Půjčka bez doložení příjmů neznamená, že můžete být bez příjmů

21. 8. 2019 Prezentace klienta
Půjčka bez doložení příjmů neznamená, že můžete být bez příjmů
Byť by se to mohlo na první pohled tak zdát, není tzv. půjčka bez doložení příjmů určena těm, kdo jsou bez pravidelných příjmů ze zaměstnání, podnikání, penze nebo jiných zdrojů.

V tomto případě jde jen o vyjádření skutečnosti, že příjmy není nutno dokládat na papíře a potvrzené zaměstnavatelem. Stačí totiž elektronický výpis z účtu, na kterém poskytovatel úvěru uvidí všechny pravidelné příjmy žadatele. 

Půjčky bez potvrzení od zaměstnavatele jsou rychlé a diskrétní

Půjčky, které se obejdou bez papírového potvrzení příjmů, jsou na trhu s bankovními i nebankovními úvěry nabízeny proto, aby se dostálo krédu moderní doby, a tím je rychlost na straně jedné a ochrana soukromí na straně druhé.

Když žadatel o půjčku nemusí chodit za zaměstnavatelem pro potvrzení o pravidelném příjmu plynoucím ze zaměstnání, je proces podání žádosti o úvěr mnohem rychlejší. Výpis z účtu lze stáhnout během několika vteřin.

A pokud je žadatel zbaven nutnosti vyřizovat si potvrzení o pravidelném příjmu plynoucím ze zaměstnání, je také zbaven nutnosti sdělovat svému zaměstnavateli, že se hodlá zadlužit. A to je v mnoha situacích velké plus pro ochranu soukromí zaměstnance. Když zaměstnavatel neví o půjčkách svých zaměstnanců, nedostane se do pozice silnějšího hráče, které by bylo snadné zneužít.

Rychlost s sebou nese rizika

Každý úvěr s sebou nese riziko, že nastanou potíže s jeho splácením. A v případě ztráty pravidelného příjmu budou potíže o to větší. Část českých rodin se dostává do problémů se schopností splácet své úvěry i přes to, že stále mají dva pravidelné příjmy. Jako důvod pak uvádějí rostoucí náklady na živobytí, zejména zvyšující se nájmy a vyšší ceny potravin nebo pohonných hmot.

Pokud vyřizujeme půjčku rychle, ve spěchu, bez řádného průzkumu ostatních nabídek, můžeme se dopustit mnoha chyb, které ve výsledku povedou k výrazně vyšší ceně půjčky. Poskytovatelé úvěrů na to spoléhají. A tak si vždy buďme vědomi toho, že půjčka vyřizovaná v rychlosti může být ve výsledku dost nevýhodná.

Zastavte se, i když spěcháte

Až si budete chtít vzít půjčku bez papírového doložení příjmů, zamyslete se nad tím, jak rychle se o ní rozhodujete. A raději zastavte, přestože máte naspěch. Při výběru se soustřeďte nejen na úrokovou míru, za kterou je půjčka nabízena, ale na komplet celou RPSN, která určuje reálnou cenu půjčky.

Nechte si spočítat, kolik přeplatíte, zjistěte si možnosti odložení splátek, cenu za odložení splátek. Nebo vyhledejte cenové akce, třeba se vám podaří potkat podobný úvěr, ovšem mnohem levnější. Půjčky jsou určitým typem produktu, o jehož koupi se rozhodujeme podobně jako o nákupu auta nebo lednice.

Zastavit se, projít různé srovnávače půjček, porovnat nejen ceny úvěrů, ale i doplňkové podmínky, zkontrolovat si reference na poskytovatele dané půjčky, to vše zabere jen několik desítek minut navíc, ovšem ve výsledku se toto zdržení vyplatí.

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Využijte své schopnosti na maximum, protože jste podnikaví a kreativní. Určitě se vám povede v obchodování skvěle. Nadřízený si vás pozve na kobereček a řekne vám, s čím je nespokojený.…

Nejčtenější články

Doporučujeme