Komentáře k článku zpět na článek

hynek 4. 8. 2016 | 14:03

Především nevěřím moc popsané situaci v koupelně z technického hlediska (otevírání dveří, zamknutí - navíc omylem - z chodby, zhasínání zvenčí, nevykopnutí papundeklu po "hodině" ve tmě...) - je vidět, že autorka textu je příliš jednoduchá na vymýšlení nových článků a příliš líná na to, aby si ověřila faktický stav v bytě. Jistě, může mě verbálně napadnout, že se např. jednalo "o starý barák".
K Radce: Asi není třeba nic dodávat. Každý nezúčastněný dnes aspoň zhruba ví, že uvedené chování je přinejmenším špatné a věděl by i co dělat a kam se obrátit. U některých přímo zúčastněných, týraných a závislých žen to ovšem problém být může. Jen výrok "kdyby mi dal radši facku..." je hodně vypovídající. Ty potřebují pomoc svých blízkých, sousedů či přátel a nakonec odborníků zvenčí. Oběti domácího násilí v těchto případech nezabíjí samotná agrese a týrání, ale především lhostejnost okolí. Další doporučené postupy jsou nyní nadbytečné - za prvé vymezení "zóny" a pravidel, zajištění pomoci v nouzové situaci, za druhé dokumentace - odposlech zapnutým mobilem, videonahrávka přes PC kameru, ukrytý svědek, výslech kamarádek, skrytá kamera najatého detektiva nebo už přímo PČR, za třetí - odchod, vykázání z bytu, trestní oznámení, rozchod, rozvod,... Katka401 4.5. 2015 - 9.42 Tak nějak. :)) BabaJaga 22. 7. 2016 - "Počkej až usneš..." Taky dobrý, zvlášť pro týrající slabochy. Ještě bych mu dodal, že coby dlouhodobě týraná vyváznu s pár lety a na půlku půjdu domů, ale on už "kávu od žida" nebo vietnamskoou mačetu nerozchodí. dendrobie2 16:32 - Vím, že je to někdy těžké, ale není v domě či okolí žádná potenciální kamarádka, nedá se vyjít ven, do klubu seniorů, najít oblíbené místo - park, obchůdek, kavárnu?

Dasa52 29. 7. 2016 | 19:07

j66: poslanci mě vždycky umí překvapit. ani jsem nevěděla, že něco takového existuje, dělali jsme vodu ca před 6 lety a tohle asi ještě neplatilo - naštěstí, jinak bych musela tou trubkou obkroužit půl vesnice.

j66 29. 7. 2016 | 12:26

helza: Tak já jsem se setkala s tím, že učitelka četla psychologický posudek na dítě před celou třídou. Přesto bych netvrdila, že všichni učtelé mají v hlavě vygumováno. ...................................................Z praxe vím, že někdy lze dodržet platné zákony pouze za cenu návrhu příčící se zdravému rozumu. Např. v současnosti od novely silničního zákona v lednu 2016 nelze do krajské silnice ukládat inženýrské sítě podélně, silnici lze pouze křížit. Potřebuji uložit el. kabel v délce cca 100m do silnice v Horní Dolní, kde mezi ploty baráků není jiný pozemek než ta záplatovaná asfaltka III třídy . Vzhledem k tomu, že to správce ani silniční úřad nepovolil, (sice ve vyjádření je napsánu, že novela je evidentní legislativní zmetek a jedná se o změně). tak jsem musela využít obecní cesty a místo 100m kabelu mám najednou kilometr kabelu. Starosta věří, že než dojde k realizaci tak se změní zákona a kabel se položí v té 100m délce. Když poslaci včas nestihnou zákon změnit, tak se to udělá podle povolení a každý kdo se na to koukne řekne, no jo ženská , ta měla v té hlavě úplně vygumováno

helza 26. 7. 2016 | 17:36

farah.farah: Nám když stavěli (před 6. lety dům), tak se taky dveře na WC otevíraly dovnitř. A že bylo v místnustce ještě umyvadélko, tak se dovnitř vejít přes ty dveře vůbec nedalo. Architekti a stavaři holt mají někdy v hlavě vygumováno. Totiž ani stavbyvedoucímu, ani architektovi to divné nepřišlo a dost byli naštvaní, když to museli předělat.

