pleti. Doporučuje se použít přípravek s minimálním faktorem SPF 30. Pokud se chystáte aplikovat make-up, použijte primer nebo BB krém, též s ochranným faktorem proti slunci pro dodatečnou ochranu.

Pokračování 4 / 5

Pozor na choulostivá místa

Oční okolí vyžaduje speciální péči, která by se rozhodně neměla vynechávat. Na tato místa použijte speciální oční krém, který bříšky prstů vklepejte do pokožky. Pro intenzivnější zapracování přípravku můžete použít i roll-on váleček. Nezapomínejte ani na rty, obden jim pomocí jemného kartáčku dopřejte peeling a pozornost věnujte i okolí rtů.

Pokračování 5 / 5

Co se stane, když vynecháte ranní čištění?

Když ranní rutinu vynecháte jednou začas, nestane se samozřejmě nic zásadního a vaši pleť to nijak výrazně nepoznamená. Pokud jste si ale na tento ranní rituál doposud nezvykla, následky na sebe nenechají dlouho čekat. Nedostatek ranní péče se projevuje zašedlou unavenou pletí bez jasu, intenzivnějším ucpáváním pórů i pocitem hrubé pokožky. Navíc se snižuje účinnost sér a krémů, které po ránu používáte.

Doporučujeme

Články odjinud