Redakční tipy na víkend: Festival zmrzliny či prosecca nebo krkonošský jarmark

Redakční tipy na víkend: Festival zmrzliny či prosecca nebo krkonošský jarmark

V Praze se bude konat nejen delikátní Ice Cream Festival, ale i festival lahodného prosecca. Kutná Hora ožije středověkými slavnostmi a Malá Úpa krkonošským jarmarkem.

Prague Ice Cream Festival 2023

Patříte-li mezi milovníky zmrzliny, nesmíte chybět na jednom z největších zmrzlinových festivalů ve střední Evropě! Na Výstavišti v Holešovicích můžete celý víkend ochutnávat zmrzlinovou klasiku i delikátní novinky – na své si přijdou milovníci velejemného gelata, klasické točené, křehoučké ice roll zmrzliny, osvěžujících sorbetů, bio i veganských zmrzlin a pochopitelně i nejrůznějších druhů nanuků včetně alkonanuků a ledové tříště s alkoholem. Organizátoři festivalu slibují bohatý doprovodný program pro celou rodinu i půvabný park Stromovka (www.prague.eu/cs/objekt/mista/483/kralovska-obora-stromovka) hned za branami festivalu. Nezní to lákavě?

Termín: 24. 6. až 25. 6. 

Info: http://pragueicecreamfestival.cz/

Hledáte tipy na červnové výlety? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 5

Královské stříbření Kutné Hory

Kutná Hora je město s bohatou historií a mnoha impozantními památkami. Kdo by neznal unikátní kostnici zdobenou artefakty z lidských kostí či impozantní gotický chrám svaté Barbory, místo, které má údajně velmi silnou pozitivní a ochrannou energii. A právě v Kutné Hoře se tento víkend uskuteční historické slavnosti, které město navrátí na začátek 15. století, do doby jeho největšího rozkvětu. Do města přijede slavnostní průvod krále Václava IV. a jeho ženy Žofie spolu s celým dvorem. Historie ožije, dávní rytíři, dámy i horníci se vrátí do ulic a celé město se oblékne do slavnostní atmosféry – v ulicích i historických uličkách se bude hrát, tančit, hodovat, bojovat i obchodovat. Program slavností je bohatý stejně jako stříbrná kutnohorská historie.

Termín: 24. 6. až 25. 6. 

Info: https://stribreni.cz/program/

Pokračování 3 / 5

Prosecco na Střeláku v Praze

Až 30 druhů lahodného prosecca z vyhlášených vinařství a proseccáren můžete ochutnat tento víkend na Střeleckém ostrově v Praze. Pořadatelé slibují nejen lahodné bublinky, ale i příjemný doprovodný program včetně koncertů a DJ až do večerních hodin.

Střelecký ostrov je v letních dnech velmi příjemné místo k odpočinku, a pokud se k tomu přidá i sklenka či dvě kvalitního prosecca a výhled na Hradčany a Karlův most, nemá to daleko k dokonalosti. Navíc je vstup na akci zcela zdarma, platí se pouze konzumace!

Termín: 24. 6. od 12:00 hod. do 22:00 hod.

Info: https://www.kudyznudy.cz/akce/prosecco-na-strelaku

Pokračování 4 / 5

Maloúpský jarmark 2023

Malá Úpa je půvabná a rázovitá krkonošská vesnička, která tuto sobotu již popatnácté ožije historickým jarmarkem v duchu krkonošských tradic. Těšit se můžete na jarmareční stánky, řemeslné dílny, dřevařské a jiné soutěže a samozřejmě i na krkonošské speciality. V rámci jarmarku se uskuteční také slavnostní varhanní koncert, při němž budou pokřtěny nově zrekonstruované varhany v kostele sv. Petra a Pavla. A pokud vás jarmareční ruch omrzí, výletních možností po značených turistických trasách je z Malé Úpy víc než prstů na jedné ruce!

Termín: 24. 6. od 10:00 do 18:00 hod.

Info: https://malaupa.cz/blog/2023/02/28/maloupsky-jarmark-3/

Pokračování 5 / 5

Prodejní výstava fuchsií v Mělníku

Jestliže jste fanoušky něžného kouzla křehkých fuchsií, zajeďte si tento víkend do vínem proslaveného Mělníka! Již tradičně se zde uskuteční prodejní výstava až 800 druhů fuchsií a dalších balkonových květin. A nemusíte jen koukat a obdivovat, můžete i nakupovat! A to nejen fuchsie, ale i další balkonky a byliny vhodné k pěstování na balkonu. A kam vyrazit po nákupech květin? Co třeba na mělnický zámek s nádherným výhledem, starobylými terasami i vinnými sklepy Jiřího Lobkowicze (https://www.lobkowicz-melnik.cz/)?

Termín: 24. 6. až 25. 6. od 8:00 do 17:00 hod.

Info: https://fuchsie.cz/info/vystava-fuchsii

Doporučujeme

Články odjinud