Dasa52 25. 7. 2016 | 17:54

farah.farah: já jsem to dole psala, takže není třeba to vysvětlovat. jestli existuje norma nevím, ale v době, kdy jsme ty dveře museli otočit, určitě existovala. nicméně je to 30 let a mohlo se to změnit. už jsem se setkala i s WC, kde jsem musela přelézat mísu abych mohla zavřít. v hospodě.

farah.farah 25. 7. 2016 | 13:21

Dasa52: pokud vím tak reálně neexistuje "bezpečnostní" norma na dveře orvíravé z nebo do místnosti. Obecně je to doporučení aby malé místnosti jako WC a koupelna měly dveře ven kvůli tomu kdyby člověk omdlel tak aby se k němu dalo zvenčí dostat, aby se dveře "nezasekly" o ležící tělo na podlaze.Obecně existují ustálené praxe na otvírání dveří například u WC délky do 1200mmm jedině ven nad 1200 mophou být dveře i dovnitř....zde jde jen o to aby se na WC vůbec dalo vejít když jsou dveře dovnitř a pak je za sebou zavřít.

ruzickaa 25. 7. 2016 | 13:12

S takovým magorem bych nebyla ani minutu po tom co by mi řekl chcípneš bych si zbalila kufry a řekla mu chcípni si sám a pryč od něj .

Dasa52 25. 7. 2016 | 03:36

Zebruška: asi existují, také to píši, že jsme v takovém bytě obraceli futra, protože to odporuje bezpečnostní normě. netvrdila jsem, že neexistují a nemá to žádný vliv - rozhodně bych se tam nenechala zavřít na 9 hodin a až by se vrátil ten debil, tak už by měl sbaleno. čistě teoreticky, protože bych si takového chlapa ani nevzala.

Babaloo55 24. 7. 2016 | 07:08

Na špitnutí "chcípneš" bych odpověděla "TY TAKY! a co se týká koupelny (například), bych si nodně nahlas libovala, jak to bylo fajn, jak jsem si odpočinula, nemusela nic dělat, zdřímla si ve vaně vystlané ručníky. Musíte si, Radko, najít jiné obranné mechanizmy. Třeba si pozpěvovat, smát se nahlas, i si třeba povídat sama se sebou. Já si například povídám s naší kočkou. Mám to trochu podobné. Manžel, když mě vidí nějak "moc dlouho" sedět, pronáší, jakoby pro sebe, ovšem tak, abych to slyšela, takové průpovídky, jako např. neměla bys jít něco dělat?, Už zase sedí, apod. Bylo by to na podobný článek, ale tak nějak jsem se obrnila. Nehádám se, pouze v případě, kdy to přejde přes moji pomyslnou čáru. Jsem v důchodu a manžel mě v podstatě nutí, abych chodila do práce. Prostě proto, že on ještě chodí a ještě docela dlouho bude muset, poněvadž je o tři roky mladší. Má slova, že za to, že se narodil holt později, nenesu opravdu žádno zodpovědnost, se od něj odráží, jako od betonové zdi. No jak říkám, bylo by to na dlouhé psaní. Držím palce a obrňte se!
Vím, že tento článek je recyklovaý a Radka komentáře k němu nejspíš číst nebude, ale třeba siho přečte někdo, kdo má podobný problém.

Zebruška 24. 7. 2016 | 00:56

Rambíša: tak to opakování článků bude asi o něčem jiném, než o tom, že by nějaký zaměstnanec nedělal svoji práci a jeho šéf to nevěděl nebo mu to nevadilo. Předpokládám, že redakce dámy z nějakého důvodu nechce platit za nové články, takže zkrátka někdo má za úkol vyhledávat starší články, které byly úspěšné ve čtenosti a opakovat je, pak je stále "nový" měnící se obsah, místo, kam dávat reklamy a vydělávat. To, že sem někdo chodí už pár let a ty články pozná, není určitě až tak významné. A ještě ty samé články kolují i po jiných serverech. Tak to v tom "online světě" holt je...

