Redakční test: Jakou vybrat řasenku?

23. 5. 2014
Tuhle chytrou a oblíbenou věcičku na řasy vlastní snad každá žena. Společně s redakcí časopisu Dieta jsme se tedy rozhodli, že několik řasenek otestujeme. Jak to dopadlo?

Kosmetické firmy vymýšlejí stále nové typy, které slibují řasy hustší, natočenější s mega objemem... Jenže jaká je realita? Která řasenka za to opravdu stojí, a za kterou se skrývá jen reklamní trik? Přečtěte si naše hodnocení a třeba vám usnadníme nákup... ( Hodnoceno v rozmezí 1-10 bodů přičemž 10 bodů je maximum.)

Klepněte pro větší obrázek

Miss Manga, L´Oreál, editorka Diety Iveta

Řasenku jsem dlouho cíleně přehlížela. Byla mi protivná svým reklamním poselstvím, že díky ní budu mít oči jako panenka z japonského komiksu, po čemž ve 32 letech už moc netoužím. Přemluvila jsem se k ní jen kvůli testování a byla jsem příjemně překvapena. Díky kartáčku ve tvaru jehlanu, který se uprostřed jemně ohýbá, jsem bez problémů nalíčila i řasy v koutku oka, aniž bych si ublížila. Pohled se tak "otevřel" a řasy získaly na objemu. S řasenkou se dobře manipuluje, barva nedráždí oči a dobře se odličuje. Navíc se jen tak nerozmaže, a to ani po tříkilometrovém běhu zběsilé začátečnice. Její cena je příjemný bonus na konec, který mě motivuje k tomu se s ní jen tak nerozloučit.

Cena: 219 Kč

Hodnocení: 8/10

Klepněte pro větší obrázek

Clinique High Impact Extreme Volume Mascara, redaktorka Dama.cz Bětka

Řasenka vás nejspíš na první pohled nijak nezaujme, obyčejný obal a nijak zvláštní a rovný kartáček. Možná byste od této luxusní značky čekali „víc“. Ale dobrá zpráva je, že po vyzkoušení změníte názor. A to je samozřejmě důležitější. Sice jsme se nedočkala „mega objemu s dramaticky bohatým a okouzlující výrazem“, jak slibuje reklamní text, ale řasy jsou opravdu, už po jedné aplikaci, bohatší a prodloužené. A to je velké plus. Hlavně při ranním rychlém líčení velmi oceňuji. Také pozitivně hodnotím, že se řasy neslepují a hustá barva netvoří na řasách žmolky. Řasenka nezanechává šmouhy a velmi dobře se odličuje. Pokud bych si ale v obchodě měla vybrat, částku 790 Kč bych za tuto řasenku nejspíš nezaplatila. Raději vsadím na svoji osvědčenou značku řasenky, která mi vyhovuje více a seženu ji i za 200 Kč.

Cena: 790 Kč

Hodnocení: 7/10

Klepněte pro větší obrázek

Volume Mascara, Logona, artdirectorka Diety Lenka

Řasenka slibuje výrazný objem, extra barvu a délku. Sliby o objemu však vycházejí spíš naprázdno. Barvu bylo potřeba nanést třikrát až čtyřikrát, abych dosáhla "ideálního výsledku". Řasenka navíc dráždila oči, měla příliš výraznou parfemaci a drolila se. Zklamalo mě to. Benefit ze značky, která vyrábí přírodní kosmetiku a na první místo si klade vysokou kvalitu svých produktů, si podle mě v tomto případě Logona neudržela.

Cena: 333 Kč

Hodnocení: 2/10

Klepněte pro větší obrázek

Řasenka Clump Defy Extensions od Max Factor s efektem 3 v 1, kosmetická redaktorka Diety Františka

Na první dojem jsem si myslela, že řasenka má obyčejný obal, takže bude patřit mezi ty, které jen řasy zvýrazní, ale žádný zvláštní efekt nemusím očekávat. Nicméně práce na zušlechťování řas s ní jde úplně samo. Nikdy jsem nepřetáhla a nemusela jsem dělat žádné opravy. Je to ale zásluhou kartáčku ve tvaru obloučku, který se přizpůsobuje tvaru víčka. Nalíčení jde proto samo a nestojí mnoho času. Mám světlé řasy, a tak musím hledět na to, že si řasy snažím natočit směrem k nebi, ale také na to, abych si nanesla barvu i s vrchu a od kořínků ke konečkům a k tomu je právě tento tvar skvělý. S tímto typem spirálky to jde dobře, aniž bych si ušpinila barvou horní víčko.

