Řasy jako ze žurnálu

23. 4. 2009
Řasy jako ze žurnálu
Jen málokteré zkrášlovadlo je tak oblíbené a nezbytné jako řasenka. Každý měsíc se objevují novinky, vylepšení již perfektního a to vše ve jménu dlouhých a hustých brv, kterými jejich nositelka vzbudí vášně ve svém širokém a dalekém okolí.

Na trhu existuje mnoho druhů řasenek. Při jejich nákupu se řiďte stejnými pravidly, jako když si vybíráte pleťový krém či šampón na vlasy. Zkrátka vezměte v potaz tvar, délku i hustotu svých řas a podle toho si vybírejte si líčidla. Máte-li řídké řasy, sáhněte po objemových řasenkách. Rovné řasy zvýrazní a natočí speciální řasenky s tvarovanými kartáčky. Efektu delších řas docílíte pomocí prodlužujících řasenek. A pokud se chystáte k vodě nebo na romantický film, dejte přednost voděodolné variantě.

Pokud máte citlivé oči nebo nosíte kontaktní čočky, vybírejte si řasenky testované oftalmology. Tuto informaci naleznete na obalu.

Stejně důležitý jako výběr je i správná péče. Řasenku pečlivě zavírejte, aby předčasně nevysychala. Také často vídané „pumpování“ s kartáčkem líčidlu neprospívá, protože se do obalu dostává vzduch, který hmotu vysušuje a zkracuje tak životnost řasenky. Řasenka by se měla vyhazovat nejpozději po 3 měsících. Po této době již nedosáhnete zaručených výsledků, řasenka se může drobit a vytvářet nehezké žmolky. O její čistotě nemluvě.

Řasy by měly být před jejich použitím suché a nenalíčené. Nejprve otevřete oči a přitiskněte kleštičky ke kořínkům řas. Jemně stiskněte a stejný postup opakujte u konečků řas. Dejte si pozor, aby řasy nebyly spíše „zlomené“ než natočené.

Při líčení začínejte vždy u kořínků a pokračujte pohybem ve tvaru písmene „Z“ směrem ke konečkům tak, aby se řasy perfektně rozčesaly. Nebo můžete při nanášení kartáčkem jemně otáčet, docílíte tím dokonalého oddělení řas jedné od druhé. Pokud řasy přesto nejsou rozčesané, je dobré použít speciální hřebínek pro finální úpravu.

Extra velké kartáčky

Volum‘ Express Colossal od Maybelline se chlubí opravdu mega velkým kartáčkem, který dosáhne na každou jednotlivou řasu, kterou obalí a dodá tak výrazný objem. Kartáček má nejen větší rozměry, ale také více štětinek a proto zaručuje rychlé a snadné výsledky a to bez žmolků.

Speciálně vylepšená technologie řasy jemně nadzvedne a díky obsahu kolagenu jim dodá požadovaný objem a tvar. Řasenka navíc obsahuje speciální voskové a zjemňující složky, které jsou ohleduplné k očím.

Cena: 229,- Kč

Velký kartáček je devízou kolagenové řasenky Extra Volume Collagen od L'Oreál Paris, jeho oblý tvar a ohebnost nemá konkurenci. Drobné štětinky zachycují přesně takové množství řasenky, aby řasy získaly maximální objem, ale zároveň se nelepily.

Patentované spojení vosků vysoce zvyšujících objem a jemných vosků poskytuje řasám ideální povrch až ke konečkům i okamžitý objem. Součástí komplexu je i kyselina hyaluronová, který prokazatelně dodává objem a posiluje řasy.

Cena: 339,- Kč

Svůdný objem

Řada líčidel ztrácí během dne svou účinnost a efekt nedrží tak dlouho, jak bychom si přáli. To ovšem není případ inovované Lash Queen Feather Collection od Heleny Rubinstein. Odlehčená textura řasenky zajistí objem řas lehkých jako peří a navíc odolává mastnotě a netvoří žmolky.

