Proroctví pro rok 2017: Nostradamus, baba Vanga a ti další

Proroctví pro rok 2017: Nostradamus, baba Vanga a ti další

Kdo by nechtěl vědět, co nám připraví budoucnost? Odnepaměti mudrci, šamani a proroci předvídali události příští a snažili se dozvědět víc o osudu svém, rodiny, země i celého lidstva. Pro rok 2017 jsou předpovědi nejednoznačné, někdy děsivé. Věštci mluvili i o věcech z budoucnosti, které tehdy neexistovaly, a tak jsou výklady jejich slov někdy nejednoznačné. V jednom se ale všichni shodují: za svůj osud si můžeme jen my sami.

Nostradamova předpověď

Skvělý astrolog, který žil v 16. století, je považovaný za jednoho z největších a nejrespektovanějších jasnovidců. V jeho čtyřverších se dodnes našlo mnoho událostí, které předpověděl a které se skutečně staly.

Michael Nostradamus světu od roku 2015 do 2020 předpovídal hrozbu zániku. Napsal také, že rok 2017 bude obzvlášť těžký díky strašlivému suchu. V jeho verších se dá rozklíčovat také to, že obrovské katastrofy a problémy se budou týkat čerstvé vody (a ta, jak víme, valem ubývá). Jasnovidec ještě předpověděl, že v tento rok se bude spousta problémů týkat otázek životního prostředí.

Pokračování 2 / 4

Předpověď baby Vangy

Baba Vanga byla sice fyzicky slepá, ale její vnitřní vize byly velice jasné. Pro současnou dobu předpovídala světu velké problémy. Vinu za veškerou bídu podle ní budou mít jen sami lidé. V tomto období viděla ve světě velkou válku a hrozné krvavé střety uvnitř států.

Prohlásila také, že ve světě vypukne nemoc, s největší pravděpodobností v důsledku použití biologických zbraní. S Nostradamem se také shodla i v tom, že se na naší planetě bude rychle zhoršovat životní prostředí.

Konkrétně pro letošní rok Vanga předpověděla začátek třetí světové války, která začne na východě, rozšíří se do celého světa a přinese s sebou všude jen utrpení, hlad a zmar. Nejdřív se začne bojovat o spravedlivou věc, později už lidi násilí a krev přestanou děsit a bude se jen válčit. K tomu se podle ní připojí ještě fanatické náboženská válka. "Začne boj o moc. Chamtiví lidé půjdou do měst i polí. Budou bořit a chovat se jako zvířata, a to se odrazí v budoucnu," prohlásila.

Pokračování 3 / 4

Předpověď Heleny Petrovny Blavatské

Madame Helena Petrovna Blavatská byla významná osobnost duchovního života poloviny a konce 19. století a zakladatelka Theosofické společnosti. Blavatská předpověděla, že vzhledem k tomu, že velké katastrofy se vždycky cyklicky opakovaly, čeká nás v roce 2017 konec světa.

Podle ní od roku 2012 začalo pětileté zkušební období pro lidi na planetě Zemi a události v roce 2017 se budou odvíjet podle toho, jaký bude po těchto pěti letech vztah mezi člověkem a přírodou. Rok 2017 bude prý ve znamení špičkových technologií, které budou buď použity ve prospěch planety, nebo ji zničí.

Pokračování 4 / 4

Předpověď klimatologa Jamese Hansena

Renomovaný klimatolog pro rok 2017 očekává přírodní katastrofy díky rychlému oteplování, dále další rozsáhlé tání ledovců, zvyšování hladiny moře, kvůli čemuž voda pohltí velkou část země. Pokud lidé nezmění svoje chování, vzhledem k neustálému porušování biologické rovnováhy na zemi dojde nakonec k vymizení mnoha druhů rostlin, zvířat a nakonec to bude znamenat i konec světa.

Doporučujeme

Články odjinud