Radoslav „Gipsy“ Banga: „Depresivní věci miluji!“

16. 4. 2009
Radoslav „Gipsy“ Banga: „Depresivní věci miluji!“
Zpěvák skupiny Gipsy.cz Radoslav Banga (26) vystupuje na veřejnosti jako velký showman a téměř s ničím si nedělá hlavu. Blížící se Eurovision Song Contest, kde bude letos s kapelou reprezentovat naši republiku s písni Aven Romale, to pouze potvrzuje.

Dva původní členy kapely, muzikanty Rotvajlera a Durmana, vyměnil za čtyři nové talentované mladíky z Ježkovy konzervatoře a je přesvědčený, že takto určitě vyhrají. „No vyhrajeme, to je snad jasné, jsme Češi,“ řekl s naprostou sebejistotou Korzu.

Písničky skupiny Gipsy.cz se staly hlavně mezi ´náctiletými´ velmi populární. Co písnička, to hit. Někteří hudebníci neskrývají vůči Bangovi obdiv a tvrdí, že má dar od Boha. On sám má na skládání písniček ale jiný fígl.

„Při psaní textů musím být vždycky sám. Já jsem vlk samotář a samotu k tvorbě prostě potřebuji. Občas to dělám tak, že se seberu, sednu do auta, jedu do hor. Pak nechám auto před horami a jdu pěšky nahoru, kde píši. Je to paráda,“ tvrdí zpěvák.

Inspiraci k textům bere prý hlavně ze života. Někdy ale zabrousí i mezi své oblíbené skupiny.

„Úplně nejraději poslouchám Pink Floyd. Také poslední deska Portishead mě úplně dostala. Je to sice trochu depresivní, ale já depresivní věci miluji,“ tvrdí Banga, který by chtěl ještě letos vydat novou desku.

Radoslav "Gipsy" Banga (vlevo) a Vojtěch Lavička

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Dokážete dnes navázat kontakt s lidmi, kteří jsou vašimi vzory. I vy jim padnete do oka, takže prožijete příjemné chvíle. Není divu, že zapomenete na čas a něco důležitého zmeškáte. Pro…

Nejčtenější články