Račte se při placení usmívat

28. 6. 2002
Račte se při placení usmívat
hlásala cedule na pokladně v samoobsluze v době, kdy ceny potravin začaly prudce šplhat vzhůru. Musím říct, že se mi tento nápad zalíbil, vnášel humor do řad naštvaných zákazníků a skutečně se mnohý z nich po přečtení poselství musel usmát.

Račte se při placení usmívat


hlásala cedule na pokladně v samoobsluze v době, kdy ceny potravin začaly prudce šplhat vzhůru.
Musím říct, že se mi tento nápad zalíbil, vnášel humor do řad naštvaných zákazníků a skutečně se mnohý z nich po přečtení poselství musel usmát.

Nyní jsem se setkala s jinými slovy, které byly napsány velkými písmeny v místní pečivárně: "Vážení zákazníci!  Prosíme vás snažně, abyste nám nekradli naše pečivo a jiné zboží. V případě krádeže musíme ztráty hradit my, což byste si měli, milí zákazníci, uvědomit. Srdečně děkujeme za pochopení. Pracovníci prodejny."

Krajní zdvořilost této výzvy mě fascinovala a fantazie mi nabídla jiné znění textu, kterým by se vykázal případný pozdní chodec noční Prahou: "Vážení a milí násilníci a vrazi! Neračte mě laskavě zabíjet, mám tady ještě hodně práce a doma nedojedenej koláč. Poslužte si, prosím, v pravé kapse mám 29,60 Kč, občanka je v náprsní kapse i s tramvajenkou. V aktovce jsou včerejší noviny a tři nezaplacené účty. Srdečně děkuji za upřímné pochopení a přeji vám hodně zdaru ve vaší práci. - Pozdní chodec"

autor: Tana

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Měli byste využít toho, že dokážete docela snadno navázat kontakt, s kýmkoliv se dnes setkáte. Aura Venuše příjemně působí na zvýšení vaší přitažlivosti pro osoby opačného pohlaví, což vás…

Nejčtenější články