Pruhy nevycházejí z módy: Noste je tak, abyste vypadala štíhlejší

16. 5. 2018
Módní trendy se rok co rok mění, pruhy jsou však věčné a z módy prostě nevycházejí. Navíc jsou vděčné tím, že si s jejich pomocí můžete vytvarovat postavu! Jaké si vybrat a jak je správně nosit?

Pruhů není nikdy dost. Kromě klasického pruhovaného trička, které by měla mít každá z nás v šatníku, si samozřejmě můžete pořídit nějaký hravější kousek.

Letos se pruhy pojí s volánky, vyšívanými květy a nosí se snad na všem. Navíc se nemusíte upínat jen k černobílé variantě. Nosí se zelené, žluté i červené proužky. Třeba zelenobílé šaty najdete v obchodě Mohito za 899 korun nebo červenobílou sukni seženete v obchodě Reserved za 449 korun.

Některé ženy se ale pruhů bojí, protože neví, jak s nimi správně pracovat, a myslí si, že v nich budou vypadat silnější. Jak tedy pruhované kousky vybírat?

Pokud chcete zamaskovat nedostatky, volte úzké a nepravidelné pruhy. Širší boky rozhodně neoblékejte do vodorovných silných pruhů, naopak svislé pruhy vám postavu prodlouží a zeštíhlí. Optika je skvělá věc!

Pokud máte nedostatky v horní polovině těla, zkuste šikmé pruhy. Odvedete tak pozornost a vytvarujete si postavu. Vodorovné pruhy vás rozšíří, ale někdy to není na škodu, třeba když máte úzká ramena nebo menší hrudník. Pokud jste však menšího vzrůstu, noste pruhy jen na spodní části oděvu.

Pokud pruhy milujete a chcete si pořídit nějaký luxusnější a nadčasový kousek, zajděte do obchodu Pietro Filipi, kde seženete pruhované sako za 8999 korun s kalhotami za 3990 korun, halenka vás vyjde na 3990 korun. Všechny modely a mnohé další najdete v naší galerii v úvodu článku. 

Jak se změnila ženská móda za posledních 100 let? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

V pátek máte všech úkolů a příkazů po krk. Naštěstí jste tak vyčerpaní, že se s nadřízeným nehádáte. Jdete správnou cestou, protože si pro vás hvězdy připravily parádní následující týden.…