Konzistence barvicí hmoty je, podle mě, tak akorát. Nemusím se bát, že bych si s hustou barvou vytvořila žmolky na řasách nebo že bude příliš tekutá a moje řasy ztratí na hustotě. Díky tomuto složení i tvaru kartáčku se štětinkami těsně vedle u sebe uloženými opravdu splňuje to, co nabízí – řasy prodlouží a zvětší objem. A neslepuje! Čím častěji řasenku aplikuji, tím jsou řasy delší. A z toho mám radost, protože ty moje přírodní jsou krátké a tak nějak jen trčí.

Nikdy jsem nezaznamenala jakékoliv podráždění ani zbytečné slzení očí. Nikdy se mi nerozmazala a navíc perfektně drží celý den, aniž bych našla na obličeji popadané žmolky. Zdůrazňuji to proto, že u mnohem dražších řasenek se mi to kupodivu stává. Pokud to mohu posoudit, cena se mi zdá přiměřená. Vlastně jsem si řasenku oblíbila, a klidně u ní zůstanu. Řasenku doporučuji všem, které mají krátké a ne příliš husté řasy. Odličuje se snadno a rychle.

Cena: 394 Kč

Hodnocení: 9/10

Klepněte pro větší obrázek

The Colossal go extreme volume – Maybelline, šéfredaktorka Diety Petra

Řasenky Maybelline podle mě nikdy nezklamou. Na první pohled jsou vždy vidět, jsou veselé a hezky barevné. Řasenka slibuje kolosální objem a je pravda, že když si s ní řasy nalíčím, tak mám pocit, že jsou až do nebe a vydrží od rána až do večera. Kartáček je hodně hustý, možná právě proto, aby šlo maskary nanést na řasy co nejvíce. Osobně mám raději kartáčky umělé, které řasy lépe rozčešou. U této řasenky mi tedy kartáček moc nevyhovuje, ale nutno dodat, že řasy alespoň neslepuje.

Konzistence řasenky je fajn, příjemná, nedráždí oči, ani se nedrolí. Mám světlé řasy, takže musím řasenku nanášet důkladněji, aby byla opravdu všude dobře vidět. Pokud se ale zaměřím na kvalitní nanesení, stačí pak pouze jednou řasy přejet. Mám velmi citlivé oči a s s touhle řasenkou nemám nejmenší komplikace ani při odlíčení. Zatím mě žádná z řasenek Maybelline nezklamala, a používám je ráda. Proto mě příjemně překvapila i tato nová. Asi bych neměnila, ještě jsem totiž nenašla lepší řasenku v poměru výkon a cena. Protože ta je velmi příjemná. Navíc mi tahle řasenka většinou vydrží minimálně půl roku.

Cena: 249 Kč

Hodnocení: 10/10

Klepněte pro větší obrázek

Scandal Eyes Rockin´Curves, Rimmel, redaktorka Diety Alexandra

Hezká červená řasenka, která se neztratí v kabelce, v kosmetické taštičce ani v poličce se šminkami. Slibuje rockové řasy. Ale působí spíš přirozeně než nepřirozeně hustě a přemalovaně. Chytře tvarovaný aplikátor má tenký konec a hustý střed i začátek. Takže se řasenka nanese i na ty nejmenší řasy. Řasy hezky natočí a stačí dva tři tahy na nalíčení. Na manipulaci je úplně jednoduchá a také se odličuje zcela lehce, protože jí nemusíte nanášet tuny. Byla jsem spokojená, je to dobrá řasenka za nízkou cenu. Doporučila bych ji na běžné denní líčení, pro ženy, které nerady vypadají jako zmalované vejce.

Cena: 189 Kč

Hodnocení: 8/10

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Nesoulad v partnerství se dotkne čerstvě zamilovaných i zadaných. V žádném případě byste neměli tlačit na pilu a hádat se. Nejlepší bude nechat všemu volný průběh a netrápit se. Kvůli tomu…

Nejčtenější články

Doporučujeme