Provazochodkyně dnes přejde Vltavu 35 metrů nad zemí. Odkud ji sledovat?

14. 8. 2019
Světoznámá provazochodkyně Tatiana-Mosio Bongonga z francouzského souboru Cie Basinga má odvahu! 14. srpna plánuje přejít přes Vltavu ve výšce 35 metrů na laně dlouhém 350 metrů. Tím odstartuje letošní ročník mezinárodního festivalu Letní Letná. Odkud ji (zdarma) sledovat?

Letní Letná 2019

"Procházka v oblacích“ povede od Právnické fakulty přes Vltavu až do Letenských sadů, to vše za doprovodu živé hudby, která provazochodkyni Tatianě-Mosio Bongonga bude celou dobu hrát do rytmu. Akci můžete sledovat zadarmo z obou břehů Vltavy. Tady je mapička, kde najdete vhodná místa: 

Klepněte pro větší obrázek

"Je mi nesmírnou ctí být tady v Praze. Ten přechod jsme plánovali jako něco monumentálního a skutečně něco, co přivede lidi do toho místa, kde bude probíhat festival a veškerá představení. Začínat budeme na jednom z pražských mostů. Chtěli jsme to představení spojit s pražskou architekturou, protože mosty jsou pro Prahu typické a je to jedna z krás Prahy, kterou jsme chtěli využít,“ řekla k představení sama Tatiana. Mrkněte se do galerie v úvodu článku, co vše Tatiana-Mosio Bongonga už dokázala. 

Přímo na Letné pak bude zahájení pokračovat hned několika open air představeními, která ten den budou zdarma. Těšit se můžeme na tanečně akrobatickou show volně inspirovanou šamanismem a mystikou Shamaniac v podání Blackout paradox. Nové pouliční představení Cink The Universe představí dvojice mladých performerů, Zuzana Drábová z Cink Cink Cirk a Jan Jirák z Feel The Universe Circus Company a nebude chybět ani koncert argentinsko-španělské kapely La Orquesta Informal ve festivalovém baru.

Program Letní Letné

16. ročník mezinárodního festivalu Letní Letná proběhne mezi 14. srpnem a 1. zářím a v průběhu necelých tří týdnů nabídne to nejlepší ze světové i české novocirkusové scény. Na Letní Letnou se vrátí oblíbení kanadští vousáči z Cirque Alfonse s troufalou novinkou Tabarnak. Trojice akrobatů ze souboru Théâtre d’Un Jour v roce 2011 doslova uchvátila publikum svými akrobatickými výkony, ladnými piruetami a salty i zdánlivě nekonečnými lidskými pyramidami. Na své novince s názvem Strach – A Fear song si ke spolupráci přizvali také sopranistku Julii Calbete, jejíž zpěv provází celým představením a dodává mu zcela nový rozměr.

Artistky z předních francouzských novocirkusových souborů přivezou do Prahy unikátní představení s názvem Projet.PDF  (Projekt PDF), které diváci Letní Letné uvidí jako jedni z mála mimo Francii. Výbušné a hravé, leč riskantní představení, které vás rozhodně nenechá v klidu. Cirque Aïtal alias Viktor Cathala a Kati Pikkarainen představí své nejnovější představení Saison du Cirque (Cirkusová sezóna). V něm přenesou návštěvníky do světa, kde se tradiční cirkus potkává s tím současným. Jedinečná podívaná, která propojuje řadu stylů a talentů z celého světa.

Premiéru nového představení Hrdinové i letos uvedou populární Losers Cirque Company. Cirk La Putyka dorazí na Letnou se svou letošní novinkou Isole, která návštěvníky pozve na místo plné radosti a hravosti, překypující rozmanitou hudbou v nejrůznějších podobách.

Holektiv představí dobové zpracování příběhu první české pilotky s názvem Božena a VOSTO5 pro změnu vzdá hold Hančovi a Vrbatovi v loutkohereckém představení Slzy ošlehaných mužů. Další zajímavá představení uvedou například soubory Collective Momentum, Feel the Universe, Lukas Blaha a Eva Stará, Squadra Sua a další.  Ani letos nebudou chybět tematické večery Cirksession a Žonglérská galashow

Více informací o festivalu na Letní Letná.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Milí Střelci, nepodléhejte svým emocím a náladám. Pokud se chcete zviditelnit, tak rozumným způsobem. Jen tak si to u šéfa následně nerozházíte. Více času věnujte po práci dětem, jsou bez…

Nejčtenější články

Doporučujeme