RADKA (45): Můj partner byl pedant. Když kontroloval, jak mačkám zubní pastu, opustila jsem ho!

8 komentářů

SandraN
24. srpna 2023 • 13:14

Jsou lidé, kteří jsou tak disciplinovaní a dokonalí, že prostě musejí žít sami. Mohou mít pocit, že jejich život má ten správný řád a rozměr. Správně vymačkaná pasta, dokonale srovnané boty, seznam úkolů na příští den, evidence výdajů, zbývají ještě rezervní pantofle a župan v tašce pro případ nenadálé hospitalizace. Jelikož jsem s čímsi podobným taky přišla do kontaktu, rozchodu se vůbec nedivím. My obyčejní lidé jim nemůžeme konkurovat ani v nejmenším, naopak máme přímo povinnost ustoupit z cesty, aby si mohli najít jiný vhodný protějšek. Ta řežba, když jeden bude prosazovat mytí podlahy v bytě v liché dny ráno od sedmi a druhý v sudé dny večer před zprávami....no u toho bych docela chtěla být...!

Elynor
24. srpna 2023 • 8:09

Taky jsem pedant. To by chlapec teprve koukal, jak se správně balí stan a mačká zubní pasta!

kočka koule
24. srpna 2023 • 11:30

@Elynor: Tak on by si vás v první řadě ani nevybral. Tihle magoři (plus domácí násilníci a podobná cháska) si instinktivně volí ženy, ve kterých cítí potenciál stát se přesně tou chudinkou, co byla Radčina máma. Takové, co si nechají počítat vložky a nakonec se tiše utrápí k smrti. V Radce tohle psychické dědictví do určité míry musí být, takovéhle dětství se do duše vryje hodně hluboko. Vyřešila to správně.

Znalkyně
24. srpna 2023 • 9:19

@Elynor: Tak to by bylo asi zajímavé, souboj dvou pedantů :-) Kdo by asi vyhrál? :-) Jinak je zajímavé, že pedanti mají tendence svůj styl života nutit ostatním. Já jsem kupříkladu bordelář, ale nikoho jiného k tomu nenutím :-)

Elynor
24. srpna 2023 • 11:26

@Znalkyně: Tak já jsem pedant jen u mě doma, v mém bytě. Všude jinde to neřeším, páč samozřejmě doma ve svém bytě může mít každý libovolně dle svého uvážení nepořádek či cokoli jiného. To bych si nedovolila, poučovat cizí lidi o zubní pastě v jejich bytě. Jejich pasta, jejich pravidla :-)

Znalkyně
24. srpna 2023 • 12:14

@Elynor: Z čeho to je? Jejich pasta, jejich pravidla? :-) A co lidi u vás doma a vaše společná pasta?

Klára
2. září 2023 • 6:02

@Znalkyně: Ano znám to....přesně tohle mám již šest let,ne sice tak drastické(vložky) ale jinak naprosto přesné úplně ve všem s tím,že mi pomáhá a usnadňuje život,vše bylo špatně jen podle jeho scénáře to bylo dobré.Beda jak jsem udělala něco jinak,podle svého vzoru,tak jsem byla nepoužitelná arogantní a slyšela to ještě další dny....je to fuška se obrnet a zůstat sám sebou,ale pozor je to velmi toxické a ten jed se rozleze opravdu do vašeho těla pozvolna,ale zabíjí vás za živa...opravdu zdravotně vás to zdevastuje a ty chudinky bezmocne budete a co potom? Budete vděčná připoutaná do smrti k jeho nohám.

bombai
12. září 2023 • 22:11

@Klára : A proč prosím v takovém vztahu setrváváte?

Doporučujeme

Články odjinud