Komentáře k článku zpět na článek

Milena 14. 9. 2019 | 12:27
helza 23. 8. 2019 | 09:45

Máte pravdu. Ale co se týče tohoto článku, oba, Regina, i její láska na první pohled byli osamělí lidé, ani jeden z nich nikoho nezradil. Já, když jsem poznala svého muže, byla jsem rozvedená, sama se dvěma dětmi a on právě přišel z vojny a krom party kluků taky nikoho neměl. A žijeme spolu, jak už jsem psala, 37 let a nikdy mě ani nenapadlo vidět v jakémkoliv jiném chlapovi něco, co by mě lákalo. Navíc podle mne, pouze osamělý člověk, pozná takovou lásku a ten takovou lásku nikdy nezradí.Ale pravdu máte v tom, že sem mezi vás už dlouho nepatřím a že je to možná právě mou vírou. Kdysi jsme byly parta, která se snažila aktérům poradit, najít jim nějakou pomoc. Dnes jsem tady zbyla už pouze já a možná Mata. A z těch, kteří začali chodit později Elynor. Dnes už nikdo nečte ty články proto, aby někomu pomohl a už ani ne proto, aby se nad nimi zamyslel. Dnes každý, kdo to přečte, tak pouze hledá způsob, jak co nejlépe, nejvtipněji a nejrazantněji shodit Lauru, článek a všechny jeho aktéry. A všichni to umíte dokonale a sofistikovaně zargumentovat. To já opravdu neumím, jenom se snažím všechny nějak obhajovat, ukázat, že všechno není jenom černé a hloupě se v tom plácám. Možná, že ve jménu víry. Chodila jsem sem dlouho a ráda kvůli těm, kteří sem chodili, ale z nich tady zbyla už jenom Elynor a Mata. A moje názory vám tu třeskutou střelnici proti všemu a všem jenom kazí. Mrzí mě to, ale k té střelbě se já ("ve jménu víry?") přidávat nechci, ani vám nechci kazit vaši zábavu. Takže se vám omlouvám za všechno, čím jsem vám ji už pokazila a mějte se tady. A všechny pozdravujte, mám vás opravdu ráda. ♥ ♥ ♥

Jana 23. 8. 2019 | 08:34

@Elynor: Elynor-tohle tesat do kamene.
Ve jménu víry lze tvrdit cokoliv,a bohužel jak dějiny ukázaly-taky konat cokoliv.
Protože ti co to konají,ti budou tvrdit že to dělají protože jim to jejich víra umožnuje,vyzpovídají se z toho,dle jejich víry a názoru jsou očištěni,jejich bůh jim dal rozhřešení,a budou to tedy konat dál.Protože vědí že jejich Bůh jim odpustí.

Elynor 23. 8. 2019 | 05:37

@helza: To máš bohužel pravdu. V okamžiku, kdy věřící člověk - a je jedno, jaké je víry - vytáhne tohle, tak končí veškerá diskuze, protože proti víře není argument. Ve jménu víry a boha můžeš tvrdit absolutně cokoliv.

helza 22. 8. 2019 | 14:51

@Elynor: Jsem věřící a věřím, že pokud mi Bůh naprosto podivuhodným způsobem poslal do cesty takového člověka a mě obdařil schopností vímat jeho duchovní krásu, pak taky nás i náš vztah ochrání před pádem. A nikde jsem nenapsala, že jsou taková setkání běžná a už vůbec jsem nenapsala, že v takovém okamžiku jde o fyzickou přitažlivost, či zamilovanost.Ale protože já mám svou víru a svého Boha, protože věřím, že mě vede a chrání a ty nikoliv, stává se, že já mluvím o koze a ty o voze. Polemizovat potom nemá smysl.

