Propadáte spánkové prokrastinaci? Co všechno vám hrozí?

5. 9. 2019
Propadáte spánkové prokrastinaci? Co všechno vám hrozí?
V dnešní době sklízejí obdiv spíše ti, kteří hodně pracují, mají spoustu zájmů a jsou neustále produktivní, než ti, kdo rádi a pořádně spí. Jenže to je cesta do pekel, jen málo lidem stačí spát pouze pár hodin denně. Pokud nespíme dostatečně, fungujeme druhý den, jako kdybychom měli alkohol v krvi.

Proč vlastně spíme

Kvalitním spánkem regeneruje naše tělo i mysl a připravujeme se na vše, co nám přinese další den. Přitom většina dnešní populace spí málo nebo i kdyby chtěla spát, má pro změnu problém se spánkem. Jednou z příčin, proč máme spánku nedostatek, mohou být nesprávné návyky. Blíží se půlnoc a druhý den vstáváme v 6 hodin. Přesto si raději místo spánku pustíme další díl oblíbeného seriálu. Brouzdáme po sociálních sítích anebo jen tak koukáme na televizi, aniž bychom věděli, co vlastně dávají. Okrádáme se tak o cenné desítky minut spánku. Odborníci to nazývají spánková prokrastinace. Je to i váš případ? Taky neodoláte a pustíte si ještě třetí díl seriálu, i kdy původně jste chtěli vidět jen jeden? Když ono je to tak napínavé. 

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Z pohledu nadřízeného neodvádíte dost dobré výkony. V duchu se držíte, ale nejraději byste mu naplivali do obličeje. Začíná se k vám chovat divně, ale však vy mu hned od pondělí ukážete.…

Nejčtenější články

Doporučujeme