Redakční tipy na víkend: Nepálení čarodějnic i vinařské rarity v Lednici | Foto: archiv

Foto: archiv

Redakční tipy na víkend: Nepálení čarodějnic i vinařské rarity v Lednici

Každý týden, každý víkend se něco děje! Na strašidelném zámku Draxmoor se slaví Nepálení čarodějnic, v Lednici jsou vinařské trhy a na hradě Kašperk se recituje Máj.

Floria Jaro v Kroměříži, největší zahradnická výstava v ČR

Výstavy Floria v Kroměříži, nejkrásnějším historickém městě ČR, mají tradici již 40 let. Tentokrát se můžete těšit na úchvatnou kompozici tisíců květin s názvem Podmořský svět v květech a pochopitelně i na desítky prodejních stánků s květinami, keři, stromky i doplňkovým zahradnickým sortimentem. Chybět nebude ani občerstvení a živá hudba. A pokud se nasytíte výstavního ruchu, můžete se zajít pokochat úchvatným Arcibiskupským palácem či nádhernou Květnou a Podzámeckou zahradou. Určitě nebudete zklamaní!

Termín: 28. 4. až 1. 5., od 9 do 17 hodin

Info: www.vystavistekromeriz.cz/akce/2023-04-28-floria-jaro-2023---1.-cast

Které hrady a zámky musíte navštívit? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 5

Vinné trhy v Lednici: Vinařské rarity i tuzemská klasika

V jihomoravské Lednici má tradici nejen skvělé víno, kupříkladu tolik oblíbená „Pálava“, ale i zahradní krajinná architektura. V Lednici totiž mimo nádherného zámku najdete i nejrozsáhlejší krajinářský park v Evropě, který rozhodně stojí zvláště v jarních měsících za procházku. Po lehčí turistice v úchvatném prostředí Lednicko-valtického areálu doporučujeme navštívit vinařské trhy s celodenní degustací vín z Moravy, Slovenska a Rakouska. K ochutnání budou i vinařské rarity, chybět nebude ani živá cimbálovka a slosování vstupenek o velmi vinné ceny.

Termín: 29. 4., od 10 do 20 hodin

Info: www.lednickevinnetrhy.cz/#!tab-curriculum

Pokračování 3 / 5

Nepálení čarodějnic ve strašidelném zámku

Strašidelný zámek Draxmoor je unikátní místo. Tento historický objekt sloužil v minulých stoletích jako sýpka pivovaru, nyní jej jeho provozovatelé proměnili v působivý strašidelný zámek, kam se jezdí bát milovníci magických bytostí a mystiky. A jelikož mají na Draxmooru čarodějnice a čaroděje rádi, tak je o filipojakubské noci neupalují! Zato zde slavnostně opékají špekáčky, maršmelounové špízy, pořádají tvořivé čarodílny a samozřejmě i prohlídky démonického Draxmooru

Termín: 29. 4 a 30. 4. od 10 do 17 hod.

Info: www.strasidelny-zamek.cz/akce/#witch

Pokračování 4 / 5

Romantický Máchův Máj na tajemném hradu Kašperk

Gotický Kašperk je opravdu architektonický šperk! Hrad opředený mnoha tajemnými pověstmi se tyčí nad malebným pošumavským městečkem Kašperské Hory, odkud můžete na Kašperk vyrazit po žluté turistické značce. Po třech kilometrech se ocitnete na nádvoří zachovalého gotického hradu, který je nadmíru poetickým místem pro originální přednes vrcholného díla literárního romantismu u nás – Máchova Máje. Přednes bude podkreslen originálním hudebním doprovodem kytary a kláves.

Termín: 30. 4., od 19 do 20.30 hodin

Info: www.kasperk.cz/akce/2023/maj-karel-hynek-macha

Pokračování 5 / 5

Čarodějnice na Ladronce

Ladronka je jedním z nejoblíbenějších pražských parků a Čarodějnice na Ladronce údajně největším čarodějnickým rejem ve střední Evropě. Festival je určený pro celou rodinu, masky jsou vítány a bohatý program pro děti i dospělé zajištěn. V programu najdete divadlo, koncerty, workshopy, sportovní aktivity i soutěže, opékání špekáčků i soutěž o nejlepší masku – každý si zkrátka najde „to své“.

Termín: 30. 4., od 12 do 21 hodin

Info: carodejnice.praha6.cz/

Doporučujeme

Články odjinud