Elynor 23. 7. 2016 | 09:43

Tady už fakt není co číst. Když už jednou za sto let přibude nějaký článek, tak je to staré jak hnědé uhlí, a včetně původních komentářů, jediné, co se mění, jsou ty pitomé reklamy. A je jich čím dál víc

Rambíša 23. 7. 2016 | 09:31

Pán je dnes možná už v blázinci,byla to u něj počínající duševní nemoc.Někdy se stane,že i manželka pod vlivem nemocného,začne bláznit,ale snad už je vše vyřešeno a dobře to s Radkou dopadlo.Nechápu,za co zdejší pracovníci berou plat,když sem strkají stále něco starého a okomentovaného! Já být šéf,tak letí jak shniláci a na pracák, a vezmu někoho jiného,kdo si bude této práce vážit a bude se více snažit!!!

Zebruška 23. 7. 2016 | 00:40

Jinak k článku: nechápu, jak si může paní něco takového nechat líbit. Mně zašeptat manžel sladce do ucha "chcípneš", tak si vyslechne řeč, kterou si rozhodně za rámeček nedá - pokud bych se tedy ovládla natolik, že by mi přitom i "omylem" nevystřelila ruka směrem k jeho usmívajícím se rtům Mě by tohle tedy vytočilo do běla a nezvládla bych jen tak jít v klidu spát nebo si to rozdýchat ven. Na místě paní bych si už na každý pád vyřizovala rozvod a to hezky rychle, než z ní ten dotyčný udělá úplnou zmatenou trosku. Evidentně má pán nějaký velký problém a já bych nechtěla vedle něj nečinně čekat, kam se to bude stupňovat.

Zebruška 23. 7. 2016 | 00:34

SandraN: to je tady taková specialitka, místí recyklace znovu se uvěřejňují články, které tu už před časem byly, a někdy u nich zůstává i ta minulá diskuse - asi aby člověk viděl, co kdy kde napsal a co si tenkrát zrovna myslel

Zebruška 23. 7. 2016 | 00:32

Dasa52: ale přece jsou běžné koupelny, kde se otevírají dveře dovnitř - když nad tím tak přemýšlím, tak spíš neznám nikoho, kdo to má naopak, všechny byty, který znám, mají otvírání dveří do koupelny dovnitř....

Dasa52 22. 7. 2016 | 22:19

Mata69: pokud se někde otvírají dveře od koupelny nebo WC dovnitř, neměl být dům zkolaudován. je to nebezpečné, protože kdyby se tam někomu udělalo špatně a spadl ke dveřím, tak se k němu nikdo nedostane. ale připouštím, že to tak někde může být, protože si pamatuji, že jsme jednou ve starém bytě otáčeli u koupelnových dveří futra právě kvůli tomu, že se otevírali dovnitř. devět hodin bych tam ale nečekala, vyřvala bych třeba sousedům díru do hlavy, aby zavolali pomoc.

Dasa52 22. 7. 2016 | 22:15

Co se s ním děje; je nemocný, nebo zvrácený? ..........On určitě, ale paní taky není normální, když si to nechá líbit. Nehledě k tomu, že kdyby do té koupelny zavřel mě, vyrazila bych bez váhání dveře - proto se u koupelny a WC otvírají podle normy vždy ven, aby tam psychopati nemohli zavírat manželky Divím se, že sem tentokrát nezkopírovali diskusi, nebo ano?

šiška 22. 7. 2016 | 19:03

Ani jsem to nedočetla abych se nerozčílila! Fakt nechápu paní proč s takovým psychopatem narušeným žije! Každý si dovolí tolik, kolik je mu dovoleno! Člověk by si měl sebe vážit a ne si nechat ubližovat. Ten trotl cítí že je silnější nežli je manželka proto si dovoluje. Malé děcka nemají tak nechápu proč se paní obětuje.

