RADKA (40): Sestra na mě žárlí a celý život mě podezírá, že jí svádím manžela, pro mě to je starší pán

7 komentářů

Ina
4. listopadu • 19:26

Kecy, jasně, že po dědkovi jede... 😁ŽÁRLIVOST JE ZELENOOKÁ PŘÍŠERA, KTERÁ POŽÍRÁ SAMA SEBE a žárlí pouze nesebevědomí lidé 🙂

Bez hvězd
4. listopadu • 22:01

@Ina: Jistě, protože ti sebevědomí mají o sobě tak přehnané mínění, že neodhalí partnerovu nevěru i kdyby o ní přímo zakopli. Ale je to spíš jejich slabina, než kladná vlastnost.
TO SI PIŠTE, ŽE OD DĚDKA SBÍRÁ BODY.

....
4. listopadu • 19:54

@Ina: Patologicky žárlivých je málo.Většinou je to podvědomá reakce,že ve vztahu není něco vpořádku, podváděný to nedokáže pojmenovat a tak reaguje hloupě. A jako na potvoru v tom bývá lhaní druhého partnera. Moc hezky tu situaci popisuje článek na www.bezpecnavina-"zatloukat,zatloukat,dokud se z toho nezblázníme",přečtěte si.Znám ze svého okolí případ,kdy manžel řval opakovaně na manželku,že ji za tu žárlivost nechá zavřít na psychiatrii,všude o ní trousil,jak ho šmíruje a pronásleduje,lidí se jí pošklebovali a pravda byla jinde-tahal se s milenkou a utratil s ní i peníze,co manželka dostala od rodičů. Někdy stačí nechovat se jako dobytek,nelhat,nedělat z druhého blbce a ten druhý "žárlit" přestane.

Potvora
3. listopadu • 10:54

Moc pochopení a snahy sestře pomoct teda autorka neprojevuje. Když je k sestře takhle neomalená a necitlivá, nedivím se, že se sestra bojí, že by jí byla schopná ukrást i manžela, kdyby se jí líbil.

Jste mimo
3. listopadu • 10:44

Nepěkná vlastnost je snad žárlivost vyvolávat a ne žárlit. Žárlivost sama o sobě je čistá, krásná a odůvodněná emoce.

Marie
4. listopadu • 12:55

@Jste mimo: Žárlivost je hrozná, a čistá a krásná, už vůbec ne!

Jste mimo
4. listopadu • 18:55

@Marie : Hrozné je pokrytectví, protože zastírá krásu pravdy. A lidi kdovíproč před krásou pravdy utíkají :-) Kdyby uznali krásu žárlivosti, museli by čelit faktu její oprávněnosti. A tak radši než aby obvinili partnera, obviní žárlivost a schovají hlavu do písku. A běda těm, kteří mluví o světě mimo písek.

Doporučujeme

Články odjinud