Provence u vás doma

16. 6. 2015
Provence u vás doma | Zdroj: Shutterstock
[Soutěž] Fialová pole se stala snad nejznámějším symbolem Provence. Nemáte-li možnost vydat se za omamnou vůní levandule přímo na jih Francie, vypěstujte si ji doma. Nebo ještě lépe, kupte si zklidňující levandulový olej a mějte ho stále po ruce.

Vždy vás po náročném dni spolehlivě zklidní a rozpustí nepříjemné napětí. Pro své všestranné použití patří levandulové silice právem k těm nejoblíbenějším. Esenciální olej pomáhá při nespavosti, bolestech hlavy, snižuje krevní tlak a má výrazné hojivé účinky. Na kůži se navíc může použít neředěný.

Vůně jsou odedávna symbolem smyslnosti. Používání vonných látek sahá proto hluboko do dávnověku. Aromatické esence pálili už staří Sumerové a Egypťané, kteří tak obětovali vonný dým bohům. V Egyptě byly před několika tisíci lety v módě koupele ve vonných olejích a královna Kleopatra prý nechala růžovým olejem napustit i plachty své lodi. Není divu, že jí pak Marcus Antonius padl k nohám.

Zatoužili jste i vy po vůni levandule? Soutěžte s námi na www.lideazeme.cz/cestounecestou

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Můžete se těšit na parádní víkend, ve kterém se vám splní nejedno přání. Díky dobré fyzické kondici si můžete dovolit i náročnější aktivity. Pracujte na svém domě, bytě, zahradě,…

Nejčtenější články

Doporučujeme