Elynor 22. 8. 2019 | 08:15

@helza: … a teď si jen tak cvičně představ, že ta "láska na první pohled" funguje všem. A že nejsme rozumní a civilizovaní. Jak by to asi vypadalo? Jak dlouho by trvalo, než by tvůj muž potkal nějakou jinou lásku na první pohled, za kterou by v ten moment šel a vykašlal se na to, co už doma má, protože se právě teď v tomto okamžiku strašně "zamiloval", potkal tu duši, čistotu a krásu? A pak se mu to třeba stalo ještě šestnáctkrát za život? A takhle by se to dělo všem, mužům i ženám bez rozdílu? Proto píšu to "naštěstí"

helza 21. 8. 2019 | 21:00

@Elynor: Píšeš, že "Naštěstí s... lidi jsou už na to moc civilizovaní, a tyhle pravěké instinkty po předcích už dávno nepoužívají". Možná právě proto, že jsou tak rozumní je tak málo rozvodů a rozchodů. Já bych ale řekla, že feromony (a nejenom feromony i hormony), nebo jak někdo říká chemie, jsou zodpovědné za první fázi lásky, tedy za sexuální touhu, milostné vzplanutí, zamilovanost, ..., jak tomu kdo říká. Ale tahle zamilovanost se týká každého nového, jakkoliv dlouho vznikajícího vztahu a dá se říct, že jde zřídka právě o lásku na první pohled. Spolu s hormony se podílí i na následném období vášně, v období intimity teprve vstupují do vztahu jiné hodnoty a v období vyzrálé lásky, v období oddanosti, tedy v období ničím nepodmíněné celoživotní lásky už nemají foromony žádný význam. Co se týče lásky na první pohled, záleží možná na věku obou a na jejich předchozím životě. Ale já podle sebe to vidím tak, že láska na první pohled v sobě jakoby soustředila v jediném okamžiku všechno. Jako by člověk potkal ne člověka, ale přímo jeho duši, celou její čistotu a krásu a jako by se mu nad ní srdce zastavilo. A v té jediné chvíli v sobě probudil touhu i vášeň i tu oddanost sučasně. Jinak to vysvětlit nemůžu.Vím, že většína lidí nevěří na trvalost lásky, já si ale myslím, že jakákoliv vykalkulovanost nic nevyřeší ani ničemu nepomůže. Mimochodem, já a můj muž jsme opravdu "naprosto rozdílní povahou, zkušenostmi i prostředím, kde jsme vyrůstali", můj muž je mladší a popravdě fyzicky není vůbec můj typ. Ale miluju ho.

Jana 21. 8. 2019 | 08:02
Elynor 21. 8. 2019 | 00:10

Jinak to, čemu se romanticky říká láska na první pohled, jsou ve skutečnosti feromony. Člověk prostě pozná kompatibilního jedince doslova po čichu, aniž by si to rozumově uvědomil, co se to děje a proč. Blbé je, že je to často pouze fyzická přitažlivost, která nemusí být vůbec v souladu s osobností těch dvou lidí, takže jsou sice k sobě něčím "záhadným" přitahováni, ale současně spolu nedokážou fungovat jako pár, protože jsou jinak naprosto rozdílní povahou, zkušenostmi, prostředím, kde vyrůstali... Taková schválnost matky přírody. Naštěstí se to nestává moc často, protože lidi jsou už na to moc civilizovaní, a tyhle pravěké instinkty po předcích už dávno nepoužívají, kromě toho lidí je velice moc, a tak je ta pravděpodobnost potkat někoho s lákavými feromony malá.

Elynor 20. 8. 2019 | 23:59

Telefon taky nechápu... teda spíš to, že kvůli tomu lezla z vany. Když navíc věděla, že je to sestra. Ani by mě nehlo, i kdyby volal ředitel zeměkoule.

Rambíša 20. 8. 2019 | 18:51

Miluji pohádky a červenou knihovnu....Jo a jsem ráda,že dnes mi šlo se přihlásit - včera to stále hlásilo špatné heslo,ačkoliv jsem předešlý den byla na stránce Dámy bez problémů.Dnes to zase funguje,sláva!Hurá!Opět sem můžu vypisovat své výplody!

farah.farah 20. 8. 2019 | 16:18
helza 20. 8. 2019 | 14:30
Mata69 20. 8. 2019 | 08:56
Radna 20. 8. 2019 | 08:29
Mirec 20. 8. 2019 | 06:56

Přečtěte si také

Horoskopy

Pokud se pustíte do obchodování s penězi, nepřinese to žádný užitek. Není možné, abyste se vrhali do…

Nejčtenější články

Doporučujeme