Proč věšely babičky do kuchyně cibuli a k jaké magii sloužil cedník?

4. 12. 2016
Proč věšely babičky do kuchyně cibuli a k jaké magii sloužil cedník?
Největší čarodějky jsou ženy a největší magii provozují každý den právě v kuchyni. Spoustu věcí, tradic a zvyků dnes děláme z povinnosti, a už vůbec nevíme, proč. Můžeme je využít a věřte, že budou mít stejný efekt jako velká kouzla. To, jaký váš domov bude, máte ve svých rukou jen vy sama. A tak můžete míchat těsto zásadně po směru hodinových ručiček, stříbro opracovávat za svitu novoluní a na ochranu si pověsit do kuchyně česnek. Co ještě se dá dělat?

Ctěte svůj dům

Dům nebyl jen ochrana před nepřízní počasí, ale taky ostrůvek ochranné energie a svatyně samotného života. Střechy a zdi sloužily jako štít proti účinkům fyzických i magických živlů, držely doma štěstí, dobrou náladu a energii.

V domě se udržoval život, byl mocný a posvátný. V Indii, Číně, ve starém Římě i v Egyptě ženy uctívaly domácí božstvo, které pečovalo o krb a oheň. Každý den mu lidé zapalovali tři svíčky, aby je ochránilo. Můžete to zkusit taky.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Uděláte chybu, když nebudete tolerantnější. I trpělivost a logický úsudek jsou tím, co vám pomůže udělat krok správným směrem. Nikdo není dokonalý, což platí i o vás. Uvědomte si to, dokud…

Nejčtenější články