Proměny českých hereckých sexy idolů! 2. díl

8. 4. 2014
Všichni po nich kdysi šíleli... A jak vypadají dnes? Projděte si s námi galerii bývalých sexy idolů!

Je třeba předem říci, že tento článek samozřejmě tak trochu není fér. Čas je neúprosný, stárneme všichni a určitě ne vždycky vypadáme světově. Důležité ale je říci, že mnoha pánům nelze nic vytknout, ale u spousty z nich to vypadá, jako by na svůj vzhled rezignovali.

Někteří stárnou s grácií, šediny jim naopak přidávají na eleganci a dokonce vypadají, světe div se, více sexy než za mlada, kdy byli ještě „vyjukanými holobrádky“! Zkrátka jsou muži, kteří stárnout umějí! Porovnali jsme pro vás podobu několika českých idolů teď a v době, kdy natáčeli své již klasické filmové, či hudební „pecky“, kterými nás okouzlovali (a mnohé možná okouzlují dodnes)...

Jaromír Hanzlík (66)

Bůh se musel dohodnout s ďáblem, když tvořil Jaromíra Hanzlíka. Jinak se totiž jeho úžasný herecký talent vysvětlit nedá. Nevystudoval žádnou uměleckou školu, prostě nastoupil do Vinohradského divadla a všechny uchvátil! Když se vysloví jeho jméno, každý si hned představí uřvaného strýce Pepina, rozevlátého okouzlujícího Honzu z Léta s kovbojem nebo uťáplého Dr. Mráčka v promáčeném obleku. Rodák z Českého Těšína vyrůstal spíše s otcem, protože se rodiče rozvedli, když byly malému Jaromírovi tři roky. Sklony k filmu a divadlu měl vcelku jasné. Otec byl v opeře, později kabaretiér a matka byla asistentkou režie v československé televizi. V roce 1966 byl přijat na DAMU, ale místo do školy nastoupil přímo do Divadla na Vinohradech.

Byl ženatý s herečkou Janou Brejchovou a nezapomenutelnou dvojici vytvořil svého času s herečkou Danielou Kolářovou. Zdá se, že po vleklých sporech našel nyní opět společnou řeč i se svým synem Davidem, se kterým se kdysi nepohodl kvůli nekompromisně vysokému nájemnému, které po něm požadoval za pronájem domu, ve kterém David provozuje restauraci. Poškozený vztah se asi nejvíce ukázal ve chvíli, kdy Jaromír Davidovi ani nepřišel na svatbu. "V mém životě hrály velkou roli tátovy ženy. Když jsem vůbec nevycházel s ním, byly mé macechy pro mě velmi dobré kamarádky," svěřil se nedávno v rozhovoru David. Dnes se ale zdá, že k sobě oba znovu našli cestu.

Tomáš Hanák (57)

Filmový, reklamní a divadelní herec, v mládí sportovec - reprezentant ČSR ve veslování, vystřídal řadu povolání. Byl skladníkem dek i státním rybářem v pohraničí, pak se z něj postupně stal loutkoherec/mluvič, hostinský v lese, kouzelník divadla Sklep, sólista orchestru MTO Univerzál, „moderatizátor“ zaniklého Rádia Limonádový Joe, tvář pořadu Pomozte dětem, dva roky sloupkař v novinách, dvakrát vyhlášen českým bulvárním magazínem jako největší krasavec a charismatik (později musel ustoupit fotbalistovi Patriku Bergrovi).

Je autorem a hercem divadla Sklep. Ke konci devadesátých let se — jak sám otevřeně publikuje — začaly projevovat zásadní problémy s alkoholem, které léčil ambulantně i ústavně. Léčba byla úspěšná a od roku 1994 abstinuje. Je ženatý, má tři děti, bydlí v Nižboru, kde v zrekonstruovaném dřevěném železničním skladě provozuje stylovou hospodu. Kromě své rodiny miluje kávu a film.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Oldřich Kaiser (58)

Geniální komik patří k nejkontroverznějším hereckým osobnostem českého divadla a filmu. Proslul také rolemi v televizních seriálech jako 30 případů majora Zemana, či Nemocnice na kraji města. Ve známé komediální dvojici s Jiřím Lábusem vystupoval v mnoha televizních pořadech jako Možná přijde i kouzelník, nebo improvizační Ruské ruletě. Rovněž spolu natočili dlouhý rozhlasový improvizační seriál Tlučhořovi, který dosáhl v listopadu 2007 osmi set dílů, a úspěšný televizní pořad Zeměkoule. Zajímavostí je, že je po něm pojmenován druh střevlíka (Cychrus kaiseri), kterého objevil společně s entomologem Vladimírem Benešem v létě 2004 v Asii.

