Rak bude mít vždy peníze, bude ale chtít vaši vděčnost. Jaké je toto znamení?

18. 6. 2020
Rak bude mít vždy peníze, bude ale chtít vaši vděčnost. Jaké je toto znamení?
Rak je pro svého miláčka ochoten vytvářet domov a každý večer vařit teplé jídlo, ale musíte mu projevovat vděčnost, jinak vám to začne vyčítat. Muži bývají v rodině velmi dominantní, ženy jsou velké pečovatelky. Jaká jsou podle horoskopu nejvhodnější znamení pro Raka, jaký je v lásce, co od něj čekat?

RAK  22. června – 22. července

Vládnoucí planeta: Luna
Živel: Voda

Část těla: žaludek, prsa, hrudní páteř
Květina: lilie, leknín, bílá růže
Kámen: bílý korál, perla, jaspis 

Základní charakteristika

Když se řekne Rak, každý k tomu automaticky přidá, že jde o člověka, pro kterého je důležitá rodina. Potíž je však v jeho případě v tom, že rodina, kterou Rak založí, se dá definovat poměrně široce. Rodinou pro něj mohou být jak lidé, s nimiž je spojený vazbou krve, mohou to být jeho žáci, jeho duchovní společenství nebo lidé, s nimiž pracuje. V každém případě o nich bude chtít vědět naprosto všechno až k prababičkám a pradědečkům. Rak patří k lidem, kteří milují staré příběhy a rodinné kroniky. Sám většinou nějaký typ rodinné kroniky i píše. A pokud to jen trochu jde a má čas, učí se cizí jazyky ne proto, aby se domluvil v cizině, ale proto, aby mohl bádat v matrikách a hledat v nich své rodové kořeny.

Muž narozený ve znamení Raka

O tom, že jsou to skvělí manželé a otcové, se povídají hotové ságy. Než však padnete Rakovi kolem krku a budete souhlasit s tím, že mu porodíte minimálně tři děti (pravý Rak se s jedináčkem nikdy nespokojí!), byste si měly uvědomit, že jde o zrozence z kardinálního znamení. Své názory bude prosazovat způsobem, který bude tvrdý a důsledný. A doma to půjde podle něj a jeho představ!

Žena narozená ve znamení Raka

V mytologii se takové ženy označují jako Velké matky. Svět kolem sebe vnímá jako svou domácnost a všechny lidi, s nimiž přijde do styku, jako své děti. Kromě toho s chutí pečuje i o všechna zaběhlá, nešťastná a zraněná mláďata – jak lidská, tak zvířecí. Když k tomu přidáte i to, že většinou velice ráda a dobře vaří, pochopíte, proč ji mít doma.

Rak a láska

Stejně – nebo velmi podobně – funguje Rak jako partner. Pro svého miláčka je ochoten vytvářet domov a každý večer vařit teplé jídlo. Problém však nastane ve chvíli, kdy za to partner neprojevuje vděčnost způsobem, který by si Rak představoval. Potom může dojít k výčitkám a k hovorům o tom, jak se Rak obětoval a jak si toho nikdo neváží. To, že si tuto cestu vybral sám, nějak v potaz nebere.

Rak a děti: Jaké je toto znamení jako rodič?

Dalo by se čekat, že Rak bude jako rodič vzorný a děti ho budou milovat. Není to však tak zcela jisté. Rak totiž dospívání a osamostatňování svých dětí snáší velice obtížně. Má pocit, že si bez něj jeho ratolesti neporadí a snaží se je držet co nejdéle ve své blízkosti. Pokud narazí na svobodomyslné Vodnáře nebo Lvy, může probíhat dospívání a následné osamostatňování bolestivě jak pro rodiče, tak pro děti.

Práce, majetek a peníze

Pokud se práce týká, opět si vybírá práci, kde může o někoho pečovat. Z Raků bývají vynikající lékaři (zvláště dětští), hygienici, dietetikové, ale i zdravotní sestry a laboranti. Rak se může zabývat i všemi druhy psychoterapie a poradenství, přičemž upřednostňuje poradenství rodinné. Vynikne i jako starožitník a obchodník s uměním.

Ohledně peněz patří Rak k těm šťastným, kteří je umí nashromáždit nenápadně, ale velice účinně. Neustále budí dojem, že má peněz dost, i když nijak zásadně nešetří. Zároveň má vždycky nějakou sumu, kterou má v zásobě na horší časy. Když budete potřebovat, klidně vám půjčí. Kdybyste si však mysleli, že mu peníze nemusíte vracet, nebo s vracením otáleli, budete mít problém. Rak se o svá práva přihlásí způsobem, který bude mít k mírnosti hodně daleko!

Zdraví

Ohledně zdraví je to s Rakem jednoduché. Musí dávat pozor, aby měl v pořádku především žaludek. Na jeho přetížení bude reagovat opravdu citlivě. Navíc se na stavu žaludku a zažívání odrazí i stav jeho psychiky. Račí dámy by se měly velice pečlivě starat o ňadra. Mamograf a pravidelné prohlídky nejsou v jejich případě přepychem, ale nutností, bez níž se neobejdou.

Slavné osobnosti ve znamení Raka

Kdo dokázal využít potenciálu svého znamení a stal se slavným? Tady najdete zajímavé osobnosti ve znamení Raka:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Dnešek je jako stvořený pro romantické chvíle ve dvou. Pokud si chcete udělat hezký večer, pozorujte s partnerem hvězdy. Na večerní obloze spatříte Venuši, bohyni lásky. Ať už máte…