RADKA (40): Chtěla jsem rozvést svého milence. Tak jsem předstírala rakovinu

19. 8. 2021
Foto: iStock
RADKA (40): Chtěla jsem rozvést svého milence. Tak jsem předstírala rakovinu | Foto: iStock
Radka s Martinem byli milenci šest let. Po několika letech ale Radka přišla na to, že se do Martina zamilovala a chce jej mít jenom pro sebe. Byla pro to ochotná udělat a obětovat vše. Rozhodla se, že bude předstírat rakovinu. Doufala, že si tak získá Martinovu pozornost a on odejde od svojí rodiny.

Když jsem s Martinem začínala, bylo mi jasné, že jde jenom o milenecký vztah a nemůžu za tím hledat nic jiného. Bylo mi tenkrát osmadvacet a vážný vztah jsem nehledala. Nechtěla jsem se vázat a chtěla jsem si užívat mládí a svobody.

Každý víkend jsem byla někde na fesťáku nebo jiné akci s přáteli a ve volných chvílích jsem se věnovala aerobiku. Martinovi bylo tenkrát dvaatřicet a byl ženatý. Se svojí manželkou stavěli dům a plánovali děti. Za mnou se chodil odreagovat, přijít na jiné myšlenky a užít si něco pěkného.

Vídali jsme se pravidelně jednou týdně u mě v bytě a nikdo o našem vztahu nevěděl. Nic jsme neřešili a jen jsme si užívali jeden druhého. Martin byl přesně ten typ chlapa, který mě vždycky přitahoval. Dokázala bych si ho představit jako životního partnera, ale on byl pro mě v tu chvíli jenom milenec a já jsem respektovala jeho manželku.

Někdy jsem přemýšlela o tom, co ke mně asi cítí jako ke svojí milence nebo jak dlouho vydrží náš milenecký vztah. Nakonec jsem ale veškeré hluboké úvahy hodila za hlavu a užívala si toho, jak náš vztah funguje. Uměli jsme spolu komunikovat a věděli jsme, jak často a kde se budeme vídat.

Náš vztah se prohloubil ve chvíli, kdy jeho manželka otěhotněla. Její časté nevolnosti, změny nálad a nechuť k sexu nás více sblížily. Začali jsme se vídat častěji a já si na Martina zvykla. Někdy u mě také přespal pod záminkou služební cesty.

Měla jsem v tu chvíli pocit, že jsme jako normální pár a nejde jenom o nějaký vztah s milencem. Cítila jsem, že se do Martina stále více a více zamilovávám. Věděla jsem, jak funguje běžný milenecký vztah, ale také jsem věděla, že se mi vše začíná vymykat z rukou. Možná jsem už někde tady měla ukončit vztah s ženatým milencem. Neudělala jsem to a moje city k Martinovi přerostly v hlubokou lásku.

Byla jsem ráda za každou chvíli, kterou jsme spolu trávili. Po narození syna trávil Martin více času doma. Mně posílal jenom kytky, e-maily a sms. Začala jsem na něj naléhat, tak jsme se scházeli alespoň narychlo v obchodních centrech, kam chodil s manželkou a synem na nákupy. Byla to ale vždy jenom rychlovka v převlékacích kabinkách nebo na toaletách, aby manželka nic nezpozorovala. Takto to trvalo skoro rok. Tiše jsem trpěla a chtěla jsem mít zase normální vztah s mým milencem.

Jakmile se vše vrátilo do starých kolejí, byla jsem si jistá, že mě už pouhý vztah s milencem nenaplňuje. Chci chlapa, se kterým budu moct veřejně vystupovat, kterého budu mít jenom pro sebe a kterého budu moc otevřeně milovat. A ten chlap bude Martin.

Napadalo mě mnoho variant, jak získat Martina jenom pro sebe. Přemýšlela jsem o vážné nemoci, kterou bych sehrála, ale také o dítěti, které bych s ním mohla čekat. Bylo mi v tu chvíli jedno, jaká potvora budu. Chtěla jsem mít Martina pro sebe a byla jsem schopná pro to udělat cokoliv. Po šesti letech jsem chtěla, aby se vztah s milencem proměnil v normální fungující vztah. Za každou cenu.

Řekla jsem Martinovi, že mám rakovinu prsu a potřebuju jej, jinak umřu. Falšovala jsem lékařské zprávy a vymýšlela si pohádky. Měla jsem o nemoci všechno nastudované a věděla jsem, co se s tělem děje v každé fázi této nemoci. Martin se mi věnoval víc a víc a snažil se o mě starat. Začínala jsem mít pocit, že jsme pár a nejde jenom o nárazový vztah s milencem.

Jednou mě chtěl překvapit a vyzvednout mě s kytkou z chemoterapie. A tak se všechno provalilo. Mluvil dokonce i s mým fiktivním ošetřujícím lékařem, který samozřejmě popřel, že bych měla být jeho klientka. I když jsem se snažila Martinovi všechno vysvětlit a říct mu důvody, které mě k tomu všemu vedly, přišla jsem o něj. Z minuty na minutu mě vystřihl ze svého života a přestal reagovat.

A tak jsem svou nerozvážností a podlostí přišla asi o jediného chlapa v životě, pro kterého bych chtěla dýchat. Teď je mi čtyřicet let, jsem sama, nemám děti a žádného jiného muže nechci ani vidět. Mám pocit, že se ze mě stala zatrpklá čtyřicátnice, která bude už navždy sama.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Pracovní nasazení máte obdivuhodné, ale ne vše vám vyjde podle plánu. Stále jste roztěkaní a je vám líto, že se s kolegy pořádně nedomluvíte. Pokud jste s nimi v konfliktu, vsaďte na…