Pyšná princezna: Láska na place i zásahy komunistů. Jaké bylo natáčení?

24. 12. 2020
Již téměř sedmdesát let je Pyšná princezna pohádkou, bez níž si Vánoce nedokáže představit většina dětí ani dospělých. Jak probíhalo natáčení sledované komunisty, čím se provinili král s princeznou a proč nevzniklo pokračování?

Láska za kamerami

Láska mezi králem Miroslavem a princeznou Krasomilou byla tak silná, že přerostla až do reálného života. Představitelka Pyšné princezny Alena Vránová a herec Vladimír Ráž, který si zahrál krále Miroslava, se do sebe totiž během natáčení zamilovali a po čase se vzali. Bohužel jejich láska nebyla pohádková, Ráž měl mnoho milenek, a tak si i Vránová natruc našla bokovku. Po dvaceti letech od svatby pak požádala o rozvod.

Napadlo by vás, že doboví kritici vyčítali Pyšné princezně, že hraje na loutnu,  když je to imperialistický nástroj? Další zajímavosti o Pyšné pincezně najdete tady na videu:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Během víkendu se ujistíte v tom, že máte kolem sebe lidi, kteří vás milují a podporují. Pro všechny případy se nevzdáte tvrdé dřiny, protože chcete být na vánoční dny připraveni. Zase to…

Nejčtenější články

Doporučujeme