V letech 1980 až 2005 byla jeho manželkou česká herečka Naďa Konvalinková, se kterou byl 25 let ženatý a má s ní dceru Karolínu. Kdysi v devadesátých letech Oldřicha Kaisera bohužel navštívil ďábel jménem alkohol a začal se s ním přátelit víc, než je zdrávo - vše ostatní šlo v tu chvíli stranou. Postupem času proto díky častým absencím dostal vyhazov z divadla Ypsilon, poté následoval i rozvod.

Jan Čenský (52)

Vystudoval hudebně dramatickou konzervatoř a už na škole byl obsazován do celé řady televizních rolí - tu úplně první dostal v seriálu Zkoušky z dospělosti. Následoval cyklus Tak se ptám, pohádky Princezny na trvalou, O princezně, která ráčkovala, Princové jsou na draka, filmové role Když rozvod, tak rozvod, Dva na koni, jeden na oslu... Po konzervatoři nastoupil do Divadla pod Palmovkou, hostoval v Národním divadle a v roce 1990 se stal členem černého Divadla Ta Fantastika, se kterým projel skoro celý svět.

Od roku 1990 vystupuje i jako moderátor různých společenských akcí (např. Miss České republiky), v roce 2007 v České televizi uváděl soutěž O korunu krále Karla. Naopak jako soutěžící se v roce 2006 zúčastnil prvního ročníku televizní taneční soutěže StarDance... když hvězdy tančí. Věnuje se i dabingu, působí jako lektor herectví a rétoriky. Vždycky byl vášnivým sportovcem a zlákal ho téměř každý sport - windsurfing, lyžování, jachting, cyklistika. Manželka Dana je filmová skriptka, spolu mají syna Matyáše.

Jiří Bartoška (67)

Úpěšný filmový a televizní herec, který často také propůjčuje svůj hlas jako voiceover při komentování cestopisných a dokumentárních filmů. Herecké zkušenosti získával nejprve ve studiových divadlech, záhy se prosadil svým výrazným zjevem a provokativním projevem, který uplatnil v rolích na divadle, ve filmu i v televizi. Za socialismu podepsal petici za propuštění Václava Havla z vězení, 19. listopadu spoluzakládal Občanské fórum. Od roku 1994 působí coby prezident Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, kde spolupracuje zejména s filmovou kritičkou Evou Zaoralovou. I ve svém věku zatraceně sexy! To charisma!

Martin Zounar (46)

Český moderátor, dabér a herec, jehož první velkou rolí byla role mladého vojáka Tomáše v televizním seriálu Chlapci a chlapi, díky které získal tisíce fanynek. Sympaťák Martin Zounar je synem herce Miroslava Zounara a lékařky MUDr. Zounarové, se svou dlouholetou přítelkyní Simonou má dceru Claudii. Kromě hraní také moderoval mnoho TV pořadů o vaření - Mňam aneb Prima vařečka, Tescoma Prima vařečka, také hrál jednu z hlavních postav v seriálech Ordinace v růžové zahradě, či v oblíbeném seriálu Vyprávěj.

Karel Roden (51)

Pokud nepočítáme jeho vizáž ve filmu Čtyři slunce, vypadá Karel Roden v posledních letech úžasně. Obzvlášť pokud si vzpomenete, jak mu to seklo třeba v Copak je to za vojáka nebo v Básnících. Mužům vrásky sluší, to je fakt, se kterým nic neuděláme. Musíme se smířit s tím, že prostě budou vypadat čím dál lépe, jako právě Karel Roden, přední český herec. Pochází z herecké rodiny, jeho otec i dědeček byli slavní herci, matka zdravotní laborantka. Během studií na střední škole se rozhodl podat přihlášku na DAMU. U přijímacích zkoušek dostal za úkol zahrát psa, jeho majitelkou mu měla být taktéž adeptka herectví (a později jeho partnerka) Ivana Chýlková.

Divadelní fakultu úspěšně absolvoval v roce 1985. Roku 1993 po pracovním vytížení opustil divadelní scénu a rok pobýval v Anglii. Zde navštěvoval herecké kurzy a zároveň se zdokonalil v angličtině. Krom toho se zabýval potiskem triček, aby měl dostatek peněz na pobyt. Po návratu zpět do Česka se stal hercem na volné noze a působil v řadě divadel. Žije s bývalou manželkou Jana Krause, herečkou a výtvarnicí Janou Krausovou. 4. dubna 2012 se mu narodila dcera Sofie, matkou dítěte je zubařka Laura Čekanová, sestra herce Ernesta Čekana. Mezi jeho hlavní zájmy patří malování, jízda na koni a posilovna, v oblibě sedává na zahradě a sází stromy. Mezi jeho další nejoblíbenější koníčky patří vinařství a s tím spojená i vlastní výroba vín, která nabízí ve vybraných restauracích a vinotékách.

Kdo byl vaším idolem, který vám nedal spát? Svěřte se nám v komentářích!

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

V tomto období je pro vás na prvním místě kariérní růst, na němž usilovně pracujete. Zatím nejste v nejlepší formě, ale to se koncem týdne změní. Prozatím si nechejte své chytlavé nápady…