Prokletý Klub 27: Proč slavné hudební hvězdy záhadně umírají ve 27 letech?

23. 3. 2023
Jejich hvězda vylétla hodně vysoko a svět jim ležel u nohou. Bohužel z něj odešli příliš mladí. Všichni tito talentovaní muzikanti zemřeli shodou okolností v sedmadvaceti letech, proto se tomuto uskupení začalo přezdívat Klub 27. Možná jen neunesli slávu, nebo se příliš řídili heslem „sex, drogy a rokenrol“.

Brian Jones († 3. 7. 1969) 

Pocházel z dobře situované rodiny, která měla k hudbě hodně blízko. Také Brian se velmi brzy naučil hned na několik hudebních nástrojů a než v roce 1962 založil Rolling Stones, cestoval po Evropě a přivydělával si jako pouliční umělec. V legendární kapele hrál především na kytaru a v počátcích slavné formace byl dokonce jejím lídrem. Jeho pozice ale slábla kvůli problémům s drogami, alkoholem a sexuálními skandály.

V roce 1969 byl z Rolling Stones ostatními členy vyloučen a jen pár týdnů nato se za nevyjasněných okolností utopil v bazénu svého luxusního domu v Sussexu. Spekulovalo se, že šlo o sebevraždu nebo dokonce vraždu. Jisté je, že utonul pod vlivem alkoholu a drog. V kapele ho nahradil Mick Taylor.  

Jak žil Kurt Cobain? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Den otevírání studánek na vás bude působit nostalgicky, protože se vrátíte do krásných dětských let. Tato doba vás také nesmírně inspiruje a v hlavě se vám zrodí skvělé nápady. Konec…

Nejčtenější články

Doporučujeme