Díky speciálnímu kartáčku dodává Lash Queen Feather Collection okamžitý objem řas vytvořený s vysokou přesností, bez přebytečných nánosů. Kartáček má dvě ploché strany, které napomáhají vytvoření objemu řas. Zbylé plošky fungují jako kartáč pro rozčesání a oddělení řas.

Cena: 970,- Kč

V nové objemové řasence Giordani Gold VIP Volume od Oriflame se snoubí líčení s péčí. Složení obohacené o d-panthenol uchovává v řasách potřebnou hladinu hydratace a zároveň zvláčňuje. Řasenka tak působí zároveň jako výživný kondicionér.

Kartáček má tento produkt velmi hustý, snadno se tak dostanete i na ty nejmenší řasy, které získají na požadovaném objemu.

Cena: 269,- Kč

Černo-černé řasy

Extra černé řasy jsou nyní velkým hitem. V obyčejnou řasenkou zde však neobstojíte, chce to zcela nové složení, která má např. Define-A-Lash Diamond Black od Maybelline. Díky obsahu diamantového prachu a ultračerným pigmentům carbon black dodá vašim řasám elegantní, zářivě černý třpyt a samozřejmě je dokonale vykreslí a prodlouží.

Krémové silikonové složení obohacuje černý diamantový prach a diamantové perličky, které řasám dodají elegantní lesk, aniž by je jakkoliv zatížily. Elastický kartáček líčí každou řasu zvlášť od kořínku až ke konečku.

Cena: 219,- Kč

Také oblíbená SuperFull řasenka od Avonu dostává nový kabátek i obsah, který je temnější než nejčernější noc. Inovativní kartáček hustě posetý štětinkami odděluje jednotlivé řasy od sebe a v jediném kroku dodává objem i délku.

Pro tmavovlásky je tady výrazná černá, pro světlejší typy pak byl vyvinut nový černý odstín s jemným perleťovým leskem. V nabídce zůstávají i klasické odstíny černé, černo-hnědé a tmavě modré.

Cena: 259,- Kč

Ani slzy, ani déšť

Hledáte-li řasenku, které bezpečně odolá vodě a přitom dá řasám krásný a výrazný tvar, pak vězte, že na trh přichází voděodolná False Lash Effect Mascara značky Max Factor, která toto vše splní. Perfektního nalíčení je dosaženo pomocí obřího kartáčku a patentované formule Liquid Lash. Nový kartáček je složen z o 50 % více štětinek a má o 25 % větší jádro než u řasenky Masterpiece Max.

Barva se dostává po celé délce řasy od kořene až ke konečku a jelikož zasychá v průběhu nanášení, ponechává řasám jejich přirozenou ohebnost. Ve voděodolné variantě je False Lash Effect k dostání v černé barvě.

Cena: 399,- Kč

Lancôme dnes pokračuje ve své nekončící cestě za stále dalšími inovacemi a odhaluje Ôscillation Water-resistant. Zcela v souladu s očekáváním žen po celém světě zajišťuje první voděodolná mikrooscilační řasenka bezchybné líčení řas po dobu až 18 hodin. Vlhkost, horko… bez ohledu na výkyvy prostředí zajišťuje dokonalé a stálé nalíčení řas od rána do noci.

Díky zásadnímu technologickému posunu vytvořily výzkumné laboratoře Lancôme první autovibrační řasenku odolnou vůči vlhkosti, slzám a horku, která si zachovává dokonalý vzhled po celý den. Citlivé vyvážení autovibrační technologie, elastomerového kartáčku a nové přelomové voděodolné řasenky. S tímto líčidlem jsou řasy prodloužené, oddělené a dokonale tvarované, a to v jakýchkoli podmínkách.

Cena: 1200,- Kč

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Rozhodně nejste zrovna v kondici, ale snažíte se veškerou práci dokončit v požadovaném termínu. Není však jisté, zda se vám to podaří. Hlavně nepanikařte a soustřeďte se. Dobrou náladu…

Nejčtenější články

Doporučujeme