Promítači hudrují, leč nestávkují!

9. 7. 2001
Promítači hudrují, leč nestávkují!
Po včerejším celodenním dusnu a večerní průtrži, kdy se centrum Karlových Varů stalo cílem snad všech letních blesků a hromů, se pořádně ochladilo (škoda plavek, které jsem si nechala poslat z domova, ale věřím, že si bazén na terase nad lázeňským komplexem ještě vyzkouším:-) ).

Promítači hudrují, leč nestávkují!
Exkluzivní on-line zpravodajství pro Dámu.cz z 36. MFF KV

Po včerejším celodenním dusnu a večerní průtrži, kdy se centrum Karlový ch Varů stalo cílem snad všech letních blesků a hromů, se pořádně ochladilo (škoda plavek, které jsem si nechala poslat z domova, ale věřím, že si bazén na terase nad lázeňským komplexem ještě vyzkouším:-) ).
Filmovým fandům to ale rozhodně nevadí - i dnes se zaplňuje všech 13 promítacích sálů a pokud vás trochu zajímají číslíčka, pak vězte, že do včerejšího večera bylo rozdáno 7660 akreditací, z čehož bylo mimo jiné 3397 studentů a členů filmových klubů, 499 filmových profesionálů a 660 novinářů (a pak se nám divte, že se na sebe navzájem občas i pěkně ošklivě mračíme, když se nemůžeme dostat k jednomu ze 16 počítačů, jimiž disponuje tiskové středisko). Z chystaných 508 veřejnosti přístupných projekcí bylo odpromítáno 109, které navštívilo přes 25.000 diváků.
Už jsem se zmiňovala i o osmi variantách letošní festivalové znělky, kterým dominuje nešikovný promítač v dlouhém modrém plášti (mimochodem skutečným promítačům se prý moc nelíbí, protože jej berou jako znevážení své zodpovědné práce). Zatím jsem nachytala celkem 4 varianty (znělky se totiž promítají nahodile, takže se může stát, že je dohromady nedáte ani za celý festival) a musím se přiznat, že byň nepostrádají vtip, není to právě můj "šálek čaje". Na loňskou znělku s létajícími dívkami jsem se vysloveně těšila, letošní si u některých filmů klidně odpustím a chodím o pár minut později (není to tím, že bych se sadistickou chutí chtěla mučit ostatní diváky zvedáním jejich sedínek z křesel, ale nedostatkem času a již zmiňovaným nepoměrem počítačů vůči přítomným píšícím novinářům).
Tak a to je v této chvíli vše - posílám zprávu do redakce a sama běžím - kam jinam než na další promítání?

Pěkné poledne a dobrou chuň ke svátečnímu obědu přeje
Magda Peterková

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Na jednu stranu jste moc rádi, že je tady konec pracovního týdne, protože vám začínají docházet síly. Už nejste tak výkonní a obezřetní. Je možné, že chybujete a ani o tom nevíte. Neberte…

Nejčtenější články

Doporučujeme