Recepty proti nadýmání: Co jíst, pokud vás trápí křeče z nafouklého břicha

26. 1. 2022
Nadýmání, odborněji se tomu říká meteorismus, je pro každého hodně nepříjemná věc. Cítíme se jako nafouklý balon, někdy se přidávají i bolesti a křeče. Občas jsou bolesti opravdu hodně nepříjemné. Vystřelují až k hrudníku, takže nejeden podobný případ skončí na pohotovosti a urgentním příjmu s podezřením na infarkt. Pomoci může, když změníme jídelníček. Tady jsou chutné recepty.

Co vyřadit?

V případě sklonů k nadýmání je lepší jíst šestkrát denně malé porce kvalitní čerstvé stravy, které tělo stráví a zužitkuje snadněji. Jíst jednou za den velké množství, a ještě k tomu spěchat a hltat velká sousta je úplně špatně. Vhodná jsou rajčata, okurky, červená řepa, brambory, grepy, jablka, libové maso, nízkotučné sýry, zakysané mléčné výrobky, tmavé pečivo, rýže, z koření například kopr, bazalka, libeček, bobkový list, tymián. Nevhodné jsou luštěniny, ořechy, zelí, cibule, česnek, kapusta, květák, brokolice, hroznové víno, švestky, hrušky, meruňky… Nedoporučuje se jíst čerstvé, zejména bílé pečivo, kynuté knedlíky a koláče, příliš slaná kořeněná jídla, zrající sýry, uzeniny, paštiky, instantní jídla v prášku, ovocné šťávy, sycené nápoje. Co si tedy připravit? Tady jsou 3 fajn recepty.

Jaké jsou vhodné bylinky proti nadýmání? Mrkněte na video: 

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Nepozastavujete se nad malichernostmi, proto vládne doma příjemná atmosféra. S partnerem se na vše hravě dohodnete a zjistíte, že máte stále stejný vkus. To se vám bude hodit při plánování…