Proti sexuálním nemocem nás ochrání banány

25. 6. 2002
Proti sexuálním nemocem nás ochrání banány
Američtí vědci přišli s novým projektem, který prý dokáže zabránit stále rychlejšímu šíření pohlavních chorob. Hlavním trumfem v novém tisíciletí se brzy stanou speciální geneticky upravené banány, do nichž vědci pomocí genové manipulace implantují vakcínu.

Proti sexuálním nemocem nás ochrání banány

Klepněte pro větší obrázek Američtí vědci přišli s novým projektem, který prý dokáže zabránit stále rychlejšímu šíření pohlavních chorob. Hlavním trumfem v novém tisíciletí se brzy stanou speciální geneticky upravené banány, do nichž vědci pomocí genové manipulace implantují vakcínu. Ta by měla zejména promiskuitní spoluobčany spolehlivě chránit před virem zvaným papilloma, původcem některých pohlavně přenosných chorob. Virus je však také odpovědný i za vznik rakoviny děložního krčku. Geneticky upravené banány by prý měly fungovat jako prevence před kapavkou.

Odborník na studium virů a virových onemocnění Robert Rose již před několika týdny vyšlechtil brambory obsahující vakcínu proti této pohlavně přenosné nemoci. Jak ale sám uvádí, banány jsou vhodnějším způsobem, jak lidi proti papillomě očkovat. „Banány jsou daleko lepší než brambory. Má je rád prakticky každý a co je hlavní, rostou v tropických oblastech, kde je výskyt sexuálních chorob nejvyšší. Proto musíme s prevencí začít právě zde,“ tvrdí americký vědec.
Rose věří, že se mu podaří dostat vakcínu do banánů nejpozději během dvou let. „Samozřejmě se budu snažit, aby to bylo co nejdříve, protože jen v Americe onemocní ročně některým z druhů papillomy neuvěřitelných dvacet milionů lidí! Pokud se mi podaří infiltrovat vše potřebné do tohoto ovoce tak jak jsem si naplánoval, začnou se geneticky upravené banány prodávat v lékárnách do pěti let a možná i dříve,“ míní doktor Robert Rose. (Plus)/p>

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Hned ráno se probudíte do lepší nálady a cítíte, jak z vás opadají tíživé myšlenky. Věřte, že se budete psychicky každičký den zlepšovat. Prostě toho bylo na vás moc. Ať už jste v…

Nejčtenější články

Doporučujeme