Regina Rázlová: Byla rok ve vazbě, důvěru v muže získala ve třetím manželství

30. 10. 2020
Ví, jak vypadá život nahoře, ale i hodně dole. Hrála v Národním i seděla ve vazbě. Říká, že život ji naučil pokoře k tomu, co přichází, a že za každou šanci se má hezky poděkovat. Jaký život měla Regina Rázlová?

Tragické devadesátky

Byla příslušnicí socialistické zlaté mládeže – dcera prvního předsedy české vlády za sovětské okupace Ing. Stanislava Rázla vystudovala nejdřív filmovou průmyslovku – tehdy ji lákala režie a fotografie, a pak ještě herectví na pražské DAMU. Tam ostatně později sama herectví učila. Mezi její žáky patřili například Karel Roden, Ivana Chýlková, Marek Vašut, Veronika Žilková nebo Eva Holubová.

Sametová revoluce zastihla herečku coby členku Národního divadla, kde hrála od roku 1980. Odtud ji ale v 90. letech kvůli politické minulosti jejího otce vyhodili. Co bylo dřív plusem, začalo být minusem. Národní bylo její třetí divadelní domovní scénou v pořadí. Jinde ji pak vzít nechtěli, a tak se živila jako uklízečka, vykladačka karet, proutkařka, prodavačka chlebíčků…. Jediná role, kterou si v devadesátých letech zahrála, byla v roce 1996 byrokratka ve filmu Kolja.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Na konci směny vám spadne kámen ze srdce, protože se vám nebude dařit podle představ. Jde vidět, že nejste ve své kůži a od nového měsíce očekáváte především nárůst energie. Přeci jen jste…