Půjčky bez registru mohou s vaším rozpočtem zatočit víc, než si myslíte

12. 6. 2019 Prezentace klienta
Půjčky bez registru mohou s vaším rozpočtem zatočit víc, než si myslíte
Rychlá půjčka je na první pohled velmi snadným a rychlým způsobem, jak se dostat k penězům, kterými zalátáme mezery v rozpočtu na tento měsíc. Jenže vždycky musíme myslet na to, že půjčky bez registru patří k těm nejdražším na trhu.

Výdaje se rády kupí v jednom měsíci

Stane se, že vypoví službu třeba lednice, a bez ní se neobejdeme, hlavně pokud máme  malé děti. Jenže už jsme v tomto měsíci koupili i další nepostradatelné věci, a tak na novou lednici rozhodně nezbývají prostředky, alespoň ne ze současné výplaty.

Proč jsou půjčky bez registru a SOLUSU tak populární?

Kdo si netvoří finanční rezervy, nemá při akutním nedostatku financí kam sáhnout, jedině pro půjčku. Vzhledem k tomu, že lednici je potřeba koupit ideálně ještě dnes, volí velká část spotřebitelů půjčku rychlou a bez prokazování bezdlužnosti.

Hlavním důvodem velké obliby půjček bez registru a SOLUSU je tedy u Čechů snadná a rychlá dostupnost peněz. Není nutné nad ničím přemýšlet, nic zařizovat, jen vyfotíme občanku, řidičák a pošleme výpis z účtu některému z nebankovních poskytovatelů. Hotovo, peníze jsou naše.

Každá mince má dvě strany

Jenže rychlost a velká dostupnost peněz jsou vykoupeny jejich vysokou cenou. O tom se můžeme přesvědčit v online srovnávačích půjček, ke kterým se řadí i OnlineŽádosti.cz . U rychlých úvěrů si totiž platíme právě za komfort méně přísného posuzování naší bonity a samozřejmě za velmi vysokou rychlost schválení a poskytnutí úvěru. Poskytovatel nese poměrně velké riziko, když své peníze půjčuje „kdekomu“.

Vystřízlivění z půjčky bez registru může být kruté

Půjčku bez registru jsme si vzali, nová lednice je doma a my jsme spokojení, jak jsme situaci elegantně vyřešili. Ovšem, jen do doby, než nastane čas splacení naší půjčky, což bývá nezřídka hned z další výplaty.

Jenže, následující výplata není o nic větší, než byla předchozí. RPSN půjčky dosahují několika tisíc procent. Úroková sazba se sice tvářila přátelsky, jenže poplatek za půjčku, kterého jsme si původně nevšimli, činí cirka třetinu až polovinu vzaté částky.

Ve výsledku musíme za měsíc vrátit někdy i polovinu peněz navíc v podobě ceny za půjčku. A to hned z další výplaty. Co s tím? Tady pozor, další půjčka bez registru na splacení té první je největší nerozvážností, které bychom se mohli dopustit.

Co dělat, když splacení nezvládneme včas?

Jestliže v rodinném rozpočtu opravdu nenajdeme dostatek financí na splacení, a ani nemáme nic k prodeji, včas se ozveme poskytovateli naší půjčky. Solidní poskytovatel půjčky bez registru nám sice „napaří“ pokutu za opoždění se splátkami, ale bude schopen nám pozměnit splátkový kalendář, kde nastaví nový termín splátky nebo splátek. A když se podaří splácení takto rozložit, vyjde sice ještě dráž, ale vyhneme se jinak nevyhnutelné a mnohonásobně dražší exekuci.

Témata článku:   

Horoskopy

Od rána nejste úplně ve své kůži a stále vás přepadají pocity, které můžete jen horko těžko ovládat. Všechno vidíte moc černě, což je prostě nepřípustné. Na druhou stranu se vám daří v…

Nejčtenější články

Doporučujeme