Redakční tipy na víkend: Meruňkobraní, otevřená zahrada Strakovky i zámecká degustace vína  | Foto: archiv

Foto: archiv

Redakční tipy na víkend: Meruňkobraní, otevřená zahrada Strakovky i zámecká degustace vína

Meruňkové speciality včetně sektu si užijete ve Velkých Pavlovicích, dokonalou zahradní architekturou se pokocháte v nově rekonstruovaných zahradách Strakovy akademie a Tomáše Kluse si poslechnete na festivalu ve Slavičíně.

Meruňkobraní ve Velkých Pavlovicích

V nevelkém moravském městě Velké Pavlovice, které proslavilo víno a meruňky, se tuto sobotu koná již 9. ročník Meruňkobraní. Návštěvníky čekají ochutnávky voňavých meruňkových specialit, soutěž o pojídání delikátních belešů s meruňkovou marmeládou, ochutnávka lahodného meruňkového vína, sektu i řízné meruňkovice. Chybět nebude ani program pro děti a trh řemeslných výrobků.

Termín: 1. 7. od 11:00 do 17:00 hod.

Info: https://www.ekocentrum-trkmanka.com/l/merunkobrani/

Na co si dát pozor během dovolené v Chorvatsku? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 5

Prohlídka nově zrekonstruované zahrady Strakovy akademie

Strakova akademie je nejen krásná novobarokní stavba na Malé Straně v Praze, ale také sídlo Úřadu vlády ČR. Zajímavou pikantností je, že tento objekt byl kdysi využíván jako studentská kolej nemajetných synů české šlechty. U „Strakovky“ je též rozlehlá zahrada, jež je dílem jednoho z našich nejvýznamnějších zahradních architektů, Františka Josefa Thomayera. Zahrada, která je chráněnou památkou UNESCO, prošla v minulých letech významnou rekonstrukcí a v květnu tohoto roku se opět slavnostně otevřela veřejnosti. Zahrada není přístupná každý den, ale v předem vypsaných termínech, a právě tuto sobotu má opět otevřeno! Vstup je zdarma.

Termín: 1. 7. od 10:00 do 18:00 hod.

Info: https://www.kudyznudy.cz/akce/otevreni-zahrady-strakovy-akademie?datum=2023-07-01

Pokračování 3 / 5

Pool Party v bazénu Thermal ve Varech

Pokud se chystáte na filmový festival do Karlových Varů, zaskočte se pobavit na unikátní pool party do jednoho z nejslavnějších českých termálních bazénů. Bude to jízda! Každý den této osm dní trvající párty se můžete těšit na hudební produkci nejznámějších českých DJ’s. V saunovém světě pak budou v průběhu celé akce probíhat saunové ceremoniály. Na své si však přijdou i děti, pro které je připraven bohatý program. Chybět pochopitelně nebude ani občerstvení a široká nabídka míchaných alko i nealko drinků.

Termín: 1. 7. od 10:00 do 02:00 hod.

Info: https://thermal.saunia.cz/pool-party/

Pokračování 4 / 5

Rodinný festival Karpatyfest ve Slavičíně

Vypsanou fixu, Sto zvířat, Chinaski, Tomáše Kluse a řadu dalších hudebních formací i interpretů si můžete tento víkend poslechnout na rodinném hudebním festivalu v kulisách nádherného parku zámku Wichterle ve Slavičíně nedaleko lázeňského města Luhačovice. Těšit se můžete nejen na skvělou muziku a půvabný zámecký park, ale také na stánky s občerstvením a nedělní Dětský den (divadla, hry, dílničky apod.), který je pro majitele víkendových vstupenek zcela zdarma!

Termín: 30. 6. a 2. 7. 

Info: https://karpatyfest.cz/

Pokračování 5 / 5

Degustace vín na zámku Jánský vrch v Javorníku

Půvabný zámek Jánský Vrch se vypíná na skalnatém ostrohu nad městem Javorník, a tvoří tak přirozenou dominantu okolní krajiny. V kulisách starobylého zámečku se tuto sobotu uskuteční degustace mnoha odrůd lahodných vín. Ochutnáte odrůdy z Burgundska, Bordeaux a dalších vínem proslavených regionů. Zážitkovým vinným večerem vás provede Mgr. Alexandr Burda, gastronom a pedagog SŠHS a VOŠ Opava. Před degustací pochopitelně doporučujeme absolvovat prohlídku zámečku.

Termín: 1. 7. 

Info: https://www.zamek-janskyvrch.cz/cs/akce/79954-degustace-vina-na-zamku-jansky-vrch-v-javorniku

Doporučujeme

Články odjinud