První výročí úmrtí Hany Maciuchové: Letos by oblíbená herečka oslavila 75. narozeniny

26. 1. 2022
Prostořeká prodavačka Olina, odvážná Anče z Krkonoš i spravedlivá Miriam Hejlová z Ulice. Právě v těchto rolích si ji pamatujeme nejvíc. Rozpustilou koketu uměla vystřihnout stejně jako uhlazenou dámičku. Její talent byl prostě fenomenální. Čím vším si Hana Maciuchová musela v životě projít? A s čím se nikdy nesmířila?

Touha po herectví

Jedna z našich nejoblíbenějších hereček se narodila ve Šternberku do rodiny vášnivých divadelníků, a tak malé Hance divadlo přirostlo velmi brzo k srdci. Když dostala jako malá svou první velkou příležitost zahrát si na prknech, která znamenají svět, chopila se jí odvážně. Na roli družičky v Jiráskově Lucerně nikdy nezapomněla, protože právě díky ní pochopila, čím jednou bude jako dospělá. Na gymnáziu sice koketovala s myšlenkou zkusit studium medicíny, do velké Prahy se jí z malého města ale moc nechtělo. Jenže touha po herectví byla čím dál větší, a tak se nakonec rozhodla pro studium DAMU, kam byla úspěšně přijata.

Jaké byly nejzásadnější role Hany Maciuchové? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Víkendové aktivity se budou odehrávat především na čerstvém vzduchu. Částečně se k vám totiž navrátí energie a chuť do práce. I když nestihnete vše, co si naplánujete, budete spokojení.…

Nejčtenější články

Doporučujeme