SandraN 22. 7. 2016 | 17:51

Dneska nemám čas psát ani přečíst si komentáře. Přečetla jsem jen nový příspěvek a za sebe musím říct, že kdyby mi něco takového prováděl, snad bych ho blbce zabila namístě. Jasně, že tu koupelnu a jiné věci dělá schválně! A já bych mu to oplatila. Taky bych ho někde zamkla a taky se divila. Vemte Radko rozum do hrsti a vemte saky paky. KDEKOLI VÁM BUDE LÍP. Na lidi, společný majetek, dceru atd se normálně vykašlete. Dostane Vás do blázince a všechno mu po Vás zbyde. Ještě jen malá poznámka: příspěvek je včerejšího data a komentáře k němu jsou rok staré? Ono se odněkud kopíruje a opisuje, nebo jak?

dendrobie2 22. 7. 2016 | 16:32

jsem často smutná, že jsem pořád sama, syna vidím málo, vnoučata jsou dospělá, nemají zájem , ale takhle bych žít nedokázala.
Musíš se sebou něco rázně udělat, nebo skončíš na psychině!!!
A to jsem si myslela, že mi někdo poradí jak ošidit paměť, abych si všechno tak příliš dobře nepamatovala, je to někdy hrozné, jak se mi vybavují věci příjemné i nemilé z doby víc jak 50 let staré.
Není vždy dobré mít dobrou paměť

farah.farah 22. 7. 2016 | 13:55

ach jo další recyklovaný článek, no ale k tématu - pokud má paní pocit že se manžel chová jako psychopat tak proč s ním ještě vůbec je? Proč si to nechává líbit? to uvažování ať mi dá radši facku je tedy dost pokroucené i u ní. Pán si možná jen dokazuje vědomě svou dominanci možná je to ale příznak nějaké pocínající duševní choroby, každopádně nic takového nemáte povinnost snášet. Nedělejte si to hzčí než to je to že v minulosti to bylo fajn lidem někdy brání na plno přijmout že už to takové prostě není. Být paní zeptám se sama sebe proč tohle snáším, proč to trpím.......a jakmile bych uviděla že vlastně nemám žádný smysluplný důvod tak se zařídím tak abych to už zažívat nemusela. A je fakt jedno jestli to dcera ví nebo ne. Prostě se zařiďte tak aby vám tohle nehrozila ať už jde o to se odstěhovat nebo požádat o rozvod.jinak jedno mi na příběhu nesedí..............koupelna se obvykle ve všech bytech zamyká zevniř...proč by někdo měl klíč ke koupelně z venčí je mi záhadou....

BabaJaga 22. 7. 2016 | 07:47

Příspěvek tu asi byl, soudě podle data předchozích komentářů ... a jinak k článku ... slovo„Chcípneš,“ by řekl asi jen jednou ... odpověděla bych mu "Počkej až usneš" ... každopádně bych podala žádost o rozvod.

monada 21. 7. 2016 | 17:49

Mám pocit , že tento článek už tu byl. Jinak pryč od něj . jednou by mi špitl do ucha nebo rozsvítil když bych spala . Měl by rozvodové papíry a já bych se odstěhovala ať si hospodaří sám.

Rybushka 5. 5. 2015 | 13:25

Mata69: jo, chvíli to trvalo :) a rady kamarádek nepomohly - musela jsem si na to přijít sama. Ale od tý doby vím, že co vidí jiní z venku, ten vevnitř vidět nemusí a obvykle opravdu nevidí.

nadina 4. 5. 2015 | 20:32

Myslím, že už jen chybí zdravotní problémy u dotyčné ženy. Od stupidního manipulátora lze jen odejít, a to zavčas. Kdo uteče, vyhraje.

hynek 4. 5. 2015 | 16:25

Elynor: "tak dveře, které se otevírají dovnitř, je poměrně jednoduché vysadit z pantů". Vysadit z pantů zamčené dveře? Aha, je mi jasné, že - obecně - ženy technické věci nezvládají, ale to už je trochu moc, ne? :)
Katka 401: Tak nějak. :))
Rybushka: Vůbec nejste "debil"! Jen nepochopí ten, kdo nic netuší o týrání, obzvlášť psychickém.

