Redakční tipy na víkend. Kávový festival s moderní šamankou nebo poctivý burger fest?  | Foto: archiv

Foto: archiv

Redakční tipy na víkend. Kávový festival s moderní šamankou nebo poctivý burger fest?

V Liberci se budou péct od pátku do neděle burgery, a to i vegetariánské! V Jihlavě budou soutěžit nejlepší evropští dřevorubci a Kroměříž provoní festival kávy a čaje.

Burger Street Festival v Liberci

Od pátku do neděle budete moci v Liberci ochutnat perfektně „vytuněné“ burgery z celé republiky! Podávat se budou poctivé masové, ale i vegetariánské či veganské „kousky“ včetně bezlepkové housky a zlatavých hranolek. Přebohatý burgerový sortiment doplní skvělé zmrzliny, tradiční i netradiční sladkosti a samozřejmě i nejrůznější drinky včetně čepovaného piva. Chybět pochopitelně nebude ani doprovodný kulturní program a soutěže o velmi zajímavé ceny.

Termín: 9.–11. 6., v pátek a sobotu od 10.00 do 21.00 hod., v neděli do 20.00 hod.

Info: www.nisaliberec.cz/burger-street-festival-v-nise

Na co si dát pozor na dovolené v Chorvatsku? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 5

Středověké slavnosti na zámku Neustupov 2023

Neustupov je malý zámek s velkou a pohnutou historií, který najdete ve stejnojmenné obci mezi Benešovem a Táborem. Tuto sobotu Neustupov ožije rytířskými turnaji, středověkou hudbou a své umění představí také sokolníci, kejklíři, akrobaté, nesmlouvaví verbíři i mistr kat. Navštívit a vyzkoušet budete moci středověkou střelnici i chutnou dobovou krmi. Na své si přijdou dospělí i děti. Program bude pestrý, více najdete v odkaze na stránkách zámku. A pozor, možná přijde i zámecký pán! A pokud vás středověká atmosféra naladí na toulání romantickým krajem, určitě zajděte na nedaleký mýty opředený Blaník – je tam krásně!

Termín: 10. 6. od 13.00 do 19.00 hod.

Info: www.zamek-neustupov.cz/udalosti/2-stredoveke-slavnosti

Pokračování 3 / 5

Mistrovství Evropy v dřevorubeckém sportu Eurojack

Zruční svalnatí muži i ženy se sekyrami se sjedou tuto sobotu a neděli do Jihlavy, aby předvedli kousky, o nichž se běžnému „uživateli sekery“ může jen zdát. Na 10. ročníku ME v dřevorubeckém sportu se rozhodně bude na co dívat! A aby se dívalo ještě příjemněji, bude v místě souběžně probíhat také festival Jihlavské pivní pábení, svištět tedy budou nejen sekery, ale i pípy mnoha malých pivovarů. Dobré pivo, dobré jídlo i dobrá podívaná jsou opravdu velkým lákadlem. A pozor, vstup je zcela zdarma!

Termín: 10. a 11. 6., začátek v sobotu i v neděli ve 12.00 hod.

Info: www.eurojack.cz/

Pokračování 4 / 5

Neromantická noční procházka Prahou – prostituce, drogy, podsvětí

Praha umí být magická a okouzlující, ale i drsně temná. Její černou magií jsou prostituce, drogy, násilí a krádeže – tím vším si prošel Roman, oficiální průvodce organizace Pragulic Poznej Prahu jinak, který vás temnými zákoutími noční Prahy bezpečně provede. Roman je Rom, vyrostl v dětském domově, žil pod mostem i ve stanu, živil se jako gay prostitut, „ochutnal“ drogy i pobyt ve vězení. Roman miluje módu, je vtipný, sympatický a jako průvodce – profesionál je připravený odpovědět na každou otázku. Lepšího průvodce na cestu do pražské temnoty si nemůžete vybrat! Organizace Pragulic, která procházky organizuje, je sociální podnik, který umožňuje běžné veřejnosti nahlédnout do života lidí bez domova a také jim takto zprostředkovává práci.

Termín: 10. 6. od 20:00 hod.

Info: www.kudyznudy.cz/akce/prochazka-s-romanem-na-tema-prostituce-drogy-a-1?datum=2023-06-10

Pokračování 5 / 5

Festival kávy a čaje v Kroměříži

Exotické druhy kávy, čaje, koření i cukrovinek opanují tento víkend Výstaviště Kroměříž. Těšit se můžete na kávu, čaj i kakao z celého světa v desítkách stáncích. O čaji a kávě se v Kroměříži dozvíte takřka vše, od historie po nejmodernější postupy při jejich výrobě. Na festivalu nebudou chybět odborné přednášky, čajové obřady, zruční baristé i čajoví mistři, a dokonce zde potkáte i moderní šamanku, která pracuje s kávou a kakaem coby posvátnými nápoji! Kromě kávy, čajů, koření a třeba i tabáku se můžete těšit také na originální doprovodný program – kupříkladu na vystoupení samurajské japonské školy Katori či vystoupení tanečních orientálních skupin Shirine a Khar. Podrobný program najdete na stránkách pořadatele.

Termín: 10. a 11. 6. 

Info: www.hobbyvystaviste.cz/inpage/10-06-2023-festival-kavy-a-caje/

Doporučujeme

Články odjinud