Regina Rázlová: Byla rok ve vazbě, důvěru v muže získala ve 3. manželství

25. 3. 2022
Ví, jak vypadá život nahoře, ale i hodně dole. Hrála v Národním i seděla ve vazbě. Říká, že život ji naučil pokoře k tomu, co přichází, a že za každou šanci se má hezky poděkovat. Jaký život měla Regina Rázlová, kterou jste v současné době mohla vídat ve dvanáctidílné krimi sérii odehrávající se v Ostravě s názvem Stíny v mlze?

Tragické devadesátky

Byla příslušnicí socialistické zlaté mládeže – dcera prvního předsedy české vlády za sovětské okupace Ing. Stanislava Rázla vystudovala nejdříve filmovou průmyslovku – tehdy ji lákala režie a fotografie a pak ještě herectví na pražské DAMU. Tam ostatně později sama herectví učila. Mezi její žáky patřili například Karel Roden, Ivana Chýlková, Marek Vašut, Veronika Žilková nebo Eva Holubová.

Sametová revoluce zastihla herečku coby členku Národního divadla, kde hrála od roku 1980. Odtud ji ale v 90. letech kvůli politické minulosti jejího otce vyhodili. Co bylo dříve plusem, začalo být minusem. Národní bylo její třetí divadelní domovskou scénou v pořadí. Jinde ji pak vzít nechtěli, a tak se živila jako uklízečka, vykladačka karet, proutkařka, prodavačka chlebíčků… Jediná role, kterou si v devadesátých letech zahrála, byla v roce 1996 byrokratka ve filmu Kolja.

Co dělá Regině Rázlové největší radost? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Finální zářijové dny budou profesně zajímavé. Konečně vyjdete ze své ulity a zbavíte se samoty. Tento krok ocení zejména kolegové, kterým jste připadali jako sólo hráči, jimž se stejně…