Mata69 4. 5. 2015 | 15:08
Rybushka 4. 5. 2015 | 10:11

Mata69: tak to gratuluju. Já holt jsem debil a chvíli mi trvalo, než mi došlo, co se děje...a ano, i přesto, že jsem věděla, že to jsou lži, všechno jsem v ten moment, kdy mi to bylo říkáno, odkývala. On strach je svině. A vlastně člověk ani pořádně neví, že má strach a z čeho má strach.
Paní v tomhle žije spoustu let a vlastně si to doteď, dokud nenastal extrém, neuvědomila a asi se jí těžko připouští, že spoustu let strávila s někým, koho vlastně nezná.
Prostě tohle nejde soudit - jsme každej jinej. Silnější povahy takovýho člověka prokouknou rovnou a ani si s ním nezačnou, slabší se nechaj hodit do tý studený vody a pak si ani nevšimnou, jak se postupně přihřejvá, dokud to prostě nepřekročí nějakou mez.

Katka401 4. 5. 2015 | 09:42

Zavřít mě na 9 hodin "omylem" v koupelně, tak první co bych udělal poté co by mě pustil, "omylem" kopla ( a to tak že pořádně ) do těch nejcitlivějších míst. A taky s úsměvem bych se mu omlouvala a vysvětlila bych mu, že jsem vlastně nechtěla

Mata69 4. 5. 2015 | 07:44

Rybushka: musela bych být padlá na hlavu, abych mu uvěřila, že mne v koupelně zamkl omylem! Rozhodně ani omylem nešeptá žene do ucha "chcípneš". A ještě to paní završí prohlášením, že by byla radši kdyby jí dal pár facek! Pro mne tohle hovoří za vše.
On se ten milej psychopat k těm fackám totiž může přiklonit velice brzy a pak taky bude věřit, že jí nafackoval omylem??? že on za to vlastně nemůže???
Vím, že tyrani jsou skvělí manipulátoři - a že spoustě žen trvá roky, než jim dojde, co se jim děje a co s tím mají dělat. Já vím sama za sebe, že bych v takovém vztahu nebyla, už dávno ne. To mi věř. Ukončila jsem rychle manželství s gamblerem, ve chvíli, kdy okolí ještě vůbec netušilo, že takový problém je a můj krok nechápali. Nečekala jsem až mě a malého syna stáhne na dluhové dno. Ukázalo se, že jsem udělala jen dobře. Proto vím, že něco takového, jako paní v příběhu, bych si líbit nenechala.

j66 3. 5. 2015 | 22:20
j66 3. 5. 2015 | 22:19

Elynor: Už vidim , jak paní z článku vysazuje dveře z pantů a ještě potmě
Tipuji, že v maželství rozhodovala maximálně o tom co bude k obědu, a to ještě nesmělo být nic co by manželovi nechutnalo. V situaci, v které se nachází jde skutečně o její život !!! A ta situace nenastala ted, ta trvá určitě leta, zavřením v koupelně to jen dotyčné otevřelo oči, resp. teprve si problém začíná připouštět. Manžel má pravděpodobně sklony k mnipulaci, které udržoval v přijatelných mezích. Ale asi v jeho životě nastaly výrazné změny tak jak paní popisuje + mohly se připojit problémy v prácí a nezvládá to. Svoje tenze si pak kompenzuje na ženě, protože ví jak jí ublížit, Samozřejmě , že on žádný problém nevidí a k psychiatrovi nepůjde, tam by ho dostal jedině někdo, kdo má autorittu a koho by nechtěl ztratit, Je otázka jestli by to pomohlo.

