RADKA (40): Chtěla jsem rozvést svého milence. Tak jsem předstírala rakovinu

19. 8. 2021
Radka s Martinem byli milenci šest let. Po několika letech ale Radka přišla na to, že se do Martina zamilovala a chce jej mít jenom pro sebe. Byla pro to ochotná udělat a obětovat vše. Rozhodla se, že bude předstírat rakovinu. Doufala, že si tak získá Martinovu pozornost a on odejde od svojí rodiny.

Když jsem s Martinem začínala, bylo mi jasné, že jde jenom o milenecký vztah a nemůžu za tím hledat nic jiného. Bylo mi tenkrát osmadvacet a vážný vztah jsem nehledala. Nechtěla jsem se vázat a chtěla jsem si užívat mládí a svobody.

Každý víkend jsem byla někde na fesťáku nebo jiné akci s přáteli a ve volných chvílích jsem se věnovala aerobiku. Martinovi bylo tenkrát dvaatřicet a byl ženatý. Se svojí manželkou stavěli dům a plánovali děti. Za mnou se chodil odreagovat, přijít na jiné myšlenky a užít si něco pěkného.

Vídali jsme se pravidelně jednou týdně u mě v bytě a nikdo o našem vztahu nevěděl. Nic jsme neřešili a jen jsme si užívali jeden druhého. Martin byl přesně ten typ chlapa, který mě vždycky přitahoval. Dokázala bych si ho představit jako životního partnera, ale on byl pro mě v tu chvíli jenom milenec a já jsem respektovala jeho manželku.

Někdy jsem přemýšlela o tom, co ke mně asi cítí jako ke svojí milence nebo jak dlouho vydrží náš milenecký vztah. Nakonec jsem ale veškeré hluboké úvahy hodila za hlavu a užívala si toho, jak náš vztah funguje. Uměli jsme spolu komunikovat a věděli jsme, jak často a kde se budeme vídat.

Náš vztah se prohloubil ve chvíli, kdy jeho manželka otěhotněla. Její časté nevolnosti, změny nálad a nechuť k sexu nás více sblížily. Začali jsme se vídat častěji a já si na Martina zvykla. Někdy u mě také přespal pod záminkou služební cesty.

Měla jsem v tu chvíli pocit, že jsme jako normální pár a nejde jenom o nějaký vztah s milencem. Cítila jsem, že se do Martina stále více a více zamilovávám. Věděla jsem, jak funguje běžný milenecký vztah, ale také jsem věděla, že se mi vše začíná vymykat z rukou. Možná jsem už někde tady měla ukončit vztah s ženatým milencem. Neudělala jsem to a moje city k Martinovi přerostly v hlubokou lásku.

Byla jsem ráda za každou chvíli, kterou jsme spolu trávili. Po narození syna trávil Martin více času doma. Mně posílal jenom kytky, e-maily a sms. Začala jsem na něj naléhat, tak jsme se scházeli alespoň narychlo v obchodních centrech, kam chodil s manželkou a synem na nákupy. Byla to ale vždy jenom rychlovka v převlékacích kabinkách nebo na toaletách, aby manželka nic nezpozorovala. Takto to trvalo skoro rok. Tiše jsem trpěla a chtěla jsem mít zase normální vztah s mým milencem.

Jakmile se vše vrátilo do starých kolejí, byla jsem si jistá, že mě už pouhý vztah s milencem nenaplňuje. Chci chlapa, se kterým budu moct veřejně vystupovat, kterého budu mít jenom pro sebe a kterého budu moc otevřeně milovat. A ten chlap bude Martin.

Napadalo mě mnoho variant, jak získat Martina jenom pro sebe. Přemýšlela jsem o vážné nemoci, kterou bych sehrála, ale také o dítěti, které bych s ním mohla čekat. Bylo mi v tu chvíli jedno, jaká potvora budu. Chtěla jsem mít Martina pro sebe a byla jsem schopná pro to udělat cokoliv. Po šesti letech jsem chtěla, aby se vztah s milencem proměnil v normální fungující vztah. Za každou cenu.

Řekla jsem Martinovi, že mám rakovinu prsu a potřebuju jej, jinak umřu. Falšovala jsem lékařské zprávy a vymýšlela si pohádky. Měla jsem o nemoci všechno nastudované a věděla jsem, co se s tělem děje v každé fázi této nemoci. Martin se mi věnoval víc a víc a snažil se o mě starat. Začínala jsem mít pocit, že jsme pár a nejde jenom o nárazový vztah s milencem.

Jednou mě chtěl překvapit a vyzvednout mě s kytkou z chemoterapie. A tak se všechno provalilo. Mluvil dokonce i s mým fiktivním ošetřujícím lékařem, který samozřejmě popřel, že bych měla být jeho klientka. I když jsem se snažila Martinovi všechno vysvětlit a říct mu důvody, které mě k tomu všemu vedly, přišla jsem o něj. Z minuty na minutu mě vystřihl ze svého života a přestal reagovat.

A tak jsem svou nerozvážností a podlostí přišla asi o jediného chlapa v životě, pro kterého bych chtěla dýchat. Teď je mi čtyřicet let, jsem sama, nemám děti a žádného jiného muže nechci ani vidět. Mám pocit, že se ze mě stala zatrpklá čtyřicátnice, která bude už navždy sama.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Nový pracovní týden vám přinese spoustu starostí, jejichž řešení vám zabere spoustu času. Obrňte se tedy trpělivostí a nedělejte ukvapené závěry. Vsaďte na přemýšlivost a pečlivost. Pokud…