Radok získá ocenění za režii

31. 8. 2001
Radok získá ocenění za režii
Na scénu Národního divadla se na tři večery vrátí 1., 3. a 5. září koprodukční česko - švédská inscenace opery Albana Berga Wozzeck, kterou kritici označili za vrchol loňské divadelní sezóny.

Radok získá ocenění za režii

Na scénu Národního divadla se na tři večery vrátí 1., 3. a 5. září koprodukční česko - švédská inscenace opery Albana Berga Wozzeck, kterou kritici označili za vrchol loňské divadelní sezóny. Na všechny tři představení připravilo ND speciální jednotné vstupné - 100 Kč.
Mimořádnou událostí bude představení v pondělí 3. září, po kterém bude Davidu Radokovi předána Cena České hudební rady. Režisér David Radok získává cenu za mimořádně cennou režijní práci na několika významných operních inscenacích vytvořených v České republice a ve spolupráci s Goeteborgskou operou zejména Šostakovičovu Lady Mackbeth Mcenského újezdu a Bergova Wozzecka, jimiž přispěl mj. k potřebnému repertoárovému obohacení scény Národního divadla v Praze. Ceny rada uděluje každoročně na podzim významným osobnostem, souborům i sdružením, a to v celém žánrovém oborovém spektru.
V roce 2001 získává cenu vedle Radoka anglický operní režisér David Pountney za pravidelné tvůrčí inscenování českých oper v zahraničí (zejména L. Janáčka, ale také B. Martinů – viz Julietta uvedená v březnu 2000 v ND, Voják a tanečnice v prosinci 2000 též ve Státní opeře, ale také B. Smetany nebo A. Dvořáka). Posledním oceněným je německý hudební pedagog Prof. Dr. Wolfgang Mastnak z Mnichova za dlouhodobou inspirativní spolupráci s Pedagogickou fakultou UK v Praze v oblasti metodologie hudební pedagogiky.

Zdroj: ND

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Po pravdě řečeno není leden vaším favoritem číslo jedna. Asi to bude tím, že se jen těžko smiřujete se změnami, které vám život připraví. Velký pozor si dávejte na své zdraví, protože jste…

Nejčtenější články

Doporučujeme