Elynor 3. 5. 2015 | 21:00

Mata69: no tak dveře, které se otevírají dovnitř, je poměrně jednoduché vysadit z pantů - pokud budeme předpokládat, že nemají do koupelny pancéřované dveře jako do Fort Knox. Jinak souhlasím, dveře jsou podružný problém, paní se už dávno měla probudit a situaci nenechat dojít až takhle daleko.

Rybushka 3. 5. 2015 | 19:49

jo, to se tak hezky říká - udělal by to jen jednou a šel by. Jenže když se to pak děje a on vám vysvětlí, že to udělal omylem a že vy se pletete a že ten poškozenej je vlastně on, protože chudáček strávil celej den sám na kole a byla to nuda, zatímco s úžasnou manželkou by to byla super zábava. Jo, to pak odkejváte všechno a pak sama doma mlátíte hlavou do skříně, proč, když víte,že z vás udělal debila....jediná možnost je odejít nebo ho vyhodit (dle možností). Přeju hodně síly a držím palce !

Evik2 3. 5. 2015 | 14:05

Dasa52: Naprosto s Vámi souhlasím. To by mi chlap udělal opravdu jenom jednou. A pak by ho dávali do pořádku v pohřebním ústavě

Mata69 3. 5. 2015 | 14:01

Dasa52: dveře, které se otvírají dovnitř a vy jste zrovna ta zamčená osoba uvnitř - tak ty nevyrazíte.
Jinak ale souhlas, nechápu proč tu řešit jestli jí zamknout mohl nebo ne...je to idiot a ona už má od něj být dávno pryč, než jí udělá něco horšího.

LencaV 3. 5. 2015 | 07:14

Dasa52: No jen k tomu vyražení dveří: zkoušela jste to někdy? já jo, když se dětem zasekl zámek v pokojíčku. No nakonec jsem musela donést šroubovák a ten zámek vymontovat. To, co vidíte ve filmu, jak zcela bez problémů dvakrát bouchne do dveří a ony vypadnou - to je fakt jenom film.

Dasa52 3. 5. 2015 | 02:36

Nechápu, co tady řešíte? Tohle by mi chlap udělal jenom jednou. Jednak bych tam na něj nečekala, nejsem pako, vyrazila bych klidně dveře. A za druhé, v momentě, kdy by se milostivě vrátil z kola, tak bych už byla na schůzce s právníkem a sepisovala bych žádost o rozvod. Není nač čekat. Je to nebezpečný cvok!

LencaV 2. 5. 2015 | 16:35

Elynor: No já nevím, kámoška má v paneláku předělanou kuchyň, vypínače na WCa do koupelny má zvenčí, klíč mají v zámku zvenčí, protože je tam spíš "na ozdobu", nezamykají se...

Mata69 2. 5. 2015 | 12:24

Já myslím, že to, jestli někoho jde zamknout v koupelně či nikoliv, je úplně nepodstatné. Paní se nechává psychicky deptat, ještě napíše, že by radši držela facku. Obávám se, že do té facky to nemá daleko.
Měla by se v první řadě probrat a neuvažovat o tom, jestli je lepší dostat facku, ale začít jednat kroky pro to, aby jí ten magor dál nemohl týrat. Platí to pořád - ostatní si k nám dovolí jen to, co jim dovolíme my.

lebahu 2. 5. 2015 | 09:17

No zrovna u nás v koupelně je vypínač z venku a dveře na klasický klíč, který není problém přehodit a zamčít. Máme teda okno (to dotyčná nemusí mít a nebo malé někam do světlíku, kde se nikoho nedovolá), kterým by se dalo utéct, ale zase klasické poctivé dveře, které bych teda nevyrazila a zamčít mě někdo, tak tam takymusím čučet, dokud mě nepustí zas ven. Takže "problém koupelna" bych neviděla jako nepravděpodobný.
Vidím to na nějakou psychiatrickou poruchu u manžela (viz to období euforie a činorodosti), takže buď (pokud bude ochotný spolupracovat) léčit a zkusit to spolu zvládnout a nebo (spíš to nevypadá, že by si připustil, že "porucha je na jeho přijímači") tak se sebrat a rychle od něho pryč.

