Komentáře k článku zpět na článek

DoraDora 29. 7. 2014 | 22:20

Jednou jsem půjčila známe a pak dloooouho čekala peníze zpět. Po roce mi je vrátila asi jen protože že jsem měla její cestovní pas, jinak bych asi už nikdy své penízky neuviděla. Ovšem mám kamarádku, které jsem několikrát půjčila několik desítek korun (není toho hodně, ale taky není toho málo) a ta mi to vždycky vrátila. Samozřejmě to vše bylo bez smlouvy. I když takové smlouvy je už běžná věc nemůžu si představit, že bych ji chtěla od kamarádky, připadalo by mi, že se k ní chovám jako k cizí, nebo že má kamarádka by mi půjčila jen po podepsání smlouvy. Rodině a přátelům se přece má věřit. Co se týče společnosti, které se tím zabývají profesionálně, je to jasné, že tam jsou smlouvy a my máme dávat pozor, aby ta smlouva byla jasná. u door financial to bylo jasné tak jsem už neobtěžovala rodinu nebo přátele. Prostě občas je lehčí se obrátit na lidi kolem sebe ale občas zajít za nějakou bankou nebo nebankou. Ovšem rodině a přátelům se má věřit, samozřejmě přistupovat k tomu rozumově.

Alma.. 26. 5. 2011 | 08:14

Nikomu z kamarádů ani známých nepujčuju peníze, já nechci od nich, oni ať nechtěj ode mě!! Teda když pominu, když jsem s kamarádkou v obchodě a jí nebo mě něco málo chybí, to je něco jiného. Ale i tak vím, komu ano a komu ne!!
Ale jinak větší sumu prostě ne!!!
V rodině - rodičum, nebo oni mě ano, nemáme s tím problém ,ale cizím lidem ne!! V tom mám jasno!! Na větší sumy a splácení jsou tu banky.
Nejsem tak bohatá abych si mohla dovlit přicházet o peníze jen proto, že jsem blbec pujčila a dotyčný se nemá k vrácení.

Přečtěte si také

Horoskopy

Slunce ve vašem znamení se dostalo do krásného sextilu s Venuší, což je příznivé pro prožití příjemných…

Nejčtenější články