Elynor 2. 5. 2015 | 05:45

No, koupelny se obvykle zamykají zevnitř a nejméně jeden vypínač mívají taky uvnitř. Je dost nepravděpodobné, že zrovna tohle je skutečný příběh. Nicméně i kdyby, tak čučet 9 hodin zavřená v koupelně může jen osoba vskutku slabé povahy. Normální člověk by tam přece nečekal, až ho někdo milostivě pustí. Děti bych do toho vůbec netahala, jsou dospělé, žijou jinde, není to jejich věc. No a jestli si paní myslí, že by bylo lepší držet facku, může si o ni říct. Třeba by se jí potom rozsvítilo, a nenechala by si nic podobného líbit.

hynek 1. 5. 2015 | 23:56

Mimořádně zákeřný a nebezpečný magor - neprodleně VYřešit, bez ohledu na možné nepříjemné důsledky (azylák, trestní oznámení, rozvod, finance,...), které jsou v tomto případě zcela podružné.

j66 30. 4. 2015 | 20:08

monada: Zamknout někoho v koupelně není žádný nesmysl. přece záleží na které straně dveří je klíč v zámku. U nás doma , teda asi já jsem pro změnu klič někam zachrula a v koupelně se zamknout vůbec nejde,
Ale takové drobnosti v článku vypovídají o tom, že manžel má doma vše pod kontrolou už dávno, proto rady o rozvodu , žalobě jsou bez předchozí vnitřní emancipace manželky dost mimo mísu. A sama to těžko zvládne, když i v původní rodině byl otec byl dominantní,
Podle mě je skvělý film na tohle téma Noci s nepřítelem s Julií Roberts. Samořejmě konec je takový holywoodský, ale jinak je to dobrý film o manipulaci.

monada 30. 4. 2015 | 19:48

šiška: Taky jsem uvažovala jak někoho je možné zamknout v koupelně. Je to holý nesmysl.To už jsem psala . My máme klíč v koupelně pověšený na hřebíku hodně vysoko z důvodu , aby se náhodou vnoučata nezamkla a pak neotevřela bydlíme v 2 patře sice tam okínko je , ale malé.

Vladstraschna 30. 4. 2015 | 16:08

Padesátiletý chlap je ještě poměrně mladý a při síle. Nezmění se rozhodně k lepšímu, ale s přibývajícími lety se jeho chování bude zhoršovat. Prchat! Prchat! Prchat! Protože jednoho dne to nebude jenom facka, ale může jít až o život.

šiška 30. 4. 2015 | 15:24

Znovu jsem se vrátila k přečtení článku a myslím, že ten článek je jeden velký nesmysl, že se nezakládá na pravdě. A pokud ano, tak paní žije s narušeným člověkem, rozhodně ne normálním. Uvěznit jí na 9 hod ve tmě je přeci na žalobu. Až by odešel do práce vyměnila bych zámky, vyházela jeho věci a hlavně bych na něj podala žalobu. Zavolala bych policajty nebo alespoň linku důvěry s tím že se obávám o svůj život. Mockrát jsem slýchávala, neexistuje problém z kterého by nebyla cestička ven, pokud se to netýká smrti samozřejmě.

Rachel-Karen 30. 4. 2015 | 13:00

Je těžké něco radit, když člověk nemá zkušenosti. Mám přítele od 19, jsme spolu už skoro 8 let, nemůžu si na něj stěžovat. Nic zásadního, abych řešila nebo jen pomyslela na rozchod, se mezi námi nestalo. Taky občas vylítne, protože nemá náladu, je rozladěný, ale já dělám to samé a navíc v určitých situacích je to pochopitelné.
S takovým bláznem, jak je uvedeno výše, bych nevydržela ani minutu a při první příležitosti bych se sbalila a nechala se ho vrátit do prázdného bytu. Strach z rozchodu (či rozvodu) je vždycky obrovský, vyvstane spousta otázek, co bude pak, ale zároveň to přinese obrovskou úlevu. Šla bych bez přemýšlení.

šiška 30. 4. 2015 | 12:53

Říká se, každý si dovolí tolik, kolik mu dovolíme! Něco na tom bude. Dokud jsem mlčela a snášela ty kecy rýpavé od manžela tak si dovoloval čím dál víc. Pak jsem se vzepřela, ukázala jsem mu že se ho nebojím, pohrozila rozvodem a dokonce jestli uvidím rudě že ho zabiju a pak to ohlásím. Dcery že budou svědčit proti němu jelikož ho také nesnášely kvůli věčnému rýpání a teroru. A fakt to pomohlo,hodně ubral a dává si pozor než něco vypustí a když to přežene okamžitě ho usměrním. Prostě mu dávám najevo, že už se ho nebojím. Je mi jasné, že ne na každého chlapa toto zabere. Naštěstí na toho mého ano.

niki.6 30. 4. 2015 | 07:21

Kdo tohle nezažil, nedokáže to pochopit. Vím moc dobře, jak strašně těžké je se rozhodnout. Rozhodně bych nejdřív jela za dcerou a všechno jí vysvětlila, protože by se to mohlo obrátit proti ní. Taky bych si příležitostně nahrála nějaký ten odporný psychoušský nátlak. Kdysi jsem u toho měla pocit, že skočím z těch keců z okna :(((. Neměla by čekat, až ji ublíží fyzicky a hlavně NEDAT na sliby, že se změní. Protože se NEZMĚNÍ!!!!!!!!!!!!
Držím pěstičky, ale věřte, za ten prvotní boj o, vpravdě, život, to určitě stojí.

monada 30. 4. 2015 | 07:17

Jak je možné zamknout někoho v koupelně zamyká se přece zevnitř zhasnout to bych brala . To mi udělat tak už jsem od něj pryč . Je plno možností jak toto vyřešit.jak píše j66. Chyba byla při prvním slovním napadení ho hned poslat do háje a když řekl zdechneš tak bych mu hned odpověděla, abys nebyl první. Je to jen o tom kolik kdo si nechá líbit a ten druhý to navyšuje pokud má prostor. Je to jak s malým dítětem co mu dovolíte pak tak se chová.
Hezký den

j66 30. 4. 2015 | 06:49

První co je třeba udělat, je vyhledat odbornou pomoc. tj. asi by byl lepší Kruh bezpečí, zavolat na Linku důvěry, ti mohou vhodně nasměrovatna koho se obrátit. Neříkat to manželovi, jinak to použije proti Vám. Poté co si rozeberete svoji situaci a možné řešení. zda jste dostatečně důsledná a silná se ohradit proti takovému chování,(vypadá to že ne) nebo zda odejdete, ale kam a za co. Rozhodně je dobré, že máte dospělou dceru a manžel na Vás není závislý. Rozhodujete se sama za sebe a "jaké si to uděláš, takové to máš"

Mata69 29. 4. 2015 | 22:32

Necháváte si to líbit, proto to dělá. Už to, že řeknete, že kdyby vám dal radši facku. Bože - to by bylo v pořádku??? Šel by on, nebo já. S takovým debilem a tyranem bych nebyla. Tohle je týrání a je jedno jestli fyzické nebo psychické. Nic mu nedává právo se tak k vám chovat.

LencaV 29. 4. 2015 | 19:41

Nooo to já bych už teda řešila rozvod, s takovým hnusným magorem bych nebyla ani minutu. Doma má být zázemí a bezpečí a toto bych si rozhodně líbit nenechala. Než s pitomcem, to radši sama, já si to vyzkoušela a samota není tak hrozná. Však nemusí být navždy...

Přečtěte si také

Horoskopy

V tomto období se derou na povrch věci, které jste nestihli před časem dokončit. Je nejvhodnější doba…

Nejčtenější články

Doporučujeme